Yüksek Dayanımlı Çelik Değirmen Bilyaları Üretiyoruz

04 Ocak 2018 Perşembe 12:11
Yüksek Dayanımlı Çelik Değirmen Bilyaları Üretiyoruz
Henüz yeni kurulmuş bir firma Steel Balls Çelik Değirmen Bilyası… Madenciliksektörüneyönelikyüksekdayanımlı çelik değirmen bilyaları üreten firma sektörde varlığını hissettirmeye başladı. 2018 yılı için hedefleri olan ve gelecek vaad eden firma müşterilerine sunmuş olduğu ürünleriyle son derece iddialı durumda. Müşterilerinin istekleri doğrultusunda kalite standartlarına uygun üretimler yapan firma yatırım hedefleriyle de adından söz ettiriyor.

Öğütme devresine değer katan yeni iş ortağınız…

Steel Balls / Cesa Makina Yönetim Kurulu Başkanı Saim Kahraman ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Steel Balls ve Cesa Makina ile müşterilerimizin hizmetindeyiz”

1975 yılında İzmit / Kocaeli’nde doğdum. İlk öğrenimimi tamamladıktan sonra 1988 yılında küçük yaşta sanayi sitesinde mesleğe çırak olarak başladım. 2000 yılına kadar piyasada faaliyet gösteren birkaç makine firmasında çalıştım.

2000 yılında Cesa Makina San. Tic. Ltd. Şti. firmasını kurduk, Cemalettin Kolçak ile birlikte Cesa Makine adı altında birçok demir çelik firmasına hizmet verdik. Yurt dışında birçok ülkeye hadde tezgâhı imalatı ve makine ekipmanları imalatlarımız oldu. Bu konuda piyasada kalitemizi kanıtladığımıza inanıyorum. Bu inançtan aldığımız güven ve cesaretten sonrası yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmalarından ve piyasa araştırmaları sonucunda imalat makinelerini de kendimiz üreterek, maden sektöründe öğütücü değirmen bilyası imalatına Steel Balls Çelik Değirmen Bilyası San. Tic. Ltd. Şti. firmasını kurduk.

“Steel Balls firmamız ile madencilik sektörüne özel çözümler üretiyoruz”

Cesa Makine İnş. Taahhüt San. Tic. Ltd. Şti. ve Steel Balls Çelik Değirmen Bilyası San. Tic. Ltd. Şti. grup şirketi olarak Ocak 2017 tarihinde resmi olarak kurulmuştur. Bu firmamızda madencilik sektörünün ihtiyacı olan yüksek dayanımlı çelik değirmen bilyaları üretmekteyiz. Sektörde yeni olmamıza rağmen birçok firmaya değirmen bilyası satışı yapıyoruz. Aşınma dayanımı yüksek ve optimum kalite standartlarına uygun çelik bilya üretiyoruz. Makina konusundaki tecrübemizden dolayı üretim ve malzeme proseslerinin iyi bildiğimiz için malzeme kalitesi, ovalite ve iç yapı kontrollerine %100 bakılmaktadır. Müşteri memnuniyeti konusunda çok hassas davranmaktayız. Müşterilerimize düşük maliyetli, uzun süreçli öğütmeyi taahhüt ediyoruz. Şu an itibarıyla Ø20-Ø25- Ø28-Ø30-Ø40-Ø50 ebatlarında çelik bilya imalatımız devam ediyor. İlerleyen süreçte büyük ebatlar (060-0120) içinde yatırım projelerimiz ve çalışmalarımız devam etmektedir.

“Dünya standartlarında üretim yapıyoruz”

Steel Balls katma değerli mühendislik çözümleriyle öğütme devresine değer katan, üretimini bilgi ve tecrübeyle birleştiren bir şirkettir. Maden sektöründe öğütücü değirmenlerin sarf malzemesi olan çelik bilyaların üretimini tamamen öğütme ortamı odaklı ve kaliteden ödün vermeden güven içerisinde sürdürmek en büyük amacımızdır. Güvenilir tedarik zinciri ve dünya standartlarında üretim ile müşteri odaklı çalışmaların bu doğrultuda yapılmasını sağlamaktadır.

“Steel Balls olarak müşteri memnuniyeti öncelikli hedefimiz”

Steel Balls ürünleri 20 mm ile 50 mm çap aralığında müşterilerimizin talepleri doğrultusunda gerekli kimyasal bileşimleri ve sertlik aralığında optimum seviyede üretilir. Yüksek üretim kapasitesi ve enerji verimliliğiyle üretilen çelik bilyalarımız doğru öğütme ortamı için aşınma ömrünü en üst düzeye çıkarır. Sürekli iyileştirme ve geliştirme çabaları ile ürünlerimizin aşınma performansını optimize etmeyi ve üretim verimliliğini arttırmayı sağlar. Cevher sertliği değişkenliği, astarın hızlı aşınması gibi etkenleri dikkate alarak en uygun sürdürülebilir maliyet ve öğütme ortamı odaklı bilya seçimiyle üretim gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en kaliteli ürünleri sunuyor ve teknolojik gelişmeleri üretim sürecimize dahil ediyoruz.

“Bir diğer firmamız olan Cesa Makina demir çelik sektörüne değer katmaya devam ediyor”

Firmamızın üretim gamında ağırlık olarak demir çelik firmalarının haddehane ekipmanları yer almaktadır. Üretimini yapmış olduğumuz ürünler Makaralı Kasa ve Slit Kasa İmalatları, Statik Yolluklar, Uçar Makas Bıçakları Krank Bıçakları, Mamul Makas Bıçakları, Hurda Makası Bıçakları, Slit Kasa Makaraları ve Monoblok Kasası Makaraları, Monoblok Tezgah Ekipmanları, Monoblok Ringleri, Monoblok Milleri, Monoblok Konik Burçları Klasik Hadde Tezgah İmalatı, Ön Gerilimli Hadde Tezgahı Komple İmalatı ve Montaj Şaft Tutucu İmalatları. Kısacası haddehane ile ilgili bütün imalatlar ve müşterinin isteği doğrultusunda projeli imalatlar yapmaktayız.

“2017 yılını başarılı şekilde kapattık”

2017 yılı her iki firmamız açısından da başarılı geçti. Gerek ürün gamımız gerekse de yapmış olduğumuz üretimler ile 2017 yılını iyi bir şekilde kapattık diyebiliriz. Ülke genelinde yaşanan problemler, siyasi ve ekonomik kriz, ülke sınırlarımızda yaşanan karışıklıklar ister istemez sektörümüzü ve bizleri de etkiledi. Dileriz 2018 yılı hem ülkemiz hem de sektörümüz açısından daha yaşanabilir daha özgür ve daha çok üretimin olduğu bir yıl olmasını temenni ederiz.

Bu haber toplam 7216 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler