Türk Çelik Sektöründen Latin Amerika ve Karayipler Açılımı

Türk Çelik Sektöründen Latin Amerika ve Karayipler Açılımı
Türk çelik sektörü, Latin Amerika ve Karayip bölgesinde yer alan ülkelerle olan ticari ilişkilerini güçlendirmek üzere harekete geçti.

Türk çelik sektörü, Latin Amerika ve Karayip bölgesinde yer alan ülkelerle olan ticari ilişkilerini güçlendirmek üzere harekete geçti. Çelik İhracatçıları Birliği’nin 1-8 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenleyeceği ticaret heyetinin ilk durağı Kolombiya olacak. Ardından sırasıyla Panama ve Dominik Cumhuriyeti’nin de ziyaret edileceği heyet programına bölgedeki diğer ülkeler de davet edilecek. Ziyaret kapsamında firmalarla yeni işbirlikleri ve ortak yatırımlar için görüşmeler gerçekleştirilecek.

Türk çelik sektörü, dünya ticaretinin önemli bir bölümünü üstlenen Latin Amerika ve Karayipler ile yeni ticari işbirliklerine hazırlanıyor. Çelik İhracatçıları Birliği, 20 firmadan 30 temsilcinin katılımıyla bölgeye 1-8 Ekim 2017 tarihleri arasında ticari ve dostluk ziyareti gerçekleştirecek. Türkiye’nin en önemli çelik firmalarından oluşan ticaret heyeti, sırasıyla Kolombiya, Panama ve Dominik Cumhuriyeti’ni ziyaret ederek bölgenin önde gelen çelik ithalatçıları ile ikili iş görüşmeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri ile buluşmalar gerçekleştirecek. Latin Amerika ve Karayipler bölgesine yatırım olanaklarını değerlendirecek olan heyet, liman ve serbest bölgeler gibi önemli lojistik merkezlerini de ziyaret edecek.

Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ve T.C. Ekonomi Bakanlığı temsilcilerinin de eşlik edeceği heyet programında ilk durak 2 Ekim tarihinde Kolombiya olacak. Sektör temsilcileri Bogota JW Marriott Hotel’de görüşmeler gerçekleştirecek. 4 Ekim tarihinde Panama’ya geçecek olan heyet, Panama City Trump International Hotel’de tüm gün yerli firmalarla temas halinde olacak. Ardından Dominik Cumhuriyeti’ne hareket edecek olan Türk çelik firmaları 6 Ekim tarihinde Santo Domingo El Embajador Hotel’de ikili iş görüşmeleri ile heyet programını sonlandıracak. Latin Amerika ve Karayip bölgesinde yer alan diğer ülkelerin çelik sektörü temsilcilerinin de davet edileceği 8 günlük heyetin yeni işbirliği ve ortaklıklar ile birlikte bölgeyle Türkiye arasındaki ticaret hacminin artırılması hedefleniyor.

Bu haber toplam 2616 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler