DEMİR ÇELİK METAL İŞLEME

EuroBLECH 2022: Akıllı geleceğe açılan kapı

Sac levha işleme topluluğu, dört yılın ardından sektörü bir araya getirecek olan en önemli etkinliği heyecanla bekliyor. Kısaca EuroBLECH 2022 olarak geçen 26. Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı, 25-28 Ekim 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrindeki fuar alanında gerçekleşecek. Fuara dört ay kala 39 ülkeden yaklaşık 1300 katılımcı, sac levha işleme sektörü açısından dünyanın bir numaralı ticari etkinliği olan organizasyonda standlarını ayırttı bile. Fuara katılacağı kesinleşen belli başlı ülkeler şimdilik ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Çin, Hollanda, İspanya, İsviçre, İtalya, Polonya, Portekiz ve Türkiye. Fuara katılan şirketler şimdiden 88.600 metre kare net fuar alanını kiralamış durumda.

Organizasyondan sorumlu Mack-Brooks Exhibitions kuruluşu adına EuroBLECH Etkinlik Müdürü Evelyn Warwick şu açıklamayı yapıyor: “Son birkaç yılda, maliyet ve kaynaklar açısından verimliliğe odaklanarak çok sayıda yenilik gerçekleştirildi. Önceki EuroBLECH etkinliğinde Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 ancak büyük şirketlerin ağırlık verdiği konular olsa da bugün, sektörü ileri götüren bu kilit faktörler küçük ve orta ölçekli şirketlerin fabrikalarına da ulaşmış bulunuyor. Bu yılki etkinlikte stand açanlar, bütün bir sac metal işleme teknolojisi zinciri boyunca üretim sürecinde yenilikçilik ve dijitalleşme hedefi doğrultusunda sundukları her şeyi sergileyecektir. Zaten bu yılki EuroBLECH sloganı da bütün bu gelişmeleri yansıtıyor: ‘Akıllı geleceğe açılan kapı’. Bu etkinlik, sac metal işleme topluluğu içinde herkese bir araya gelme ve sektörün geleceğine göz atma fırsatı sunuyor. EuroBLECH’in ziyaretçilerine sunduğu ise sektörde yakın zamanda ortaya çıkan zorluklara çözüm bulma olasılığı ve dünyanın her yerinden işletmelerle iletişim kurarak en yeni makineler ile yazılımları kendi üretim süreçleriyle bütünleştirme imkânıdır. Anlayacağınız, kaçırılmaması gereken bir etkinlik bu!”

EuroBLECH, sac levha işleme alanındaki en yeni trendleri ve makineleri keşfetmek için tasarım mühendisleri, üretim müdürleri, kalite müdürleri, alıcılar, üreticiler, teknik yöneticiler ile meslek örgütlerinden ve Ar-Ge departmanlarından uzmanların mutlaka katılması gereken bir etkinliktir. Fuarın bu yılki ziyaretçileri, sac levha işleme alanında modern üretim için akıllı çözümlerden ve yenilikçi makinelerden oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesi bekleyebilir. Bu ürünler fuar standlarında birçok canlı sunumla tanıtılacak.

Evelyn Warwick, “Diğer ülkelerden Almanya’ya giriş konusunda uluslararası seyahat kısıtlamaları tamamen kalktığına göre her ülkeden ziyaretçilerimizi sac levha işleme teknolojisinde dünyanın önde gelen etkinliğinde ağırlamayı heyecanla bekliyoruz,” diyor. “Fuar katılımcıları, uzun zamandır dönüşü beklenen etkinliğe hazırlıklarını ekim ayına yetiştirmek için şimdiden hummalı bir faaliyet içinde. Seyahat ve vize hazırlıkları ile ilgili olarak ziyaretçilerden de aynı ölçüde yoğun talep alıyoruz.”

Ziyaretçiler İçin Bilgi

Sac levha işleme sektörünün dünya genelindeki en büyük fuarı olan EuroBLECH, ziyaretçilerin en güncel yenilikçi üretim çözümlerini keşfedip edinebileceği bir pazar yeridir. Fuar standlarındaki birçok canlı tanıtım, ticari kesimlerden gelen ziyaretçilere sac levha işlemenin her alanından makine ve sistemleri çalışırken ilk elden görme fırsatı sunmaktadır. EuroBLECH fuar profili, on beş teknoloji sektörünü, dolayısıyla tüm sac levha işleme teknoloji zincirini kapsar: sac levha, yarı mamul ve mamul ürünler, elleçleme, ayırma, şekillendirme, esnek sac levha işleme, boru/kesit işleme, birleştirme, kaynak, katmanlı üretim, yüzey işlemleri, hibrit yapıların işlenmesi, aletler ve takım tezgâhları, kalite kontrolü, CAD/CAM/CIM sistemleri, fabrika ve depo ekipmanları ile birlikte Ar-Ge.

EuroBLECH web sitesinde bulabileceğiniz katılımcı listesi düzenli olarak güncellenmektedir ve katılımcı şirketlerin profillerinden tanıtım videolarına ve iletişim bilgilerine kadar pek çok bilgi içerir. Çoğu kez fuar öncesinde gönderilen EuroBLECH bülteninde fuar, katılımcılar ve sektör hakkında en son haberleri bulabilirsiniz. EuroBLECH Haberleri için abonelik formuna www.euroblech.com adresinden ulaşılabilir. Sosyal medyada ise EuroBLECH’i LinkedIn ve YouTube üzerinden takip edebilirsiniz. Resmi etiketimiz: #euroblech.

EuroBLECH 2022, fuar merkezi Hannover Messe’de 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 26 ve 27 numaralı salonlarda düzenlenecektir. Fuar 25 Ekim 2022 Salı gününden 28 Ekim 2022 Cuma gününe kadar 9:00-18.00 arasında ziyaret edilebilir. Ziyaretçilerin fuara erkenden bilet alabilmesi için gişeler temmuz ayında açılacaktır. Hannover’in uluslararası uçuş bağlantılarının yanı sıra mükemmel altyapısı da uçak, otomobil ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşımı son derece rahat kılmaktadır.

Vize alması gereken ziyaretçilerin seyahat hazırlıklarına mümkün olduğunca erken başlamasını tavsiye ederiz. Web sitemizin seyahat sayfalarında değişik dillerde daha geniş bilgi bulabilirsiniz. Fuarın yanı sıra ulaşım ve konaklama hakkında detaylı bilgilere, fuarın web sitesi olan www.euroblech.com adresinden ulaşılabilir.

Çatı Alanı Kısıtlı Fabrikalara Güneş Enerjisi Yatırımı Müjdesi! görseli Önceki Haber

Çatı Alanı Kısıtlı Fabrikalara Güneş Enerjisi…

Demir çelik sektörünün hedefi minimum karbon emisyonu görseli Önceki Haber

Demir çelik sektörünün hedefi minimum karbon…