DEMİR ÇELİK MAKİNA

Tezmaksan, parkurda.com ile Türkiye’de ölçek ekonomisini dijitale taşımayı amaçlıyor

Parkurda.com tedarik zinciri kırılmalarına karşı dijital dünyada yeni iş birliklerinin önünü açıyor

Türkiye sanayisinin üretim ihtiyaçlarını düşünerekTezmaksan’ın geliştirdiği parkurda.com, üretici ve sanayinin gücünü tek bir platformda birleştirerek, üretim için yeni yatırım ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Parkurda.com’a 2022 yılında operatör modülü, pazar yeri modülü ve puanlama sistemi eklentileri uygulayacak Tezmaksan; hizmet kalitesinin yanı sıra Türkiye sanayinin de üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor. Parkurda.com’da öncelikli olarak 40 bin KOBİ’yi buluşturmayı hedefleyen Tezmaksan, Türkiye’de ölçek ekonomisini dijitale taşımayı amaçlıyor.

Tezmaksan’ın, fason iş yaptırmak ve almak isteyenleri buluşturduğu parkurda.com ile tedarik zincirinin korunması adına güçlü iş birlikleri yaratıyor. Online iş modeli sayesinde zaman ve maliyet avantajı sunarak işletmelerin ölçek ekonomisinden faydalanmasına destek veren parkurda.com, iş hacmini büyütüyor. Öncelikli olarak parkurda.com’da40 bin KOBİ’yi buluşturmayı ve platformu yurt dışına açmayı amaçlayan Tezmaksan, ekleyeceği yeni özelliklerle de hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor.

Şirketler yol haritasını parkurda.com ile çiziyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunanTezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “20 yıl önceki hedeflerin neredeyse hiçbiri, günümüz firmalarının planları arasında yer almıyor. İmalat sektörü günümüzde önemli bir dönüşüm içinde ve pandemi bunu daha da hızlandırdı. Buna yanıt vermek adına Türkiye’nin ilk ve tek B2B CNC dijital platformuparkurda.com’u geliştirdik.Tedarikçi havuzunu zenginleştirmek, zincirdeki başarıyı sürdürülebilir kılmak, maliyet karşılaştırması yapmak ve alınan teklifleri tek bir yerden yönetmek isteyen şirketlere parkurda.com ile yol haritası çiziyoruz” dedi.

Parkurda.com, “tam kapasiteyi değerlendirme” imkanı sunuyor

Platformda şu an için 8 bin üyenin bin 500’ün üzerinde iş ilanıyla yer aldığını belirten Aydoğdu: “Parkurda.com ile sürdürülebilir üretime ulaşmayı hedefleyen tüm firmalara, en önemli ihtiyaçlardan biri olan ‘tüm kapasiteyi değerlendirme’ imkanı sunuyoruz. Parkurda.com’da tüm işlemler tek bir platform üzerindenonline yapılıyor. Kullanıcılar, platformda listelenen firmalara dair bilgileri, daha önce yaptıkları işleri, başarı puanlarını şeffaf olarak görebiliyor. Bu yıl içinde yapılacak yeni geliştirmelerle platforma üye firmalardan sürdürülebilirlik performanslarına dair verileri de toplanacak. Bu sayedeekonomik, çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik performansı yakından takip edilebilecek ve geliştirilecek.”

 

Parkurda.com 2022 yılında yeni özelliklerle gelişiyor

Aydoğdu, “Bu yıldan itibaren önce Almanca konuşulan ülkeler, daha sonra Avrupa’nın tamamı, Amerika ve Uzak Doğu’ya açılacağız. Aynı zamanda devreye alacağımız ‘operatör’ modülüyle birlikte imalat sektörünün nitelikli iş gücüne erişimi kolaylaştırıp hızlandıracağız. ‘Pazar yeri modülü’ sayesinde de tedarikçilerin kendi ürünlerini potansiyel müşteriler ile buluşturmasını mümkün kılacağız. Yeni ürün satılabileceği gibi ikinci el ürünlerin de platform üzerinde satışa sunulması, ürünlerin ekonomide kalma ve kullanım süresini artırarak döngüsel ekonomiye katkı sağlayacak.”

 

Tezmaksan Hakkında:

1981 yılında kurulan Tezmaksan; sektöründe Türkiye’nin lider, Avrupa’nın beşinci büyük markası olarak talaşlı imalat sektöründe CNC satış, kiralama, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve sektörel eğitim gibi geniş kapsamlı faaliyetler yürütüyor. Son yıllarda geliştirdiği yenilikçi projelerle Türkiye sanayisinin teknoloji partneri ve çözüm ortağı olan Tezmaksan, Endüstri 4.0’a uygun yazılım ve otomasyon sistemleri de üreterek talaşlı imalat sanayisine yerli ve milli teknolojiler kazandırıyor. Robotlu otomasyon sistemi Cubebox, yazılımı Robocam, CNC takip ve verimlilik yazılımı Kapasitematik ile sektöre üst düzey hizmet sunan Tezmaksan, parkurda.com web sitesiyle de imalatçı firmaları bir araya getiriyor. Sektörün farklı ihtiyaçlarını analiz eden Tezmaksan, geliştirdiği “Makine Kiralama” finansman modeliyle müşterilerine rekabetçi üretim konusunda destek sağlıyor. Tezmaksan, ayrıca Tezmaksan Akademi ile de sektöre nitelikli iş gücü kazandırma anlamında gençlere destek veriyor.

Avrupa'nın çelik üretimi karbonsuzlaştırmaya bağlı: Tata Steel görseli Önceki Haber

Avrupa'nın çelik üretimi karbonsuzlaştırmaya…

Alüminyum tarihi zirveye yakın seviyeden geriledi görseli Önceki Haber

Alüminyum tarihi zirveye yakın seviyeden…