Türkiye’deki büyük sanayi kuruluşları ile çalışıyoruz

12 Eylül 2017 Salı 10:56
Türkiye’deki büyük sanayi kuruluşları ile çalışıyoruz
Macit Vinç Merkezi Genel Müdürü Aytekin Macit ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Müşterilerimize her zaman hızlı, kaliteli ve ekonomik hizmetler sunuyoruz”

Aytekin Bey, sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Firmamız 2003 yılında kurulan Macit Makina Mühendislik Ltd. Şti.’nin bir yan kuruluşudur. Şimdiki adıyla Macit Vinç Merkezi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Firmanızın kısa tarihçesi, organizasyon yapısı ve faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

35 yıl önce babamız tarafından kurulan küçük bir torna atölyesinde babamızla birlikte üç kardeş olarak iş hayatımıza devam ettik. Daha sonra kardeşlerim farklı sektörlere atıldılar. Ben de 2014 yılında kendi iş yerim olan MVM - Aşırı Yük Sivici’ni kurdum.

Teknolojik gelişmeleri üretim sürecine dâhil ediyor musunuz? Firmanızın hizmet verdiği sektörlerden bahseder misiniz?

Sektörde ürünlerimizle diğer rakiplerimize nazaran çok daha farklı yerlere geldik. Ürün kalitemizi; daha şık, daha elverişli ve montajı oldukça kolay yapılabilen bir duruma getirdik.

Satış ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Prensibimiz her zaman ürünlerimizi siparişten tutun da montajının bitimine kadar takip etmektir. Kargoların taşınma anındaki titiz ambalajlanmasıyla birlikte müşterilerimize konforlu ve hızlı ulaşmasını da sağlıyoruz.

Mümkünse yurt içi ve yurtdışından bazı referanslarınızı, üstlenmiş olduğunuz bazı projeleri bizimle paylaşır mısınız?

Firmamız oldukça önemli firmalarla çalışmaktadır. Kurumsal olan birkaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum; MKE, Otokar Savunma Sanayi, Kalkavan Gemicilik, Tersan Tersanecilik, Soma Kömür İşletmeleri, Çimtaş Boru, İsdemir, Koç Grubu vb. pek çok firmayla işbirliği içerisindeyiz.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

Ürünlerimiz özellikle iş güvenliğinin bir parçasıdır. Bu ürünler daha ziyade fabrika, mermer, tersaneler, gemi vinçleri ve bütün tavan vinçlerinde kullanılır. Getirdiği avantajlar; vincin tonajı ne ise fazlasını kaldırmaya müsaade etmez ve sistemi durdurur. Vincin hasar görebilecek parçalarının daha da geç aşınmalarına, sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışmasına fayda sağlar. Balata aşınmaları, halat aşınmaları kopmaları gibi unsurların önüne geçer.

Pazar payınızı artırma adına yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğünüz çalışmalar neler?

Pazar payını artırmak tabii ki her sektörün istediği en önemli şeydir. Bizler ürünlerimizin kaliteli olması ve referanslarımızın ciddi ve kurumsal firma olmalarıyla pazar payımızın artıracağını düşünmekteyiz.

2016 yılında piyasalarda gözle görülür bir durgunluk yaşandı ve yatırımların çoğu askıya alındı. Bu durum sektörünüze nasıl etki etti? Sizce 2017 yılında piyasalar nasıl bir yol izleyecek?

Firma olarak biz 2016 yılında hep Ar - Ge çalışmaları yaparak ürünlerimizi en üst seviyelere getirmenin çabası içerisinde mücadele ettik. Bundan sonra 2017 yılında ise müşterilerimizin isteklerini yerine getirerek verimli bir şekilde onlara en iyi ürünü vermek için çalışacağız.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Öncelikli isteğimiz ürünümüz olan MVM - Aşırı Yük Sivici’nin sağladığı avantajları müşterilerimizin benimsemeleridir. Bizler bu yolda seminerler, fuarlar, televizyon çekimleri ve dergi reklamları gibi kuruluşlarla müşterilerimize ürünümüzün ne kadar faydalı ve güvenli olduğunu anlatacağız.

Bu haber toplam 5080 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler