Teknomasyon, Bluetech kalitesiyle sektöre değer katıyor

07 Aralık 2017 Perşembe 14:18
Teknomasyon, Bluetech kalitesiyle sektöre değer katıyor
Teknomasyon İstanbul Bölge Sorumlusu Caner Tolga Yalçın ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun profesyonel çözümler sağlıyoruz”

Sorularımıza geçmeden önce kendinizden ve firmanızın kuruluşundan kısaca bahseder misiniz?

Teknomasyon firmasında İstanbul Bölge Sorumlusu olarak görev alıyorum. Şirketimiz 1996 yılında Bursa’da kuruldu. Firma olarak sektöre; mühendislik, makina, proje, taahhüt, imalat, satış, eğitim montaj, bakım, servis ve dış ticaret konularında hizmet veriyoruz. Aralarında makina, endüstri ve elektronik mühendislerin de bulunduğu toplam 30 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Hem makina imalatımız hem de malzeme satışımız mevcut. Proje bazlı ve teknik destek amaçlı faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Distribütörü olduğunuz firmalar var mı? Bizlere bu konuda neler söyleyebilir siniz?

Firmamıza ait olan BLUETECH markası altında her türlü hidrolik ve pnömatik silindirlerin, hidrolik valf bloklarının ve hidrolik güç ünitelerinin imalatını yapıyoruz.

Firmanızın çözüm ürettiği sektörler hakkında bilgi verir misiniz?

Otomotiv, demir çelik, tekstil, gıda, metal gibi sektörlerdeki müşterilerimizin, elektrik - elektronik ve otomasyon ihtiyaçlarına uygun, profesyonel çözümler sağlıyoruz.

Satış ve satış sonrası servis hizmetlerinizden bizlere bahsedebilir misiniz?

Açıkçası satış sonrası servis hizmetlerimize çok güveniyoruz. Başta demir çelik ve otomotiv olmak üzere, endüstriyel bakım konusunda tecrübeli kadromuzla tüm üretim makinalarının; mekanik, hidrolik, pnömatik, elektronik ve elektriksel bazda, periyodik, planlı ve kestirimci bakım hizmetlerini, makina revizyonlarını ve iyileştirmelerini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca arızaların tespitlerinde ve giderilmesinde danışmanlık hizmeti veriyoruz. Müşterilerimize makinalarıyla ilgili herhangi bir problem yaşadıklarında müşteri memnuniyeti adına yardımcı olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Ürünlerinizin sektördeki kalıcılığını sağlayabilmek adına ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

22 yıldır BLUETECH markasıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ürünlerimizi kalitesini bildiğimiz yerlerden temin ediyoruz. Kendi imalatlarını yaptığımız ürünlerde ise uzman bir ekiple çalışıyoruz. Ürün kalitemizle ilgili şimdiye kadar herhangi bir problemle karşılaşmadık.

Kısa veya uzun vadede uygulamaya geçirmeyi düşündüğünüz plan veya projelerinizden bahseder misiniz?

İhracat yönümüzü kuvvetlendirmeye yönelik çalışmalarımız var. Firma olarak yurtdışı pazarına açılmak istiyoruz. Sektörde hidrolik pnömaik dışında makina imalatlarıyla ilgili proje bazlı çalışmalarımızla da öne çıkmayı planlıyoruz.

MAKTEK Fuarı’nın firmanız açısından önemi nedir? Fuar beklentilerinizi karşılayabildi mi?

Firma olarak elimizden geldiği kadarıyla gerek yurtiçi gerekse yurtdışı fuarlara katılmaya özen gösteriyoruz. MAKTEK Fuarı bizim için çok önemli bir fuar. Bu seneki fuar ilk defa İzmir’de gerçekleştiği için ilk günlerdeki katılım oranı düşüktü fakat insanların zamanla MAKTEK’in İzmir’de olmasına alışacağını söyleyebilirim.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Gelişen teknolojiyle birlikte sektörde firma sayısı oldukça arttı. İnsanların kendilerine bir alan belirleyerek o alan üzerinde uzmanlaşmaları gerekiyor. Bu sadece hidrolik pnömatik sektörü için değil tüm sektörler için geçerli. Böylesi sektör açısından daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Bu haber toplam 2851 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler