Prodinox Metal: Ürünlerimizin % 90'ını ihraç ediyoruz

03 Mart 2017 Cuma 16:04
Prodinox Metal: Ürünlerimizin % 90'ını ihraç ediyoruz
Prodinox Metal Genel Müdürü Nihat Özen ile gerçekleştirdiğimiz röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce firmanızın kuruluşu ve bugünlere gelişi hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Prodinox Metal; 10 yılı aşkın tecrübesi, deneyimli kadrosu ve karbon kontaminasyonundan uzak bir şekilde sadece paslanmaz imalatı yapılan atölyesiyle sektördeki lider paslanmaz imalatçıları arasında bulunuyor. Bulunduğu yer itibariyle lojistik açıdan önemli bir avantaja sahip olan firmamız, bugün birçok kıta ve ülkeye ihracat yapıyor.

Firmamız, endüstriyel tesislere paslanmaz metal ve alüminyum malzemeden makina imalatı yapıyor. Gerekli kalite gereksinimlerini sağlayacak yapıda makina imalatı yapan Prodinox; uzman kadrosuyla yurtiçi ve yurtdışındaki kuruluşlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Demir çelik sektörüne yönelik vermiş olduğunuz hizmetleri bizlerle paylaşır mısınız?

Ana üretim konusu paslanmaz çelik kaynaklı imalat olan firmamız müşteri taleplerine uygun olarak proje bazlı çalışan bir şirkettir. Firmamız, paslanmaz imalat sektörüne beklenen standartları sağlayarak enerji sektörü başta olmak üzere; sağlık, ve otomotiv gibi öncü sektörlere yardımcı makina ekipman imalatı yapıyor. Soğuk şekillendirme ve kaynaklı montaj konularında sektördeki öncü standart kuruluşlarından biri olan Prodinox Metal dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyor.

Hangi firmalara ne tür ürünler üretiyorsunuz? Var ise ihracat çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Ürünlerimizin % 90’ını ihraç ediyoruz. Endüstriyel tesislerde; ekipman, tank, çelik, boru, montajı alanlarında uzmanlaşan firmamız imalat hattının verdiği avantajla; anahtar teslim mühendislik, inşaat, ekipman temini, satın alma ve saha montajı hizmetlerini birleştirerek komple taahhüt hizmeti verebiliyor. Ayrıca firmamız sahip olduğu esnek yapı sayesinde müşterilerine hızlı ve doğru maliyetli çözümler sunuyor. Güçlü bilgisayar altyapısı ve bünyesinde bulunan Solidworks lisansları ile Prodinox, endüstriyel tesisler için 2 veya 3 boyutlu genel yerleşim, ekipman tasarımı, borulama konularında müşterilerine destek veriyor.

Bunun yanı sıra tasarımı tamamlanmış, 3 boyutlu katı modellerin 2 boyutlu üretim teknik resimlerinin, müşterilerden gelen bilgiler doğrultusunda hazırlanması (drafting) yine Prodinox’un verdiği hizmetler arasında bulunuyor. Firmamız çok çeşitli paslanmaz ekipman imalatını, atölyesinin sunmuş olduğu avantajlar neticesinde doğru zamanda, en iyi kalitede ve en uygun fiyat ile gerçekleştiriyor. Başlıca referanslarımız arasında; Donaldson BVBA, Enka Holding, Rönesans Holding, Kordsa Global gibi firmalar yer alıyor.

Geçmiş yıllara oranla ülkemizdeki demir çelik ve diğer metal mamullerinde üretici firma sayısı arttı. Bu durum size ve sektöre nasıl yansıdı?

Üretici firmalar arasında fark yaratmak amacıyla kalitemizi ön planda tutmaya özen gösteriyoruz. Gerek katma değer olarak fark yaratmak gerekse rakip firmalarla olan tercih edilme yüzdesini arttırmak amacıyla kurulduğumuz günden bu yana gayretli bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Pazar payınızı artırma adına yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğünüz çalışmalar neler?

Firma olarak yurtdışı bağlantılarımızı güçlendirmeyi tercih ediyoruz. Bunun için yurtdışındaki fuarlara katılmaya özen gözen gösteriyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl İtalya - Milano’da düzenlenen Metal ve Makina Fuarı’na bir katılım gerçekleştirdik. Bu yılda aynı şekilde Almanya fuarına katılmayı planlıyoruz.

Kısa veya uzun vadedeki plan ve projelerinizden bahseder misiniz?

Müşterilerimizin ihtiyaç ve şartlarına uygun olarak en iyi kalitedeki ürünü, en kısa sürede ve en uygun fiyatla yapmayı prensip haline getiren firmamız; uzun vadede teknoloji yaratan bir kuruluş haline gelerek, tasarım ve teknolojiyi bir arada tutarak müşterilerine sunmayı hedefliyor.

Bu haber toplam 6255 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler