Hidrolik - Pnömatik Sektöründe Güvenilir Çözümler: BEKİROĞLU HİDROLİK

26 Aralık 2016 Pazartesi 10:47
Hidrolik - Pnömatik Sektöründe Güvenilir Çözümler: BEKİROĞLU HİDROLİK
Bekiroğlu Hidrolik Genel Müdürü Haydar Bekar ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Bekiroğlu Hidrolik, sektördeki yaklaşık 20 yıllık tecrübesiyle hidrolik ve pnömatik alanında sürekli kendini yenileyen ve piyasadaki ihtiyaçların karşılanması konusunda kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışıyla yoluna devam ediyor.

Sorularımıza geçmeden önce bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

1998 yılında kurulan Bekiroğlu Hidrolik, 2000 yılından bu yana hidrolik ve pnömatik sektöründe faaliyet göstermektedir. Firmamız her türlü hidrolik silindir imalatını kendi bünyesindeki makina parkı ile yapmakta ve ürünlerinin % 80 ini ihraç etmektedir. Firmamız ayrıca sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, hidrolik ve pnömatik alanında sürekli kendini yenileyen, piyasadaki ihtiyaçların karşılanması konusunda kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışıyla yoluna devam etmektedir.

Bekiroğlu Hidrolik, müşteri memnuniyeti ilkesiyle çıktığı yolda ürünlerine bir yenisini daha ekleyerek; pazarlama araçlarının işlevselliğini büyük ölçüde artıran ve birçok yönden tasarruf sağlayan sistemlerden olan araç arka lift kapağı imalatına da başlamıştır. Her türlü araca arka hidrolik lift imalatı ve montajı ile teknik destek ve servis uygulamalarıyla müşterilerimizin daima hizmetindedir.

Firmamız, her türlü kamyon hidrolik yük kapaklarının üretimi konusunda faaliyet göstermektedir ve bu konuda gerekli teknik eleman tecrübesine sahiptir. Bekiroğlu Hidrolik, kamyon ve ticari araçlarda araç üstyapı ekipmanı olarak kullanılan ve hidrolik sistemle çalışan yük kapaklarının tedarik edilmesi ve satışı konusunda her türlü altyapı ile teknik bilgi birikimine sahiptir. İmalat atölyemiz ve uzman kadromuzla, çift ve tek katlı kayar kasa, imalat tamir bakım ve onarımı işlerinde müşterilerimizin hizmetinizdeyiz. Bekiroğlu Hidrolik Lift BHL markası altında, 750 - 3000 kg taşıma yük kapasiteleri arasında, standart sabit veya araç altına katlanır alüminyum platformlu kapakları üstün ürün detayları ile müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca showroom satış hizmetiyle müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

Sektördeki ana faaliyet konumuz “kamyon arkası hidrolik lift” üretimidir. Bunun yanı sıra müşterilerimizin istek ve siparişlerine özel hidrolik proje tasarımı, hidrolik silindir ve hidrolik ünite imalatı, hidrolik makina imalatı, hidrolik pres imalatı, pnömatik silindir imalatı ve hidrolik hortum rekorlama yapmaktayız.

İthal ürünlerle Bekiroğlu Hidrolik ürünlerini bizler için kıyaslar mısınız? Müşteriler ürün ve hizmet alımında neden sizi tercih etmeli? Sunmuş olduğunuz ayrıcalıklar neler?

Bekiroğlu hidrolik olarak, müşterilerimizin taleplerini taahhüt edildiği şekilde karşılamak, kaliteden ödün vermeden zamanında teslim etmek, hızlı ve güvenilir hizmet anlayışımız ile mutlak müşteri memnuniyeti sağlamak en önemli hedeflerimizin başında gelmektedir. İşinin uzmanı çalışanlarımızla iş mükemmeliyetini hedefleyerek rekabetçi, güvenilir kaliteli iş çözümleri sunan bir şirket olma yolunda daima ilk günkü gibi çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

İç piyasada ve ihracat pazarlarınızda ithal ürünlerle, özellikle Uzakdoğu menşeili ürünlerle olan rekabetiniz ne durumda? Bu konuda ne gibi zorluklarla karşılaşıyorsunuz?

Uzakdoğu menşeili ürünlerle rekabetimizi yüksek tutmaya çalışıyoruz. Uzakdoğu menşeili ürünlerin üretimde kullanılan malzeme kalitesizliği ve ucuz insan gücü maliyetleri bizleri tabii ki de zorlamaktadır. Ülkemizdeki nüfus yoğunluğu göz önünde bulundurulursa, üretimde söz sahibi olan ülkelerden olabiliriz. Fakat yerli sanayinin gelişmesi için gereken yatırımların yapılması, eğitimde meslek okullarına gereken önemin verilmesi gerekmektedir. Tabii bizlere düşende milli sanayinin gelişmesi için yerli ürünleri tercih etmektir.

Türkiye’de hidrolik ve pnömatik ve makina sektörlerinin genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye ekonomisi kırılgan bir yapıya sahip olup çevre ülkelerdeki her türlü gelişmelerden eksi veya artı yönden çok etkilenmektedir. Bununla beraber Türkiye’de hidrolik ve pnömatik sektörü günden güne gelişmekte ve büyümektedir. Fakat doğru bir büyüme göstermesi için her sektörde olduğu gibi eğitim çok önemlidir. Bugün hidrolik ve pnömatik sektöründeki en büyük sorunun yetişmiş eğitimli insan gücünün eksikliğidir. Eğitimli bir neslin yetişmesi, hidrolik pnömatik sektörünün doğru bir büyüme göstermesini sağlayacaktır.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Firmamız hızlı büyüyen, gelişen ve kurumsallaşan firmalar arasındadır. Sürekli değişen ve gelişen dünya pazarında teknolojiyi takip ederek kapasitemizi artırmak ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerimizi sürekli geliştirmek öncelikli planlarımız arasındadır.

Bu haber toplam 4000 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler