Nova Testere Makina, tecrübeyi kaliteye dönüştürüyor

21 Aralık 2017 Perşembe 09:37
Nova Testere Makina, tecrübeyi kaliteye dönüştürüyor
Nova Testere Makina Şerit Testere Satış Sorumlusu Tarık Süleymanoğlu ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Yüzde yüz müşteri memnuniyetiyle hatasız, kaliteli kesimler yapıyoruz”

Sorularımıza geçmeden önce firmanızı ve sizi tanıyabilir miyiz Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

1996’dan bu yana sektörde faaliyet göstermekteyim. İş hayatıma ilk önce Uzay Makina’da başladım. Burada 16 yıl çalıştıktan sonra Nova Testere’ye geçtim. Yaklaşık 5 senedir Nova Testere’de Şerit Testere Satış Sorumlusu olarak görev almaktayım. Nova Testere Makina olarak yılların vermiş olduğu tecrübeyle 2014 yılından beri sektörde faaliyet göstermekteyiz. Sektördeki yolculuğumuzda emin adımlarla ilerliyoruz. Firmamız müşteri ihtiyaçlarını kısa sürede karşılamak adına bünyesinde her çeşit ve her ölçüdeki testereleri stokunda hazır bulundurmaktadır. Alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ile şerit testere makine bakımı ve revizyonu yapan firmamız, marka gözetmeksizin ikinci el şerit testere makinaları konusunda müşterilerine hizmet vermektedir.

Firmanız ağırlıklı olarak hangi sektörlere çözüm üretiyor? Distribütörlükleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ağırlıklı olarak demir çelik, alüminyum ve otomotiv sektörüne hizmet veriyoruz. Metal kesim şerit testerelerinde Almanya menşeli imalatçı firma olan BUSATEC Gmbh, Hss daire testerelerinde İtalya menşeli imalatçı olan DIEFFE, T.C.T daire testerelerinde Güney Kore menşeli imalatçı olan POWER SAW firmaların distribütörlüklerinin yanı sıra KARMETAL şerit testere makinalarının İstanbul Avrupa Yakası ve Trakya Bölge Bayiliğini yapmaktayız.

Demir çelik sektörüne yönelik vermiş olduğunuz hizmetler neler?

Genelde biz sarf malzeme üzerine çalışıyoruz. Bunun yanı sıra revizyon hizmetlerimiz var. Şerit testere makinalarının revizyon hizmetlerini yapıyoruz.

Satış ve satış sonrası hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Benim ve ekip arkadaşlarımızın hepsi sektöre en az 20 yılını vermiş insanlardır. Bu yüzden servis, teknik ve bakım konularında müşterilerimize elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Ürünlerinizin sektördeki kalıcılığını sağlayabilmek adına ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Müşterilerimizle sürekli olarak irtibat halindeyiz. Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında en kısa sürede ilgileniyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla bütün fuarlara katılarak kendimizi tanıtmaya ve müşterilerimizle bir araya gelmeye çalışıyoruz.

Sektörde faaliyet gösteren firmaları göz önünde bulundurduğumuzda adil bir rekabet ortamı olduğunu düşünüyor musunuz?

Piyasalardaki rekabet ortamı orta seviyede seyrederken zaman geçtikçe maalesef bozulduğunu görüyoruz. Çünkü rekabeti kalite değil fiyat bazlı olarak yapıyoruz.

2017 yılının sonlarına yaklaşıyoruz. Firma olarak nasıl bir yıl geçirdiniz? Hedeflerinize ulaşabildiniz mi?

Bizim için güzel geçen bir yıl oldu. Nova Testere Makina olarak hemen hemen hedeflerimizi yakalamış durumdayız. 2018 yılında daha da iyi olacağımızı düşünüyorum.

MAKTEK Fuarı’nın firmanız açısından önemi nedir? Fuar beklentilerinizi karşılayabildi mi?

MAKTEK Fuarı sektör açısından çok verimli bir fuar. Bu sene İzmir’de gerçekleşen fuar geçen seneye oranla biraz daha sönük geçti. Bu da İzmir’de ilk kez düzenlenmesinden kaynaklı olabilir. İstanbul’daki fuarlar kadar olmasa da yine de güzel geri dönüşler alacağımızı düşünüyorum.

Bu haber toplam 3326 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler