Otomasyon sistemlerinde standartların dışına çıkıyoruz

02 Ekim 2017 Pazartesi 16:36
Otomasyon sistemlerinde standartların dışına çıkıyoruz
“Uzman kadromuzla Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veriyoruz”

 

 

“Güçlü stok yapımızla endüstriyel otomasyon sektöründeki dünya lideri firmalarının ürünlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz”

Botek Otomasyon İcra Kurulu Üyesi Gökhan Bozdağ ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Botek Otomasyon’u tanıyabilir miyiz? Kısa tarihçesi, faaliyet alanları ve organizasyon yapısı hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

1997 yılında kurulan Botek, endüstriyel elektrik ve otomasyon alanlarında kurulduğu günden itibaren kendini geliştirmeyi ve iş ortaklarına çözümler üretmeyi ilke edinmiştir. Firma Türkiye’nin her köşesine dinamik kadrosu, güçlü stok yapısıyla ürün tedariki ve uzman teknik desteğinin yanı sıra İstanbul Ümraniye (Merkez), İstanbul İkitelli, Bursa, İzmir, Antalya ve Ankara olmak üzere 6 lokasyonda müşterilerine her zaman en iyi hizmeti sunmak için bulunmaktadır.

Botek Otomasyon olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi çözümü üretmek için çalışmaktayız. İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Bursa, İzmir ve Antalya Bölge Müdürlükleri ile hizmet veren firmamız tüm bölgelerde İç Satış, Dış Satış ve Teknik Ekibiyle profesyonel hizmet sunmakta, satışını yaptığı ürünlerin stokunu tüm depolarda tutarak sevkiyatı da şirket araçlarıyla gerçekleştirmektedir.

Firmamız; genç, dinamik ve geniş kadrosuyla hizmet verdiği bütün bölgelerde farkındalığını sürdürmektedir. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti hedefiyle teknik desteği, lojistiği, sevkiyatı ve satış aksiyonu içinde görüp sektörde farkındalık yaratan ilk firma olmanın gururuyla taşıdığı bayrağın sorumluluğunu bilerek yoluna devam etmektedir.

Otomasyon sektöründe müşterilerinize vermiş olduğunuz hizmetler neler?

Birçok ürün grubuyla müşterilerimize satış ve teknik destek sağlamaktayız. PLC, Asenkron Motor Hız Kontrol Cihazları, Servo Motor ve Sürücüleri, Operatör Panelleri, Endüstriyel Şalt Ürünleri, Algılama ve Güvenlik Ürünleri, Pano Montaj ve Kablolama elemanları gibi çok çeşitli ürünlerin satışının yanı sıra gerekli durumlarda devreye alma ve yazılım hizmetleri veren firmamızın müşteri grubunu ağırlıklı olarak makine imalatçıları, proje firmaları ve fabrikalar oluşturmaktadır.

Müşterilerimizi kısa zamanda yenikliklerle buluşturmaktayız. Botek Otomasyon olarak teknolojinin çok hızlı değiştiğinin farkındalığıyla tüm yenilikleri takip etmekteyiz; yeni çıkan ürün ve yazılımları önce biz öğreniyoruz ve en kısa sürede müşterilerimizi bu yeniliklerle buluşturmaktayız. Bu bilgilendirmeyi müşteri ziyaretleri, seminer ve eğitimlerle sağlamaktayız. Müşterilerimize ekonomik ve esnetilebilir çözümler sunarak otomasyon sistemlerini standart dışına çıkarmaktayız.

Endüstriyel otomasyon sistemlerinde makine üreticileriyle çalışmasını bir nevi iş ortaklığına dönüştürmüş olan Botek, yaptığı işe kattığı değerle makina üreticilerinin tercihi haline gelmiştir. Sahip olunan bilgi, birikim ve tecrübeyle birlikte verilen hizmetler sayesinde sistemlerin donanımsal olarak geliştirilmesine de katkı sağlamakta, kullandığı ekipman ve cihazlarla otomasyon sistemlerinde fark yaratmaktadır. Otomasyon sistemleri konusunda sizlere sağladığımız hizmetler;

• Keşif ve projelendirme,

• Sistem kurulumu, pano imalatı, saha montajı

• Programlama ve devreye alma

• Teknik destek

 

Ürünleriniz ağırlıklı olarak hangi sektörlerde tercih ediliyor?

Ana ürün gruplarımız; Endüstriyel otomasyon ürünleri (PLC, Hız Kontrol Cihazları, Operatör Panelleri, Endüstriyel PC, Servo Motor ve Sürücüleri vb.), Yardımcı Otomasyon Ürünleri (Güç Kaynakları, Trafolar, Ethernet Switch, Zaman Röleleri, Ölçü, Kontrol ve Kumanda Röleleri vb.), Endüstriyel Şalt Ürünleri (Otomatik Sigortalar, Şalterler, Butonlar, Kontaktör, Motor Koruma ve Termik Röleler vb.), Algılama ve Güvenlik Ürünleri, Pano Montaj ve Kablo Bağlantı elemanlarıdır.

Hizmetlerimiz, kurulduğumuz günden bu yana endüstriyel otomasyon sektöründeki dünya lideri firmalarının ürünlerini müşterilerimizle buluşturmaktır. Güçlü stok yapımızla hızlı ürün tedariki yapmaktayız. Uzman teknik ekibimizle yazılım, devreye alma ve teknik servis desteği hizmeti sunmaktayız. Hizmet verdiğimiz sektörler ise; Makine İmalatçıları (Metal İşleme Makinaları, Tekstil Makinaları, Gıda Makinaları, Mermer Makinaları, Robot Uygulamaları, Vinç, Ağaç İşleme Makinaları, Pres, Plastik ve Ambalaj Makinaları), Fabrikalar, Otomasyon Panocuları ve Sistem Entegretörleri‘dir.

Dünyayı kasıp kavuran Endüstri 4.0 kavramı kapsamında Botek Otomasyon olarak neler yapıyorsunuz? Bu konuda ne gibi çalışmalarınız var?

Teknolojinin çok hızlı değiştiğinin farkındayız ve tüm yenilikleri takip edip, yeni çıkan ürün ve yazılımları müşterilerimize tanıtmak için fuar, seminer ve eğitimleri organize etmekteyiz. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası, Bursa ve İzmir de Endüstri 4.0 Seminerleri düzenledik. Endüstri 4.0’la ilgili olarak Türkiye genelinde seminerlerimiz devam edecektir.

İleriye dönük yatırımlarınız, Ar-Ge çalışmalarınız ve mevcut projelerinizden bahseder misiniz?

Teknolojinin çok hızlı değiştiğinin farkındalığıyla tüm yenilikleri takip etmekteyiz. Yeni çıkan ürün ve yazılımları önce biz öğreniyoruz ve en kısa sürede müşterilerimizi bu yeniliklerle buluşturmaktayız. Bu bilgilendirmeyi müşteri ziyaretleri, seminer ve eğitimlerle sağlıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Botek, iş ortaklarıyla bilgi ve tecrübe paylaşımına önem veren yapısı, eğitim alanında okullara kurduğu laboratuvarlar ile gelecek nesillere ve gençlere aktardığı bilgiler sayesinde, alanında tecrübe ve güvenin lider ismi haline gelmiştir. Firmamız bu doğrultuda da her zaman kendini yenileyerek ve geliştirerek, vizyon ve misyonumuzun sadece yazıdan ibaret olmadığını, bu yönde azimle çalışmayı ve bunlara ulaşmak için koyduğu hedefleri başarmayı ilke edinmiş bir firmadır. Firmamız ilk günkü gibi amatör ruhuyla ama profesyonelce yaklaşım ve çalışma tarzı ile değerli iş ortaklarımızın her zaman yanında olmaya devam edecektir.

Bu haber toplam 3966 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler