Müşterilerimize özel kaynak makina imalatları yapıyoruz

27 Eylül 2017 Çarşamba 19:30
Müşterilerimize özel kaynak makina imalatları yapıyoruz
Puka Makine Kurucu Ortaklarından Umut Kurt ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza firmanızın kısa tarihçesi, organizasyon yapısı ve faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Puka Makina, 2011 yılında Umut Kurt ve Yaşar Avcı ile birlikte konularında tecrübeli iki dost tarafından kurulup imalat sektörüne katılmıştır. İlk önce İkitelli’de 200 m2’lik bir alanda imalat sektörüne giren firmamız, şimdi ise Hadımköy’de 1500 m2 kapalı, 150 m2 açık alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Puka Makina; punta kaynak makinaları, alın kaynak makinaları, gazaltı kaynak makinaları, çok pistonlu punta makinaları, servo ve PLC kontrollü punta makinaları, su soğutmalı ve hava soğutmalı punta kaynak trafoları imalatı yapmaktadır.

Demir çelik ve makina sektörüne yönelik vermiş olduğunuz hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

Puka Makina, imalatını yaptığı punta makinalarıyla; tel ızgara, kapı askısı üretimi, stand tasarımı, avize üretimi, raf üretimi, çelik kapı üretimi, otomotiv yan sanayi üretimi, mobilya aksesuarları üretimi, rezistans üretimi, beyaz eşya üretimi, doğalgaz kelepçesi üretimi ve çelik eşya sektörlerine hizmet vermektedir.

Hangi firmalara ne tür ürünler üretiyorsunuz? İhracat çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Yurtdışında; Libya, Romanya, Arabistan, Fas vb. birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu satış ağını genişletmek ve ihracat yaptığımız ülke sayısını arttırmak için pazarlama çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

Fabrikanız, üretim hatlarınız ve yıllık üretim rakamlarınız hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Firmamızda kaynak, kalıphane ve montaj bölümü gibi üretim hatlarımız mevcuttur.

Firma olarak sektörü ve sektörde faaliyet gösteren firmaları göz önünde bulundurduğunuzda gelişmiş ülkelerle ürün kalitesi ve fiyat açısından rekabet edebilecek düzeyde olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Sektörde faaliyet gösteren diğer yerli ve uluslararası firmalarla ürün kalitesi ve teknolojik anlamda rekabet edebilecek seviyede olan firmamız, sektörde her anlamda üst sıraları hedefleyip piyasada kalıcı olmayı hedeflemektedir. Son dönemde piyasalarda oluşan ekonomik zorluklar, rekabetçi olan sektörümüzü daha da rekabetçi hale sokmuş bulunmaktadır. Bu piyasa şartları ticari hacimdeki yıllık satış hedeflerimize ulaşmamızı zorlaştırmaktadır.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleri bizimle paylaşır mısınız?

İleriki dönemlerde punta kaynak sektörünün dışında firmamızın hedefinde, dolaylı yoldan da olsa bizim ürettiğimiz makinaları kullanan müşterilerimizin ihtiyacı olan farklı makine grubu üretimine girme planları mevcuttur.

Bu haber toplam 2433 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler