Metal sektörü, Ur-Ge ile dünyaya açılacak

13 Mart 2018 Salı 11:08
Metal sektörü, Ur-Ge ile dünyaya açılacak
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından MARKA teknik desteğiyle başlatılan Ur-Ge Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme projesi sektör toplantısı, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in ev sahipliğinde TSO’da gerçekleştirildi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından MARKA teknik desteğiyle başlatılan Ur-Ge Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme projesi sektör toplantısı, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in ev sahipliğinde TSO’da gerçekleştirildi. Toplantıya Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, İhracat Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Kılıçkaya, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü uzmanları ve danışman kuruluş yetkilileri ile Bolu’da faaliyet gösteren metal sanayi, makine, kablo gibi sektör firmalarının temsilcileri katıldı.

Amacımız metal sektöründe yer alan firmalarımızın özellikle dış pazarda paylarını genişletmek

Oda olarak Ekonomi Bakanlığı desteğiyle ilk kez Ur-Ge projesi çalışmasına başladıklarını belirten TSO Başkanı Türker Ateş, İlimizde faaliyet gösteren metal sanayi kümesinde bulunan firmaların hedef grupta yer aldığı proje ile sektörün özellikle yurtdışı pazarlarını geliştirme çalışmalarına ciddi ölçüde ve sonuç odaklı destek vermeyi amaçladıklarını belirtti. Projenin şu anda MARKA teknik desteğiyle hazırlandığını kaydeden Ateş, sektörde yer alan firmaların söz konusu projede yer almalarının sağlayacağı faydalara değinerek ihracat yapmak isteyen firmaları ihracat yapar hale getirmeyi, diğer taraftan da ihracat yapan firmaların yeni pazarlarla tanışmalarına olanak sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler