METAV Fuarı İçin Geri Sayım Başladı

19 Aralık 2017 Salı 10:27
METAV Fuarı İçin Geri Sayım Başladı
Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 20-24 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan METAV Fuarı için geri sayım başladı. Metal işleme teknolojilerine yönelik olan METAV Fuarı, 1980 yılından beri iki yılda bir düzenlenmekte olup sektörün en büyük fuarlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

METAV Uluslararası Metal İşleme Teknolojileri Fuarı; Metal kesme makineleri, kaynak aletleri, kontrol ve ölçüm makineleri gibi birçok ürün grubunu içeriyor ve binlerce katılımcı ve ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

METAV Fuarı öncesi 10 Kasım 2017 Cuma Günü Radisson Blu Bosphorus Oteli’nin Pupa Teras Salonu’nda METAV 2018 Fuarı konulu Basın Kahvaltısı düzenlendi. Organizasyona VDW – Alman Takım Makineleri Üreticileri Birliği Fuarlar Müdürü Sayın Christoph Miller ile Messe Düsseldorf METAV 2018 Fuarı Proje Müdürü Sayın Kirstin Deutelmoser’in konuşmacı olarak katıldı ve hem fuara hem de sektöre ilişkin değerli bilgilerini bizlerle paylaştı.

Alman Takım Makineleri Üreticileri Birliği (VDW)/ Fuar Direktörü Christoph Miller:

“20 – 24 Şubat 2018 tarihleri arasında Düsseldorf’ta düzenlenecek olan 20. Uluslararası Metal İşleme Teknolojileri İhtisas Fuarı sistematik bir yapı içinde üretim sürecinin tüm katma değer aşamalarını kapsayacak. METAV’ ın ana yapısını takım makineleri, üretim sistemleri, hassas aletler, otomatik malzeme akışı, bilgisayar teknolojileri, endüstriyel elektronik ve yardımcı aksamlar gibi metal işleme sektörünün klasik konuları oluşturuyor. Üretim teknolojileri alanında geliştirilen tüm etkileyici inovasyonlara rağmen, bu konular METAV’ın temelini oluşturmaya devam ediyor. Nitekim bir önceki METAV çerçevesinde yapılan anketler de ziyaretçilerin ilgi duyduğu konuların başında büyük bir farkla kesim işlemlerinin geldiğini ortaya koyuyor. Fuara gelen ziyaretçilerin üçte ikisi bu işlemlerde kullanılan takım makinelerine ilgi duyduklarını belirtmiş bulunuyor. Geleneksel metal işleme yöntemleri ve inovasyon METAV çerçevesinde asla bir tezat oluşturmuyor. Fuarda geleneksel üretim teknikleri alanında geliştirilen en yeni teknolojilerin yanısıra Endüstri 4.0 kapsamındaki güncel çözümler de görülebilecek. Fuar başta otomotiv sanayi ve otomotiv yan sanayi, makine üretimi, tıp teknolojileri, uçak sanayi, elektroteknik ve elektronik sanayileri; demir, saç ve metal işleme sanayileri olmak üzere birçok uygulama alanına hitap ediyor” dedi.

Messe Düsseldorf METAV 2018 Fuarı Proje Müdürü Kirstin Deutelmoser:

“Bugün size Christoph Miller ile birlikte METAV 2018 Fuarı’nı ve Messe Düsseldorf Şirketler Grubu’nu tanıtma olanağı bulmuş olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Aranızda mutlaka METAV Fuarı’nı veya Düsseldorf’ta düzenlemekte olduğumuz diğer sektörel fuarları ziyaret etmiş olan ve dolayısıyla fuar kenti Düsseldorf’u tanıyanlar vardır. Geçtiğimiz 2016 yılını – ki aynı zamanda yine bir METAV Fuarı’nın düzenlenmiş olduğu yılı – planladığımızın çok üzerinde bir ticari başarı ile tamamladık. Bu başarının nedenlerinden birini de 2016 yılının 31 fuar etkinliği ile çok yoğun geçmiş olması oluşturdu. Sadece Düsseldorf’ta düzenlemiş olduğumuz fuarlarla yaklaşık 406,9 milyon Euro’luk (2015: yaklaşık 243 milyon Euro) bir ciro hacmine ulaştık. Sekiz kardeş kuruluşu ve dünya genelinde 74 yurtdışı temsilciliği bulunan şirketler grubumuzun toplam satış gelirleri aynı yıl yaklaşık 443 milyon Euro (10,3 milyon Euro) düzeyine yükseldi. Ana merkezimizin bulunduğu eyalet başkenti Düsseldorf’taki fuar portföyümüz 50 ihtisas fuarını içeriyor. Bu fuarların 23 tanesi kendi sektörlerinde dünyanın bir numaralı fuarlarını oluşturuyor. Dörtlü fuar etkinliğimiz GIFA, METEC, THERMPROCESS, NEWCAST veya wire/ Tube fuarları da bunların arasında yer alıyor. Tarafımızdan organize edilen fuarlar inovasyon açısından güçlü ve pazarlara yakın olmalarının yanısıra yüksek düzeyde uluslararası nitelik taşıyorlar: Makine, tesis ve donanım sektörlerindeki katılımcı firmaların yüzde 72’si ve ihtisas ziyaretçilerinin yine yüzde 72’si yurtdışından geliyor. Aynı zamanda donanımlı bir fuar merkezine sahip bulunuyoruz. 19 fuar salonunda toplam 305.000 metrekare brüt sergi alanı sunuyoruz. Ayrıca fuar merkezinin dört farklı girişi olması nedeniyle, paralel olarak birden fazla fuar düzenleyebiliyoruz” dedi.

Bu haber toplam 3689 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler