Koç Metalurji’den 24 Saatte, 46 Döküm, 4617 Ton ile Dünya Rekoru

10 Nisan 2018 Salı 09:09
Koç Metalurji’den 24 Saatte, 46 Döküm, 4617 Ton ile Dünya Rekoru
Koç Metalurji A.Ş. bugünlerde 100 ton kapasiteli ocak ile 46 döküm alarak 4617 ton üretim ile kırmış olduğu rekorla adından sıkça bahsettiriyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Koç Metalurji Genel Müdürü Murat Umur kırılan rekorun ocak kapasitesi bazında dünya rekoru olduğunu söyledi.

Kırılan rekor ocak kapasitesi bazında dünya rekorudur 21 Mart 2018 Tarihinde 24 saatte 100 ton kapasiteli ocakla 46 döküm ile 4617 ton üretim yaparak bilindiği kadarıyla dünya rekoruna imza atmış bulunuyoruz. Azmin, emeğin ve ekip olmanın bir neticesi olan bu başarının Koç ailesine, bölgemize, sektör yetkililerine hayırlı olmasını ve yeni başarılara vesile olmasını diliyorum. Bizler ülkemizin üreten yüzü olarak elimizden geldiği kadar daha fazla üretim yapmaya, daha fazla istihdam sağlamaya ve çelik sektörüne teknik olarak daha fazla yararlı olmaya çalışıyoruz. 2013 yılında bünyemize kattığımız çelikhanemizde şuan için yıllık 1.2 milyon ton üretim hacmini yakalamış bulunuyoruz. Gelecek planlamalarımızda amacımız üretim hacmini kısa vadede yıllık 1.5 milyon ton’a çıkarmaktır. Bu amaç doğrultusunda yatırımlarımız ve çalışmalarımız devam etmektedir.

Başarının sırrı

Her başarı kendi içinde bir sır barındırır mutlaka. Koç Metalurji olarak bizim başarımızın sırrı Yönetim Kurulu Başkanımızdan en alt kademede görev alan ve faaliyet gösteren personelimize kadar aile yapısını oluşturmamız ve bunu yaşatmamızdır. Biz Koç Metalurji yöneticileri olarak Türk çelik dünyasındaki en genç profile sahibiz. Bu nedenle önümüzü açan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Yönetim Kurulu Başkanımız Adil Koç’un nezdinde tüm Koç ailesine şahsım ve ekibim adına teşekkürü bir borç biliyorum.

Bu hayattaki en büyük amacım iyi bir evlat ve çocuklarıma örnek bir baba olabilmektir. Bu konuda desteklerinden dolayı aileme çok teşekkür ediyorum.

Ayakta durmaya çalışan çelik sektörü artık ayakta tutan sektör haline gelmiştir

2016 yılı öncesinde çok zor günler geçiren ve ayakta durmaya çalışan çelik sektörü 2017 yılı ile ivme kazanmış ve iç piyasayı ayakta tutan sektör haline gelmiştir. 2018 yılı itibariyle ben bu ivmenin hız kaybetmeden devam edeceğine inanıyorum. Bilhassa sınır bölgelerimizle olan hareketliliğin durması ile çelik sektöründe daha fazla talebin oluşacağına ve bu nedenle doğacak talepleri karşılamak için çelik sektöründeki aktörlerin gelecek planlamalarını daha sağlıklı yapmaları gerektiğini düşünüyorum.

Entegrasyon çalışmalarının önemi belirginleşecektir

Sınır bölgelerimizdeki hareketliliğin durması ile talebin artacağı aşikârdır. İhracata eğilim fazlalaşacak hammadde, yarı mamul arayışından dolayı mamulün önemi artacaktır. Bu nedenle gelecek dönemde entegrasyon çalışmalarının önemi kendini hissettirecektir. Çalışmaların bu yönde yoğunluk kazanması gerektiğine inanıyorum.

Amacımız kaliteyi üretmek

Koç Metalurji olarak amacımız Avrupa standartlarında üretim yapabilmektir. Bölge insanına istihdam sağlayarak bölgenin kalkınmasında öncü firma olabilmek ve bunun sürekliliğini sağlamaktır.

Bu nedenle daha fazla çalışmamamız, daha fazla mesai harcamamız ve gerekli yatırımları doğru zamanlarda yaparak “Yenilenmezsen Yenilirsin” anlayışı ile daima yeniliğe açık bir firma olabilmektir. Bu duygu ve düşünceler ile geleceğin ülkemiz için sektörümüz için refah ve aydınlık olmasını diliyorum.

KOÇ METALURJİ HAKKINDA:

Koç Metalurji A.Ş. 1993 yılında Hatay’ın Payas ilçesinde Koç Haddecilik Tekstil İnşaat San. Ve Tic. A.Ş. olarak üretim faaliyetlerine başlamıştır. Ürün yelpazesinde 8-32 mm arası düz ve Nervürlü demir olan Koç Haddecilik 2013 yılında Koç Çelik’i bünyesine katmış 130x130 ve 150x150 kütük üretimi ile ürün yelpazesini genişletmiştir. Yapılan tesis yatırımları ile beraber yıllık üretim hacmini 1.2 Milyon Ton’a çıkaran Koç Çelik 2016 yılında yapılan birleşme işlemi sonrasında Koç Metalurji A.Ş olarak üretim faaliyetlerine devam etmektedir. 2017 yılında açıklanan Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 1.322.398.929 TL üretim satışı ile kendisine 68.sırada yer bulmuştur. 1993’den bu yana her yıl bira adım daha büyüyen Koç Metalurji sektörün getirilerini yine sektöre yatırarak Sektörün öncü firmaları arasında yerini almıştır.

Bu haber toplam 5261 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler