Mazak, tornalama uygulamaları için giriş seviyesi otomasyon hücresini tanıttı

11 Nisan 2018 Çarşamba 10:07
Mazak, tornalama uygulamaları için giriş seviyesi otomasyon hücresini tanıttı
Yamazaki Mazak, alt yüklenici pazarına yönelik yeni bir "tak çalıştır" torna merkezi ve robotik makina çözümü olan QUICK TURN 250MY ve TA-12'yi piyasaya sürdü.

Yamazaki Mazak, alt yüklenici pazarına yönelik yeni bir "tak çalıştır" torna merkezi ve robotik makina çözümü olan QUICK TURN 250MY ve TA-12'yi piyasaya sürdü. Geceleri veya hafta sonları ışıksız ve insansız uygulamalar için ideal olan makinada, hem makina hem de robot eşsiz bir arabirim ve son derece hızlı kurulum sunan Mazak SmoothG CNC ile kontrol ediliyor. TA-12 otomasyon çözümünün merkez parçası, sınıfının en hızlı yükleme robotlarından olan FANUC M-10iA/12 robotudur.

TA-12 hücresinin yükleme, boşaltma ve makina destek talepleri için ideal olan robot, 1420 mm'lik bir erişime ve maksimum 12 kg taşıma kapasitesine sahip. Çok yüksek eksen hızları ve hızlanmaya sahip ince 6 eksenli robot eli tasarımı, kompakt TA-12 çalışma hücresinde kolay erişim ve entegrasyon sağlarken, robotta yükleme ve boşaltma için de ayrı tutucular bulunuyor. Kol ve robot elinden geçen dahili kablo tesisatı da kablo ömrünü uzatıp kablo karışma riskini önlerken, mühürlü rulmanlar ve fırçasız bakım gerektirmeyen AC motorları ise uzun çalışma ömrü ve minimum aksama süresi için koruma ve gelişmiş güvenilirlik sağlıyor.

Çalışma sırasında operatör hücreye yaklaştığında robotik kolun hemen durmasını sağlamak için hücreye çevresel bir lazer tarayıcı yerleştirilmiştir. Bu hücre aynı zamanda, yerleşim ve kurulumu GUI’a (Grafik Kullanıcı Arayüzü) göre yapılan ve SmoothG CNC’de de bulunan birbirinin yerine geçebilir iş parçası destek sütunlarını kullanan benzersiz bir iş parçası istifleme ilkesinden faydalanıyor.

Endüstri 4.0, TA-12 çözümü için Mazak’ın Ar-Ge sürecinin merkezinde yer alırken, tümü SMOOTH Teknolojisiyle kontrol edilen makina ve robotik otomasyon arasındaki entegrasyon kolaylığı da Mazak’ın dolaylı ön süreleri ve işçilik masraflarını azaltmak için nasıl anahtar teslim projeler sağlayabileceğinin örneğidir.

Bu haber toplam 1830 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler