Türkiye’nin paslanmaz çelik tedarikçisi: AKSOY NİKEL PASLANMAZ

06 Mart 2017 Pazartesi 10:19
Türkiye’nin paslanmaz çelik tedarikçisi: AKSOY NİKEL PASLANMAZ
Aksoy Nikel Paslanmaz Genel Müdürü Dilek Aksoy Yenigün ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce sizi ve firmanızı kısaca tanıyabilir miyiz?

Aksoy Nikel Paslanmaz, sektördeki 10 yılı aşan deneyimi ile 2013 yılında kurulmuş bir aile şirketidir. Firma ortaklarımızın sektördeki 14 yıllık deneyiminin ardından paslanmaz çelik tel ve sac ile ilgili piyasanın ihtiyacını farklı alternatiflerle ve kaliteli ürünlerle sağlamak amacıyla kurulan firmamız, alanında uzman kadrosu ve geniş ürün yelpazesiyle müşterilerin her türlü paslanmaz çelik hammadde ve türevleri ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Hizmet verdiğiniz sektörler hangileri? Mümkünse referanslarınızdan bahseder misiniz?

Bizim malzeme verdiğimiz başlıca sektörler; beyaz eşya, otomotiv, gıda ve inşaat sektörleridir. Hortum, cıvata - vida, perçin - somun - ankaraj, halat, yay, konveyör bant, askı, elek, banyo ve mutfak aksesuarları üretimlerinde paslanmaz çelik tel ve saç kullanımlarına hammadde sağlıyoruz. Aksoy Nikel Paslanmaz; otomotiv, iklimlendirme, sıhhi tesisat, bağlantı elemanları, doğalgaz, havacılık, inşaat gibi farklı sektörlerdeki birçok firma ile çalışıyor.

Distribütörü olduğunuz firmalar var mı? Bizlere bu konuda neler söyleyebilir siniz?

Firmamız, ithalat ve ihracat işlemlerinde müşterilerine temin ettiği hammaddeleri, uluslararası tecrübeye sahip ve kalitesi dünyaca onaylanmış firmalardan tedarik ediyor. Satışını gerçekleştirdiğimiz ürünleri müşterilerimizin taleplerine göre; Güney Kore, İtalya, Almaya, İngiltere, Çin, Hindistan, Malezya, Tayvan İspanya gibi çeşitli ülkelerden ithal ediyoruz.

Satış öncesi ve sonrası hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Müşterilerimizin tüm yeni projeleri ve hali hazırdaki alımlarına sadece anlaşmalı firmalarımızdan malzeme tedarik ettiğimiz için onları hem servis hem de ürün kalitesi anlamında memnun ediyoruz. AISI 302, 304, 316, 310S, 314, 430, 304CU, XM7, 304L, 316L, 316ti gibi kaliteler firmamızda her daim mevcut. Ayrıca farklı kaliteler için de hem teklif hem de hızlı servis verebiliyoruz.

Paslanmaz çelik sektörü ülkemizde her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Siz ülkemizde paslanmaz çelik sektörünün genel durumu ve piyasası hakkında neler düşünüyorsunuz?

14 senedir paslanmaz çelik tel sektöründeyim. Miktar olarak artan ama kalite olarak gittikçe düşen bir trend mevcut. Paslanmaz çelik hammaddesi genel olarak Türkiye’de üretilmediği için yapılan ürünlerde genellikle maliyet sorunu oluşuyor. Bu nedenle yurtdışına ihracat yapsak da sektörde genellikle Çin gibi ülkelerle rekabet ettiğimiz için yurtdışı pazarlarında gerekli ilerlemeleri sağlayamıyoruz.

Dergimiz aracılığıyla sektöre iletmek istediğiniz bir mesaj var mıdır?

Her şeyden önce sektörde dürüst ve açık sözlü tedarikçilerle çalışmayı hedeflediğimiz sürece, her zaman aldığımız ürünlerle ilgili doğru bilgiye sahip oluruz. Böylece uzun süreli müşteri memnuniyetinin sağlanacağını düşünüyorum. Zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde hem müşterilerimizin hem de tedarikçilerimizin en kısa zamanda toparlanacağına inanıyorum.

Bu haber toplam 10089 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler