Şerit Testere Üretiminde Profesyoneller İçin İdeal Çözümler Sunuyoruz

24 Ekim 2017 Salı 09:02
Şerit Testere Üretiminde Profesyoneller İçin İdeal Çözümler Sunuyoruz
“Türkiye’de ürün çeşitliliği, kalitesi ve tedarik hızıyla sektördeki ilk beş firmadan biriyiz”

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1949 doğumluyum. Meslek hayatıma 1961 yıllarımda Türkiye’nin ilk sanayi sitesi olan Demirciler Çarşısı Turgutlu’da sıcak demircilik işiyle başladım.1972 yılında yine Demirciler Çarşısı’nda Kartal Otomotiv firmasının kuruluşuyla önce tarım aletleri üretimine, 1980’dan sonra otomotiv yan sanayisine, 2004 yılı itibariyle ise uçak yan sanayi yedek parça ürünlerinin imalatıyla devam ettim. Kartal Otomotiv firmasında yan sanayi üretim faaliyetleri devam ederken 1994 yılında üretim için kullanılan metal testerelerin ithalatçısı olarak Adler Metal firmasının kuruluşunu gerçekleştirdim.

1994 yılından günümüze kadar Almanya’dan Adler markası adı altında testere ithalatı yapılarak Türkiye’nin tamamına bayilerimiz ve perakende müşterilerimiz aracılığıyla satış faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Yıllar itibariyle testere ürün grubumuza, Almanya’da yerleşik Mubea firmasının distribütörü olarak tabak yay ürün grubu, kendi imalatımız olan yağ sıyırıcı ve şerit testere ölçüm aletleri ürünlerini de ekleyerek faaliyet alanımız geliştirilmiştir.

Müşterilerinizden gelen talepler doğrultusunda ürün yelpazenizi geliştiriyor musunuz? Mümkünse referanslarınızdan bazılarını öğrenebilir miyiz?

Ağırlıklı BI Metal (iki metalin birleşmesinden meydana gelen ) testere ithalatı yapan firmamız müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda bugün itibariyle; et, ekmek, sünger, tekstil ve palet kesen testere ithalatı ve satışını da gerçekleştirmeye başlamıştır.

Distribütörü olduğunuz firmalar var mı? Bizlere bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

Firma olarak Adler markası adı altında satışlarımızı gerçekleştirmekte olup ürünlerimizi Almanya’daki farklı firmalardan Alman menşeli ürünler olarak ithal etmekteyiz. TCT Karbür Daire testere grubunda Koreli Seojun Inc firmasının, tabak yay ithalatında ise Almanya’daki yerleşik Mubea firmasının distribütörü olarak faaliyet gösteriyoruz.

Ürünleri ağırlıklı olarak hangi sektörlere veriyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor?

Metal Testere grubu; her türlü metal ürünlerin kesiminde kullanılmaktadır. (otomotiv yan sanayi, inşaat ve her türlü metal ve makina sanayide; boruların, profillerin, dökümler, mineral yapı malzemelerin ve sertleşmiş malzemelerin kesiminde kullanılmaktadır)

Satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Potansiyel müşteri grubumuza satış öncesi, müşterilerimize ise satıştan sonra teknik bilgi verilmektedir.

Firmanızın sektördeki konumu, pazardaki gücü hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Türkiye’de bu sektörde faaliyet gösteren firmaların içinde ürün çeşitliliği, kalitesi ve tedarik hızı ile sektördeki ilk beş firmasından biriyiz.

Firma olarak sektörü ve sektörde faaliyet gösteren firmaları göz önünde bulundurduğunuzda gelişmiş ülkelerle ürün kalitesi ve fiyat açısından rekabet edebilecek düzeyde olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Testere grubu ürünlerin Türkiye’de üretimi yapılmamakta olup, tamamı ithalatçı firmalardan uluşmaktadır. Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler? Yeni bir yatırım planımız bulunmamakla birlikte her geçen gün müşteri talepleri doğrultusunda ürün yelpazemiz geliştirilmektedir.

Bu haber toplam 2677 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler