Prima Power, Stuttgart Blechexpo’da

22 Kasım 2017 Çarşamba 11:22
Prima Power, Stuttgart Blechexpo’da
Prima Power’ın birçok yeni teknolojilerinin ve çözümlerinin uluslararası prömiyeri 7-10 Kasım tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenecek olan sac levha işleme makinelerinin sergileneceği uluslararası ticaret fuarı Blechexpo’da gerçekleştirilecek.

Prima Power’ın birçok yeni teknolojilerinin ve çözümlerinin uluslararası prömiyeri 7-10 Kasım tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenecek olan sac levha işleme makinelerinin sergileneceği uluslararası ticaret fuarı Blechexpo’da gerçekleştirilecek. Prima Power ürünlerinin sunulacağı slogan “Prima is Power”: her zaman daha üretken, esnek ve bağlantılı. Prima Power sac levha işleme ve lazer makineleri, şirketlerin çalışmalarını ve rekabeti arttıracak niteliktedir. Prima Power standının ziyaretçileri, şirketin en son yeniliklerini ön izleme tecrübesini elde edecekler. Prima Power’ın tüm ürün portföyünde olduğu gibi, fuardaki ürünler de Endüstri 4.0 uyumlu olup tüm teknolojileri kapsayacak. Combo Tower Laser otomasyon sistemine sahip, sınıfının en iyi 2D lazer kesim makinesi Laser Genius 1530, özellikle de yüksek kalınlıktaki kesim işleri için performansını arttıran IPG Phonotics ve 10 kW fiber lazer kaynağı ile birlikte ilk defa ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Prima Power, ilk defa bir fuarda LPBB (Lazer kesim-delme-besleme- bükme) üretim hattını ziyaretçilerin beğenisine sunacak. LPBB, LSR yükleme ve istifleme robotuna sahiptir; fiber lazer kesim, delme ve otomatik bükme özelliklerini içerir. Uluslararası prömiyerde üretim hattına entegre edilecek yeni jenerasyon lazer markalama da tanıtılacak. eP-1030, eP Serisinin çok yönlü servo-elektrikli abkant presidir. Büyük ve ağır parçaların daha kolay ve daha hızlı pozisyon almasına imkan veren ön destek kollarının yeni versiyonuna sahiptir. Fuarda yazılım için ayrılan alanda, dijital üretim yönetiminin kullanımı ve gösterimi yapılacaktır.

Laser Genius

Özellikle yüksek kalınlıktaki kesim işleri için performansını arttıran IPG Phonotics ve 10 kW fiber lazer gücü sayesinde sınıfının en iyisi 2D lazer kesim makinesi olan Laser Genius 1530 ilk defa ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Laser Genius, tarım ve inşaat gibi daha kalın sac metalin yaygın olarak kullanıldığı sektörler için özel olarak geliştirildi. Odak pozisyonunun otomatik yönetimi için ayarlanabilir optikli lazer başlığı sayesinde Laser Genius, geniş işlenebilir malzeme yelpazesiyle birlikte (yumuşak çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, bakır, pirinç) kalınlıktan ödün vermeden en yüksek kaliteyi ve maksimum hızı sağlar. Özgün makine mimarisine, sentetik granit çerçeveye ve karbon fiber destekli yapıya sahiptir, lineer sürücüler de diğer önemli teknik özellikler arasındadır. Laser Genius, akıllı ve kullanıcı dostu Prima Power Open CNC tarafından yönetilir ve HMI arayüzü, eski Tulus platformu üzerine kurulmuş, modern ve kullanıcı dostu olan yeni Prima Power Tulus Laser 2D’dir. Blechexpo’da Laser Genius, entegre yükleme ve boşaltma özelliklerine sahip, Prima Power tarafından özel olarak 2D lazer kesim makineleri için geliştirilmiş ve üretilmiş esnek depolama sistemi Combo Tower Laser ile sunulacaktır.

LPBB üretim hattı

Prima Power, ilk defa bir fuarda LPBB (Lazer kesim-delme-besleme- bükme) üretim hattını ziyaretçilerin beğenisine sunacak. LPBB, LSR yüklemesi ve istifleme robotuna sahiptir ve fiber lazer kesim, delme ve otomatik büküm makinelerini içerir. Uluslararası prömiyerde, üretim hattına entegre edilecek yeni jenerasyon lazer markalayıcı da tanıtılacaktır. İşlenmemiş sac levhadan, üretimi tamamlanmış malzemeye kadar en yüksek kalitede otomasyon sağlayan yeni entegre delme/lazer kesim sistemi Combi Genius 1530, Express Bender EBe 5-3 panel bükücü ve LSR yükleme ve istifleme robotu ile LPBB hattı Blechexpo 2017’de görücüye çıkacak. Combi Genius farklı üretimler için oldukça esnek bir makinedir. Yeni otomasyon çözümleri ile, bekleme sürelerini minimize ederek yüksek üretkenliğe ulaşılır. Ayrıca yeni CG1530, akıllı Genius serisinin tüm opsiyonlarına ve özelliklerine sahiptir, örneğin; iRam ve levha yüzdürme sistemi. LPBB hattının içindeki Prima Power EBe5-3, maksimum 2750 mm bükme uzunluğu ile tam donanımlı, esnek ve otomatik bir servo-elektrikli bükme makinesidir. PCD Toplama & Merkezleme Cihazı, BTD Döndürme Cihazı, yeni parça istifleme fonksiyonuna sahip standart palet için tekli vagon ve makinenin kapladığı alanı azaltmak için tasarlanmış olan yeni kayar kapı ile donatılmıştır. Temel yenilikler arasında, TULUS HMI yazılımı, optimize edilmiş takım değişimi, süreç akışını adım adım takip etmek için görüntüleme fonksiyonu ve yüksek kalınlığa sahip parçaların bükümü için kayıtlı değerler ile çakışmayan açı düzeltme parametreleri oluşturan yeni enterpolasyon fonksiyonu gibi üstün özelliklere sahiptir.

eP-1030 abkant pres

Prima Power standında sunulacak diğer ürün ise, tonaj ve çalışma kapasitesinin mükemmel kombinasyonu ile ünlü olan eP-1030; eP Serisinin çok yönlü servo-elektrikli bükme makinesidir. Blechexpo ziyaretçileri ayrıca tek bir operatör ile gerçekleştirilemeyen büyük ve ağır parçaların daha hızlı ve daha kolay şekilde konumlandırılmasını sağlayan ön destek kollarının yeni versiyonunu inceleme şansına sahip olacaktır. Stuttgart’ta görücüye çıkan eP abkant presi, üretkenliği arttırmak ve üretim operasyonlarını kolaylaştırmak için düzleştirme takımı ile donatılmıştır. Son olarak, Prima Power’ın, Wila tarzı üst ve alt hidrolik takımları ve açının gerçek zamanlı doğrulanması için IRIS PLUS ünitesi makineyi tamamlar ve yüksek kaliteli kompleks bileşenler üretmek için uygun hale getirir.

Yazılım

Her fuarda olduğu gibi, dijital üretim yönetiminin kullanımı ve sunumu için özel olarak ayrılmış bir alanda, mevcut ve yeni yazılım çözümleri de ziyaretçilerimize tanıtılacaktır. Prima Power Endüstri 4.0 çözümleri, iş hacmini geliştirir, üretim verimliliğini ve esnekliğini arttırır. Özellikle makine takibi ve analizler için yeni web konsolu uygulaması Filo Yöneticisi şu anda 2D ve 3D lazer makineleri için mevcuttur ayrıca, geliştirilmiş kullanılabilirlik ve daha güçlü bulut bağlantısı sunmaktadır. Filo Yöneticisi, üretim çizelgesinden ve manüel operasyonlardan gerçek zamanlı bilgi sağlar. Makine performansı ve üretimine ait analiz raporları, aksama süresini azaltır ve tahmini/ önleyici müdahaleyi etkinleştirir. Prima Power’ın dijital üretim ve bulut bazlı iletişim çözümleri ile üretken ve esnek makineler fabrika ve tüm şirket ile iletişim halindedir. Çalışanlar, en yüksek verim için üretim sürecinin uzaktan takibi, tahmini ve kontrolüne sahiptir. Prima Power | Blechexpo | Salon 3 | Stand 3505

Bu haber toplam 3767 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler