Önemli projelere imzamızı atıyoruz

02 Ekim 2017 Pazartesi 09:42
Önemli projelere imzamızı atıyoruz
“İş güvenliği kapsamındaki yatırımlarımız devam ediyor”

Sistem Vinç Genel Müdürü Kemal Akınlı ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce bizlere kendinizden ve firmanızdan kısaca bahseder misiniz?

Marmara Üniversitesi Makina Mühendisliği Mezunuyum. Sistem Vinç firmasının Genel Müdürüyüm. 1985 yılında kurulan firmamız; ağır taşıma, vinç hizmetleri ve proje taşımacılığı alanlarında faaliyet göstermektedir. Firmamız; ağır kaldırma ve ağır taşımacılık alanında edindiği 30 yıllık bilgi, tecrübe ve güvenilirlikle Türkiye’nin ilk 5 firması arasına girmeyi başarmıştır.

Hâlihazırda üretimini yapmış olduğunuz vinçler ve müşterilerinize sunmuş olduğunuz diğer ürün ve hizmetler hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Sistem Vinç, Türkiye’nin önde gelen; enerji, inşaat, gemi ve ağır sanayi işletmelerine hizmet vermektedir.

Enerji alanında yerli ve yabancı firmaların rüzgâr enerjisi, hidroelektrik santral, termik santrallerin yeni kurulumunda ve renovasyonunda çalışmaktayız. Trafolar, jeneratörler ve türbinler başta olmak üzere bu projelere ait tüm gabari malzemeleri hidrolik platformlar ve özel dorselerimiz ile taşıyıp, yüksek kapasiteli vinçlerimiz ile yerlerine montajlarını gerçekleştirmekteyiz. Demir çelik fabrikaları, çimento fabrikaları ve muhtelif prefabrike binaların yapı elemanlarını hidrolik treylerler ile taşınması ve yerlerine montajlarında çalışmaktayız.

Gemi sanayisi ülkemizin gelişmekte olan sektörlerinden birisidir ve bizler de bu sektör için ağır taşıma, ağır kaldırma ve gemi kapağı nakliyelerini gerçekleştirmekteyiz. Gemi sanayisi sınırlı üretim alanına sahip olduğu için tersane bölgeleri dışında imal edilen gemi bloklarını tersanelere naklini yapıp, ayrıca saha içinde de aktarmasını gerçekleştirmekteyiz.

İnşaat sektöründe ise başlıca çalışma alanımız; otoyol köprülerinin, 40 metreye kadar olan uzunluktaki beton kirişlerinin taşınması ve bunların vinçlerle yerlerine montajlarını yapmaktayız. Ayrıca yüksek yapılarda kullanılan kule vinçlerin kurulumunu ve sökümü yapmaktayız.

Vinç parkınız hakkında kısaca bilgilendirir misiniz?

Vinç makina parkımız 750 tona kadar paletli, 700 tona kadar mobil vinçlerden oluşmaktadır, ayrıca gelen iş talepleri doğrultusunda genişletebileceğimiz gibi proje bazlı olan daha yüksek kapasiteli makina, teçhizat veya opsiyonlu taleplerinizi de karşılayabiliriz.

Ağır nakliye operasyonlarında ise, 30 adet ağır taşıma yapabilecek farklı akslı çekicilerle yine geniş ve ağır malzeme taşımaya elverişli 60 adet hidrolik hava süspansiyonlu uzayabilir treylerlerimiz mevcuttur.

Firmanızın içinde bulunduğu projelerden bahseder misiniz?

Referanslarımız, işlerimizi prensip ve disiplin ile başardığımızı kanıtlamakla beraber İSG ve çevre konusunda da oldukça dikkatli ve duyarlıyız. Mevcut (BVQ) ISO 9001 Kalite Yönetim Belgemizin yanında ISO-14001 ve ISO-18001 çalışmalarımız ve eğitimlerimiz hızla sürmektedir.

Sektörde sunduğumuz projeler;

• Gemak Tersanesi

• 700 ton kapasiteli teleskopik vinç (40m anabom + 48m jibbom) ile petrol platformu ile alakalı 80m yükseğe 45 ton parça montajı

• ENERCON

• Çanakkale İntepe’de 750 ton kapasiteli paletli vinç LR1750 (92 m bom ile)

• 85 m yüksekliğe 65 ton ağırlığında rüzgar enerjisi türbin montajı

• Mastır Enerji

• Çorlu Modern Karton Tesisleri’nde 600 ton kapasiteli paletli vinç CC2800, 700 ton kapasiteli teleskopik vinç AC700 ve 500 ton kapasiteli teleskopik vinç AC500 ile 260 ton ağırlığındaki atık kazanı montajı

• Sefine Tersanesi

• 700 ton kapasiteli teleskopik vinç ile 120 ton ağırlığında blok montajı

• TReunidas –Tüpraş İzmit RUP Project - 700 ton kapasiteli mobil vinç (60m jibbom) ile 30 tondan 96 tona muhtelif parça montajı

• Tekfen İnşaat

• Tüpraş İzmit RUP Project – Gemiden 2 adet 700 ton kapasiteli mobil vinç ile 280 ton ağırlığında drum tahliyesi

• İGA 3 .Havaalanı Şantiyesi

• Körfez geçiş Köprüsü – IHI

• Köprü ,Viyadük ve Alt geçitlerin kiriş taşıma ve montaj hizmetleri

•Enerji SA -Gama Enerji Doğalgaz Çevrim Santrali - KIRIKKALE

• Enerji SA -Gama Enerji Doğalgaz Çevrim Santrali - BALIKESİR

• General Electric Rüzgar Tribünleri Nakliye Montaj Hizmetleri

• Nordex Rüzgar Tribünleri Nakliye Montaj Hizmetleri

• Enercon Rüzgar Tribünleri Nakliye Montaj Hizmetleri

• 3.Köprü Şantiyesi Anadolu ve Avrupa yakası şantiyesi vb.

Kısa veya uzun vadede uygulamaya geçirmeyi planladığınız projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ülkemizde yapılan tüm önemli yatırım hamlelerinde firmamız, makine ve personel desteğini kullanarak mühendislik desteği ve operasyonel destek vermektedir. Ayrıca firmamız, bünyesine son yıllarda önemi daha da hissedilen iş güvenliği konusunda da gerekli yatırımları yapmış hem çalışan personellerimizi eğitmiş hem de çalışma sahalarında özellikle enerji tesislerinin kurulumunda ihtiyaç duyulan personel yükseltici ekipmanları da bünyesine katmıştır. Bu konudaki yatırımlarımız hızla devam etmektedir.

Bu haber toplam 6587 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler