PAN CHEMICALS Türkiye Müdürü Hakan Tanış: 80'den fazla ülkeye ürün tedarik ediyoruz

02 Mart 2017 Perşembe 10:06
PAN CHEMICALS Türkiye Müdürü Hakan Tanış: 80'den fazla ülkeye ürün tedarik ediyoruz
PAN CHEMICALS Türkiye Müdürü Hakan Tanış ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Merkezi İtalya’da bulunan PAN CHEMICALS, dünyanın 2 farklı ülkesinde ofisi, 10 farklı ülkesinde distribütörlük faaliyetleri ve 20 farklı ülkesindeki temsilcilik birimleriyle dünya demir çelik sektörüne yön veren firmalarından bir tanesi… Ayrıca 80’den fazla ülkeye ürün tedariki sağlayan PAN CHEMICALS, üretim süreçlerinin her aşamasıyla büyük bir titizlikle ilgileniyor. Ar-Ge faaliyetleriyle kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren firma, başarının asla tesadüf olmadığını ispatlıyor.

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Bizler PAN CHEMICALS olarak; Tel Çekme Prosesleri için Tel Çekme Sabunları, Kaplama Kimyasalları, Fluxları, Waxları ve çeşitli kimyasalları üreten, bunun yanı sıra; Tel Çekme Haddeleri (TC, PCD), Sıyırıcı Padler (Wiping Pads) ve Spiral Fırçaların da tedarikini sağlayan dünya çapındaki lider üretici firmalardan biriyiz.

İtalya’da bulunan fabrika genel merkezimizle birlikte dünyanın 2 farklı ülkesinde ofisimiz, 10 farklı ülkede distribütörlük faaliyetimiz ve 20 ülkede temsilcilik birimlerimiz bulunuyor. Bu şekilde ürünlerimizin 80’den fazla ülkeye tedarikini sağlıyoruz. Ben PAN CHEMICALS S.p.A’nın Türkiye Müdürlüğü görevini yürütüyorum. Misyonumuz; işbirliği içerisinde olduğumuz ya da olacağımız bütün firmaların talep ve ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamak ve söz konusu firmalara gerek ürün kalitemiz gerek rekabetçi fiyatlarımız gerekse satış sonrası teknik destek hizmetlerimizle artı değerler katmaktır.

Demir çelik sektörüne yönelik vermiş olduğunuz hizmetleri bizlerle paylaşır mısınız?

Demir Çelik sektörü dediğimizde elbette uçsuz bucaksız bir deryadan söz ediyoruz. Bizler gerek dünyanın her noktasındaki, gerekse Türkiye’deki Demir Çelik Sektörüne; Tel, Bara, Boru Çekme Proseslerinde kullanılan aklınıza gelebilecek bütün kimyasal hammaddeleri tedarik ediyoruz. Ürünlerimiz, uzun Ar-Ge çalışmaları sonucu oluşturulmuş, yüksek kaliteli ürünler olup yukarıda belirttiğimiz her prosesin her aşaması için ayrı ayrı büyük bir titizlikle üretiliyor.

Geçmiş yıllara oranla ülkemizdeki demir çelik ve diğer metal mamullerinde firma sayısı arttı. Bu durum size ve sektöre nasıl yansıdı?

Avrupa’da yaşanan çeşitli koşullar neticesinde ağır sanayinin başta Türkiye olmak üzere, bazı ülkelere yavaş yavaş aktarıldığını hepimiz biliyoruz. Bu durum neticesinde gerek iş gücü avantajı gerekse maliyet artıları sonucunda Türkiye’ye yapılan yatırımların arttığından söz edebiliriz. Firma sayısı artışlarının sektöre yansıması ve rekabetçi ortamın daha da kendini belli etmesiyle, aynı zamanda iş gücü ve istihdamın da aynı ölçüde artmasıyla sektöre olumlu yansıdığını belirtebiliriz.

Söz konusu durumlar elbette biz tedarikçileri de pozitif yönde etkiliyor. Demir - Çelik firmalarının sayısı arttığında, biz tedarikçilere daha da büyük işler düşüyor. Bizler PAN CHEMICALS olarak, ürünlerimizin tedarikini “just in time” prensibine tamamıyla uyumlu hale getirerek, yani tam zamanında işbirliği içerisinde olduğumuz firmalara teknik desteklerimizle birlikte ürünlerimizi ulaştırarak bu çarkın içerisinde sürekli olarak var olduğumuzu belirtebiliriz. Bu koşullar elbette Türk demir çelik sektörünü diri tuttuğu gibi bizleri de çalışmalarımız konusunda daha da tecrübelendirerek sürekli olarak pazarın içinde tutuyor.

Satış öncesi ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Bizler PAN CHEMICALS ailesi olarak pazarlama sürecinin; üretilecek kimyasalın hammadde tedarikinden başlayarak, ürünün üretilip, satışı ile asla sonlanmayacağına satış sonrası bütün teknik destek hizmetleriyle süregeleceğine ve sürecin döngüsel olarak süreklilikte olacağına inanıyoruz. Dolayısıyla özellikle satış sonrası destek hizmetlerimize son derece önem veriyoruz. Satış esnasında ve satış sonrasında ürünümüzle ilgili bütün doneleri işbirliği içerisinde olduğumuz firmalara sunarak neden bizi tercih etmeleri gerekliliği konusunda kendilerine sayısal verilerimizi aktarıyoruz. Bu şekilde üretim aşamalarına artı değerler katıp, sürekli üretimi iyileştirme prensibiyle yol alıyoruz. Aynı zamanda satış sonrası hizmetlerimizle ürünlerimizin kalitesine her zaman güvendiğimizi belirtiyoruz.

Sektörü ve sektörde faaliyet gösteren firmaları göz önünde bulundurduğunuzda gelişmiş ülkelerle ürün kalitesi ve fiyat açısından rekabet edebilecek düzeyde olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Ürettiğimiz ürünlerin çalışma performanslarının her zaman arkasında olduğumuz için, dünya üzerindeki bütün ülkelerdeki rekabet koşullarını göz önünde bulundurarak rekabetçi yapımızı; gerek birim fiyatlarımızla, gerek çalışma koşullarımız, gerek en önemli unsur ürün gamımız ve kalitemizle yakaladığımıza inanıyoruz. Sürekli olarak Ar-Ge çalışmalarımızla bu rekabetçi koşulları kaybetmemek için kendimizi yeniliyor ve geliştiriyoruz.

Türkiye’de demir çelik sektörünün genel durumu, pazar büyüklüğü ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye’de demir çelik sektörü yazılı kaynaklardan öğrendiğimiz bilgiler dâhilinde son 20 yıl içerisinde büyüyerek ilerledi. Son yıllarda bazı durağanlıklar ya da gerilemeler yaşansa da Türkiye, dünya demir çelik piyasasında sürekli olarak dikkate değer ülkelerden biri olduğunu ve gelecekte de olacağını üretim sayısal verileriyle kanıtlamış durumda. Farklı coğrafyalardan pazar kazanımları ve üretim girdi maliyelerindeki korumacı politikalarla Türkiye’nin sektörde daha da ileri gideceği aşikârdır. Gerekli yapısal çalışmalarla birlikte; Bizler PAN CHEMICALS olarak, Türkiye Demir - Çelik sektörünün önünün açık olduğunu düşünüyoruz.

Pazar payınızı artırma adına yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğünüz çalışmalar nelerdir?

Pazar payımızı arttırma adına yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğümüz çalışmaların en başında Ar - Ge çalışmalarımızı gösterebiliriz. PAN CHEMICALS laboratuvarlarında sürekli olarak pazar payını arttırma, daha verimli ürünler üretme, dünya tel endüstrisine artı değerler katma amacıyla çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar neticesinde geleneksel ürünlerimizi yenilikçi yapımızla birleştirip kendimize pazarda daha sağlam yerler edindirdiğimize inanıyoruz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz var mıdır?

Projelerimizi gerekli fizibilite çalışmalarından başlayarak kısa, orta ve uzun vadede gerekli titizlik ve özenle yürüttüğümüzü belirtebiliriz. Türk demir çelik sektörü başta olmak üzere bütün Türkiye sanayici ve işadamlarına bol tonajlı üretimler dileriz

Bu haber toplam 6322 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler