Büyük Bir Aile: YİSAD

13 Aralık 2016 Salı 11:56
Büyük Bir Aile: YİSAD
Yaklaşık 2 yıldır Demir Çelik Store Dergisi’nden uzak kalmıştım…

Süleyman ASLAN / Reklam Müdürü
suleyman@metalmedya.com

Yaklaşık 2 yıldır Demir Çelik Store Dergisi’nden uzak kalmıştım… Geçtiğimiz aylarda yeniden döndüm ve siz değerli sektör mensuplarıyla tekrardan bir araya gelme imkanı buldum.

15 – 16 Ekim 2016 tarihlerinde YİSAD – Yassı Çelik İthalat, İhracat ve Sanayicileri Derneği tarafından Samsun’da gerçekleştirilen 22. İl Toplantısı ise uzun süredir görüşemediğim müşterilerimizle tekrardan görüşme imkânı sağladı. YİSAD, büyük ve geniş bir aile…

Türk demir çelik sektörünün önde gelen yassı çelik tedarikçilerinin bir araya gelerek oluşturduğu bu dernek, 15 yıla yakın bir zamandır sektöre ve üyelerine hizmet veriyor. Ülkemizde yassı çelik sektörünün tanınması ve pazarın büyümesi için önemli çalışmalar yapıyor. Özellikle yılda 2 kez Türkiye’nin farklı şehirlerinde düzenledikleri il toplantılarıyla; hem çeşitli bölgelerdeki sanayicilerle bir araya geliyorlar hem de kendi aralarında önemli bir bağ kurmuş oluyorlar. Toplantılara katılımlar ailecek gerçekleşiyor. Çocuklar ve eşler birbirleriyle tanışma imkanı buluyorlar. Toplantıların dışında gerçekleştirilen yemek ve sohbet organizasyonlarında sektörle ilgili konular masaya yatırılıyor. Herkes birbiriyle daha yakından tanışma imkanı buluyor.

Bir sektör düşünün ki; ortak müşterileri var. Birbirlerine rakipler… Çeşitli zamanlarda fiyat rekabetiyle karşı karşıya geliyorlar ama birbirlerine karşı her daim saygı ve sevgi çerçevesinde duruş sergiliyorlar. Yeri geldiği zaman birbirlerini destekliyorlar. Hiç kuşku yok ki, bu ailenin bu kadar büyük olması ve sağlam bağlarla birbirine bağlı olmasında bazı isimler öne çıkıyor. Mesela YİSAD’ın ilk Başkanı Sayın Mustafa Açıkalın, bir sonraki Başkan Sayın Tuncay Sergen gibi duayen isimler…

Yine mevcut YİSAD Başkanı Sayın Gökhan Demiruz, Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Soybaş, Genel Sekreter Sayın M. Ali Fincan, Sayın Hüseyin Bayık, Sayın Ersoy Yılmaz ve daha adını burada zikredemediğim birçok değerli YİSAD üyesi bu derneğe büyük emekler verdi. Onları anlamak için gerçekten yakından tanımak gerekiyor… Her birisi çok ama çok özel insanlar… Katıldığımız organizasyonlarda bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan ötürü bir kez daha değerli üyelere teşekkür ediyorum.

Metal Medya Yayın Grubu olarak her daim sizlerin yanında ve hizmetinizdeyiz… Sevgiyle kalın.

Bu haber toplam 5964 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler