NATSU Makina, yeni showroom alanını hizmete açtı

10 Nisan 2018 Salı 09:51
NATSU Makina, yeni showroom alanını hizmete açtı
Vakumla kaldırma ve taşıma sistemleri ile vakum komponetleri konularında Türkiye’nin öncü firması NATSU Makina A.Ş. Eskişehir’de 1200 m2 alan üzerine iki katli NATSU makinanın urettigi vakumla kaldırma makinaları ve satışını yaptıkları diğer kaldırma sistemlerinin sergileneceği showroom ve eğitim binasını faaliyete geçirdi.

Vakumla kaldırma ve taşıma sistemleri ile vakum komponetleri konularında Türkiye’nin öncü firması NATSU Makina A.Ş. Eskişehir’de 1200 m2 alan üzerine iki katli NATSU makinanın urettigi vakumla kaldırma makinaları ve satışını yaptıkları diğer kaldırma sistemlerinin sergileneceği showroom ve eğitim binasını faaliyete geçirdi. İmalat sektörünün hemen hemen tüm alanlarında kullanılan vakumlu kaldırma ve taşıma makinelerinin çok geniş bir ürün yelpazesi bulunduğunu söyleyen NATSU Makina Yönetim Kurulu Başkanı Kamil ŞEN; hizmete aldıkları bu alanın aynı anda 50 ye yakın farklı makinanın çalışır vaziyette sergilenmesine olanak sağladığını belirtti. Kamil Şen, “ Sergi alanında manüel kullanılan kanca altı vakum sitemleri, hortumlu vakumlu kaldırıcılar, pergel vinçler, hafif tip kreynler, CEE profil ve sistemleri, Alüminyum Crane sistemleri, pergel vinçler, 125 kg dan 5 tona kadar elektrikli zincirli vinçler ve aynı zamanda vakumlu otomatik yükleme boşaltma sistemleri çalışır durumda sergilenmektedir. Müşterilerimiz kaldırılacak ürünlerinden bir veya birkaç adedini getirip burada kaldırma taşıma işlemini bizzat kendileri deneyebilir veya bu makinada çalışacak elamanlarını getirip uygulama yaptırarak satın alacakları sisteme karar verebilecekler“ dedi.

NATSU Makina A.Ş’nin Fabrika binasına 200 metre mesafede açılan showroom merkezinin Türkiye’de vakumlu kaldırma ve taşıma makinaları sergilenmesi için gayet iddiali bir alan olduğunu açıklayan Kamil Şen, sergilenen makina sayısının da yeterli bir sayı olduğunu; bununla birlikte zaman içerisinde ürün çeşitlerinin daha da artacağına dikkat çekti. Şen, özellikle zero weight sistemler konusunda yeni makinaların portföylerine ilave olacağını söyledi.

Vakumlu kaldırma ve taşıma makinelerinin yanı sıra bu makinelerle birlikte kullanılan hafif tip gezer köprü vinçler, 1 ton kapasiteye kadar pergel vinçler, taşıma konveyörleri, döndürme ve çevirme sehpaları da imal ettiklerini açıklayan Şen, bunun yanı sıra ithalatını yaptıkları LİFTKET ve TXK marka elektrikli zincirli vinçlerin ve yay tahrikli kablo tamburlarının satışını yaptıklarını söyledi. İnsan faktörünü göz önünde bulundurarak güvenli, kaliteli ve ekonomik makineler ürettiklerinin altını çizen Kamil Şen, üretimin yüzde 25’lik kısmını müşterinin istekleri doğrultusunda özel imalata ayırdıklarını ifade etti. Vakumlu kaldırma ve taşıma makinelerine imalatın herhangi bir aşamasında mutlaka ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Kamil Şen, şöyle devam etti: “ Müşterilerimiz bir vakumlu kaldırma sistemi almayı planladığında, uzman sistem danışmanlarımız en uygun çözümü sunmaktadır. İşlevsel olmayan hiçbir sistemi satış yapabilmek amacı ile müşterimize asla sunmayız. Vakum teknolojisi çok farklı endüstrilerde kullanılmaktadır. Sac-metal, otomotiv endüstrisi, mobilya –ahşap sektörü, kimya, beyaz eşya, lojistik, ambalaj, gıda, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi gibi çok sayıda sektörde kullanılmaktadır. Bunun yanında farklı endüstri sektörlerinin de çok değişik vakumla kaldırma ihtiyaçları için özel çalışmalar yaparak çözümler sunulmaktadır.”

Standart üretim olarak 83 adet vakumla kaldırma ve taşıma makinesi ile 64 farklı pergel vinç ve hafif köprü vinç sistem çeşitleri olduğunu vurgulayan Şen, “. Endustride uretim esnasinda prosesin birçok noktasinda yâri mamul veya mamul hale gelmiş urunlerin aktarimasi , çevrilmesi,dondurulmesi , palete istiflenmesi ,paletten bosaltilmasi yada dolu bir kutunun, bidonun yada cuvalin bir hazneye bosaltilmasi gibi bir cok işlem gerekir. Bu işlemlerin bir cogu bir insan gucu ile yapilmaktadir. Iste bu noktada vakumlu kaldırma sistemleri bu islemi yapan elemanin en buyuk yardimcisi olmaktadır. Manuel olarak kullanılan kanca altı makinelerin yanı sıra tam otomatik yükleme ve boşaltma sistemleri de yapmaktayız. Otomatik cam yükleme ve boşaltma makineleri, otomatik sac yükleme ve boşaltma makineleri, otomatik mermer yükleme ve boşaltma makineleri de üretmekteyiz. Ağırlıklı olarak mermer, metal-sac, cam, ahşap-mobilya, beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinde faaliyet göstermekteyiz. Son yıllarda ülkemizde gelişmekte olan güneş enerji sistemleri ve rüzgar enerji sistemleri için yapmış olduğumuz makineler yurt genelinde son derece verimli olarak çalışmaktadır. 50, 60 metre uzunluğunda rüzgar türbini kanatları için özel vakumlu kaldırma sistemleri yapmaktayız. Sac kaldırmada 22 ton ve 18 metre boyunda sacları kaldırmak için vakumlu sistemler ürettik” diye konuştu.

Ürünlerinin çoğunlukla verimliliğe, otomasyona ve çalışanın çalışma şartlarına önem veren işletmeler tarafından kullanıldığını aktaran Şen, “Vakumla taşımanın önemli avantajları vardır. Bunlar, çalışan elemana yük gelmemesi dolayısı ile elemanın enerjisini gün içerisinde optimum kullanabilmesi, bağlama yapmaya gerek duyulmaması neticesinde taşıma işleminin hızlanması, ürüne bağlamadan doğacak zararların verilmemesi, işçilikten tasarruf edilmesi, (bazı sistemlerde 4 kişinin işini tek kişi yapabilmektedir) gibi sayılabilir. Özellikle gelişmiş ülkelerde birçok ürünün taşınmasında çok yaygın olarak kullanılan vakumla kaldırma ve taşıma sistemleri artık ülkemizde de verimliliğe, otomasyona ve çalışanın çalışma şartlarına önem veren işletmeler tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır” dedi.

Müşterilerinin farklı istekleri doğrultusunda sürekli yeni makineler tasarladıklarını, bu tasarımların da bünyelerinde geniş bir ürün portföyü oluşturduğuna dikkat çeken Kamil Şen, “ Çalıştığımız firmaların kalitesi ve kalite anlayışları bizi sürekli daha iyi, daha ekonomik ve daha ergonomik makineler üretmeye yönlendirmiştir.

Bu haber toplam 2118 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler