Bystronic imzalı fiber tezgahlarla sektöre değer katıyoruz

27 Kasım 2017 Pazartesi 12:31
Bystronic imzalı fiber tezgahlarla sektöre değer katıyoruz
Teknik Lazer Genel Müdürü Serkan Tabak ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Lazer ile Kesim” alanında üretim yapan en modern teknolojiye sahibiz”

Teknik Lazer’i tanıyabilir miyiz? Kısa tarihçesi ve faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Türk “Lazer ile Kesim” sektöründe faaliyet gösteren Teknik Lazer tesisleri 2006 yılında İkitelli OSB’de tamamı yerli sermaye ile üretime başlamıştır. Lazer kesim ve büküm hizmetiyle ilgili sektörlerin tümüne her türlü sac metal parça üretimi konularında hizmet veren Teknik Lazer bugün ülkemizde “Lazer ile Kesim” alanında üretim yapan en modern teknolojiye sahip tesis olma özelliğine sahiptir.

Teknik Lazer’in fabrikası, üretim kapasitesi, teknolojisi ve bünyenizde bulundurduğunuz makinaların teknik özelliklerini bizlerle paylaşır mısınız?

Teknik Lazer İkitelli O.S.B’sinde 4000 m2 kapalı alanda 60 kişilik profesyonel üretim kadrosu ile her sektörden yerli ve yabancı firmalarına üstün kalitede hizmet sunmaktadır. Aylık 350 ton metal işleme üretim kapasitesine sahip Teknik Lazer tesisleri Ar-Ge, lazer kesim, sac büküm, kaynak ve montaj departmanlarından oluşmaktadır. Üretim bandında tam kapasite ile çalışan 5 Adet Bystronic lazer kesim makinesi, 6 Adet CNC Abkant büküm makinesi, 2 adet sac silindir büküm makinesi, çok sayıda MIG / TIG ve punto kaynak makineleri, matkap, kılavuz çekme makinesi, somun perçin, çakma perçin, pop perçin makineleri ile 4000 x 2000 ebatlarına kadar 20 mm. paslanmaz 30 mm. ST37 25mm ve 30 mm Alüminyum sac malzemeleri, Ø300’e kadar boru ve 200 x 200’e kadar profilleri işleme kapasitesine sahiptir.

Bystronic ile olan işbirliğinizden bizlere bahseder misiniz?

Yakın zamanda aldığımız 6 kW ve 10 kW Bystronic fiber tezgahlarla her türlü malzemeyi azotla daha da hassas bir şekilde keserek ve Xpert abkantta çok dar toleranslarla bükerek rakiplerimize karşı fark yaratıyoruz. Tezgahlarımızın yüksek performansından dolayı, daha az tezgahla, gereğinden daha küçük bir alanda, % 30 daha az personel ile işimizin gereğini yapıyoruz. Bu bize rekabetçi fiyatlarla yeni müşteriler kazandırırken, mevcutlarını da memnun etmemizi sağlıyor.

Kısa ve uzun vade de hayata geçirmeyi düşündüğünüz plan ve projeleriniz neler?

Bugün halihazırda; hizmet yelpazesini çeşitli sektörlerden gelen taleplere göre genişleten Teknik Lazer, ülkemizin en kaliteli üretim bandını kurmuş çoğunluğu mühendis ve teknik elemanlardan oluşan profesyonel kardosu ile kendi sektöründe ülkemizin en kaliteli ve en yüksek performanslı üretimlerini gerçekleştirmiştir. Hizmet çeşitliği ve üretim kalitesini ISO Kalite Standartları ile garanti altına almış sektöründeki ender firmalardan olan Teknik Lazer uluslararası fuarlara katılımları ile ülkemizi ve ülkemizin üretim kalitesini onurla temsil etmektedir. Hedefimiz kaliteli üretim ve müşteri memnuniyetinde bu devamlılığı sağlamak ve geliştirmektir. Son olarak belirtmek isterim ki; Teknik Lazer olarak büyüme ve kalite politikalarımızın bir sonucu olan yeni projelerimiz ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Bu haber toplam 4100 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler