Sanayicilerimize her konuda destek oluyoruz

28 Mart 2017 Salı 08:22
Sanayicilerimize her konuda destek oluyoruz
Koyuncu Takım Tezgahları Makina Genel Müdürü Himmet Koyuncu ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

2006 yılında sanayicilerin sıkıntılarını görerek onlara destek sağlamak amacıyla kurulan Koyuncu Takım Tezgahları Makina müşterilerine; CNC ve Universal takım tezgâhları, yeni ve ikinci el makina alım ve satımı, metal ve saç işleme makinaları ithalatı satışı konusunda kalite ve güven odaklı hizmet sağlıyor. Firma satış öncesi ve sonrası hizmetleriyle sektörde adından sıkça söz ettiriyor.

Koyuncu Takım Tezgahları Makina Genel Müdürü Himmet Koyuncu ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce kısaca sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1982 yılı Konya doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. İş hayatıma 1996 yılında sanayi sektörünün imalat bölümünde çıraklık yaparak başladım. Daha sonra 2006 yılında sanayicilerin takım tezgâhları teminindeki sıkıntılarını görerek rahmetli Hasan Koyuncu ile Koyuncu Takım Tezgahları Makina San. ve Tic. Ltd. Şti.’yi kurduk. Firmamız; CNC ve Universal takım tezgâhları, yeni ve ikinci el makina alım ve satımı, metal ve saç işleme makinaları ithalatı satışı konusunda kalite ve güven odaklı hizmet veriyor. Firmamız profesyonel kadrosu ve teknik ekibiyle; CNC ve Universal takım tezgâhları, yeni ve ikinci el makina alım ve satımı, metal ve saç işleme makinaları ithalat konusunda hizmet vermek üzere sektörde faaliyet gösteriyor. Müşterilerimize kaliteli ve güvenli hizmet sunmamızın yanı sıra, satış sonrası teknik hizmetlerle kaliteli hizmet sağlıyoruz.

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler? Mümkünse referanslarınızdan bazılarını bizimle paylaşır mısınız?

Türkiye genelinde pek çok bayiliğimiz bulunuyor. Aksüt Eksantrik Pres Makineleri, Özen Vidalı ve Pistonlu Hava Kompresörleri, Özen Gazaltı ve Tozaltı Kaynak Makineleri, Akyapak Silindir - Boru Bükme Makineleri, Sevindik Sütunlu Matkap, Özkal Makina, Hürsan Hidrolik Presleri, Cematek Abkant Pres Makinaları bayiliklerinin yanı sıra; Konya, Antalya, Eskişehir, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Kırşehir, Yozgat, Hatay, Mersin ve Gaziantep bölgelerinde de bayiliklerimiz bulunuyor. Firmamız ağırlıklı olarak ikici el sanayi makinalarının yeniden piyasaya kazandırılması ve maddesel imkânları sınırlı olan firmalara daha rahat imkânlar sunabilmek amacıyla makinaların bakım ve onarımını yaparak satışa sunuyor.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere çözüm üretiyorsunuz?

Firma olarak imalat yapan hemen hemen bütün sektörlere hitap etmeye çalışıyoruz.

Satış ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Satış sonrasında müşteri ziyaretleri yaparak; eksiklerinin giderilmesi ve ürünümüzle ilgili müşterilerimizle görüşerek onlarla bizzat yakından ilgileniyoruz.

Nihai kullanıcılar makina alırken hangi kriterleri göz önünde bulunduruyorlar? Tezgâh seçimi konusunda yeterince bilinçliler mi?

Müşterinin bilinçli tezgâh seçimi, o firmanın ya da kişilerin temelden aldığı eğitime göre değişiyor. Kullanıcılar makina alırken özellikle ikinci el piyasasında öncelikle güven odaklı olup, ürünün temiz olması ve herhangi bir sıkıntısının olmamasına dikkat ediyorlar. Yeni ürünlerde ise, ürün satın aldığı firmanın servis garantisi ve hizmetinin yeterli olup olmadığına bakıyorlar.

Türkiye’de makina sektörünün geldiği nokta hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Ülkemiz makina sektöründe ithalat ve ihracatı artan oldukça güzel bir konuma geldi. Bu durum maalesef bugün dış güçlerin Türkiye ile uğraşma sebebidir. Makina sektöründe üreten firmalara ve onların satış noktalarına baktığımız zaman, dış ülkelerin işledikten sonra Türkiye’ye sattığı birçok parçanın aslında Türkiye menşeili olduğunu biliyoruz. Sonuç itibariyle çalışmakta ve büyümekte olan bir ülkeyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Türk Milleti Çalışkandır”.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projelerinizi bizlerle paylaşır mısınız?

Önümüzdeki zamanda mağaza alanımızın 2500 m2 alan olarak ve ikinci el sıfır ürünlerin ithalat - ihracat alanında tüm şehir ve ülkelere hizmet vermeyi düşünüyoruz. Sanayicilerin teknik sıkıntılarını çözerek, Ar - Ge çalışmalarıyla da gelişen dünya teknolojisini yakından takip etmek ve bunları müşterileri ile paylaşmak ileriye dönük hedeflerimizin başında geliyor. Hizmet anlayışımız gereğince prensiplerimizden ödün vermeden değerli sanayicilerimizin yanında olmayı ilke edindik.

Kalite anlayışımız doğrultusunda öncelikli olarak müşterilerimizin beklenti ve memnuniyetini en üst düzeyde tutuyoruz. Müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin bize duydukları güveni sürekli geliştirerek; dürüst, kaliteli ve ekonomik hizmeti, teknolojik yenilikleri, bilimsel ve yönetsel gelişmeleri sürekli takip ederek müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Müşterilerimizin taleplerini taahhüt edildiği şekilde zamanında teslim ettiğimiz kaliteli ürünlerimiz, hızlı ve güvenilir hizmetlerimizle mutlak müşteri memnuniyetini sağlamak istiyoruz.

Bu haber toplam 5949 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler