Yalova İMES OSB, Türkiye’nin Modern Makine Üssü Olacak

05 Aralık 2017 Salı 11:56
Yalova İMES OSB, Türkiye’nin Modern Makine Üssü Olacak
İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nin buluşma noktası haline gelen Yalova’da yenilikçi, yerli ve yeşil üretimin üssü olma hedefiyle yeni nesil Yalova İMES OSB kuruyor. Makine ihtisas OSB olarak bölgede büyük bir sanayi alanı olma yolunda ilerleyen Yalova İMES OSB, yeni sanayici üyelerini bekliyor.

Yalova İMES OSB hakkında ayrıntılı bilgi veren Yalova İMES OSB Başkanvekili Kemal Akar, "Yalova'da yerli, yenilikçi ve yeşille dost yeni bir makine üretim üssü kuruyoruz. İstanbul - İzmir Otoyol gişesinin hemen çıkışında, Gemlik - Yalova - Dilovası limanlarına yakın komundaki ulaşım avantajlarıyla da Yalova İMES OSB ülkemiz sanayicileri için çok kısa sürede cazibe merkezi olacak" dedi. İMES Sanayi Sitesi Başkanı ve Yalova İMES OSB Başkanvekili Kemal Akar Yalova İMES OSB hakkındaki hedeflerini bizlerle paylaştı:

YALOVA İMES OSB DOĞU MARMARA'NIN EN MERKEZİ NOKTASINDA

İMES Sanayi Sitemizde büyüyen sanayicilerimizin daha geniş üretim alanlarına ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Kocaeli ili Dilovası ilçesinde bulunan İMES Organize Sanayi Bölgesini kurarak sanayicimizin hizmetine sunduk. Ancak Dilovası İMES Organize Sanayi Bölgemizin doluluk oranının yüzde 100'e ulaşması ve bölgenin bütün alt yapı yatırımlarını tamamlaması sonucunda İMES OSB'de yer alamayan sanayicilerin yoğun talebiyle karşılaştık. Bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak, ülkemiz sanayicileri için yeni üretim alanı oluşturmak adına Yalova ilinde Yalova İMES OSB'nin kuruluş çalışmalarına başladık.

MAKİNE İHTİSAS OSB SANAYİCİLERİN İHTİYALARINI TAMAMLAYACAK

Makine İhtisas OSB olarak kurulan Yalova İMES OSB'de onaylı ÇED raporumuzda ve kuruluş protokolümüzde kesinleştirilmiş olan makine, yedek parça, otomotiv gibi ana sektörlerden oluşan 'Nace' kodları ile belirtilmiş üretimler gerçekleştirilecek. Sınırlı sayıda parseller uzun vadeli ödeme planlarıyla sanayicilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yalova İMES OSB'mizde altyapı hizmetlerinin yanı sıra hayata geçirilecek sosyal donatı alanlarının çeşitliği ile hem sanayicilerin hem de bölgede istihdam edilecek çalışanların ihtiyaçlarını eksiksiz biçimde tamamlayıcı hedefliyoruz. Bu nedenle oluşturduğumuz proje doğrultusunda zengin sosyal donatı alanları da kuruyoruz. Bunlar arasında idari bina, ticaret merkezi, banklar çarşısı, cami, tıp merkezi, dijital fuar, sergi alanı, kreş, meslek eğitim merkezi, meslek lisesi, meslek yüksek okulu, spor kompleksi, antrepo, itfaiye, tır - kamyon servis aracı parkı, heliport kurmayı projelendiğimiz alanlar içerisinde yer almaktadır.

Bu haber toplam 3861 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler