Dünya Standartlarına Uygun Üretimler Yapıyoruz

26 Ekim 2017 Perşembe 09:47
Dünya Standartlarına Uygun Üretimler Yapıyoruz
“Günlük 10.000 adet kesimli ve normal kutu üretiyoruz”

Plastik Koli Genel Müdürü Mehmet Uçar ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?Firmanızın kısa tarihçesi, organizasyon yapısı ve faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

2009 yılında İstanbul’da kurulan Plastik Koli; PP oluklu levha, koli, kutu, stant, palet arası seperatör, rulo sacların kenar ve çevre kaplaması üretmekte olup bunun yanı sıra ürünlerin üzerine her türlü serigrafi baskı yapmaktadır. Firmamız ürünlerini hem yurtiçi hem de yurtdışı piyasasına ihraç etmektedir.

Teknolojik gelişmeleri üretim sürecine dâhil ediyor musunuz? Firmanızın hizmet verdiği sektörlerden bahseder misiniz?

Tabii ki… Şirketimiz ürün geliştirici yenilikleri ve gelişmeleri sürekli takip etmekte ve kullanmaktadır. Özellikle levhalar üzerine yaptığımız serigrafi baskılar en üst seviyede, kalitede ve üstünlüktedir. Firmamız; rulo saç, kablo, mermer, arşiv, geri dönüşüm, tekstil, deri, gıda, makina yan sanayi, otomotiv yan sanayi olmak üzere birçok sektöre hitap etmektedir.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

Demir çelik sektörüne yönelik PP levha üretimi yapmaktayız. Bunlar düz saç levhaların alt ve üst kısmında koruyucu olarak kullanılmaktadır. Rulo saclarında makaraların etrafına ya da rulo saçların yan duvarlarını malzemeye zarar verebilecek dış etkenlerden korunmak için yine PP oluklu levhadan seperatör kullanılmaktadır.

Satış ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Firmalar istediği ölçüde, kalınlıkta ve renkte levha veya seperatör siparişi verdikten sonra bunların üretimi yapılır. İstenirse üzerine firma bilgisi veya logosu serigrafi baskı yapılanarak malzemeler sevk edilir. Eğer ürünlerde imalattan kaynaklı bir hata var ise yerine yenisi ücretsiz teslim edilir ve hatalı ürünler geri alınır.

Pazar payınızı artırma adına yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğünüz çalışmalar neler?

Firmamızın yurtiçi ve yurtdışındaki; fuar katılımları, firma ziyaretleri ve çeşitli pazarlama teknikleriyle satışları ve ulaşılan ülke, firma sayıları her sene istikrarlı bir şekilde artmaktadır.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Öncelikle baskı teknolojilerimizi en üst seviyeye getirmek için 4 renk baskı yapabilen bir serigrafi baskı ünitesi alımı için yurtdışında arayışlarımızı sürdürüyoruz. 2018 yılına geçmeden istediğimiz özeliklere uygun bir makineyi alıp faaliyete geçirmek istiyoruz.

Bu haber toplam 2500 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler