Havacılık pazarı için Mazak 5 eksenli işleme merkezi ile yüksek hızlı alüminyum talaş kaldırma

17 Mayıs 2018 Perşembe 10:37
Havacılık pazarı için Mazak 5 eksenli işleme merkezi ile yüksek hızlı alüminyum talaş kaldırma
Yamazaki Mazak'ın benzersiz bir beşik tipi döner tablaya sahip yüksek güçlü tam 5 eksenli yatay işleme merkezi, havacılık endüstrisinin yüksek hızlı alüminyum kesme zorluklarını karşılayacak şekilde özel olarak tasarlandı.

Yamazaki Mazak'ın benzersiz bir beşik tipi döner tablaya sahip yüksek güçlü tam 5 eksenli yatay işleme merkezi, havacılık endüstrisinin yüksek hızlı alüminyum kesme zorluklarını karşılayacak şekilde özel olarak tasarlandı.

Tanıtımı EMO 2017'de yapılan olağanüstü çevik HCR-5000S, X-,Y- ve Z-eksenlerinde 60 m/dk yüksek ilerleme hızlarının yanı sıra ultra yüksek salınım (jerk) hızı ve 0,8-1G'lik ultra yüksek ivmelenmeden faydalanır. A ve C eksenlerinde 30-50 dev/dak hızlı boşta hereket hızlarıyla birlikte çevrim süreleri önemli ölçüde azaltıldı. X-, Y- ve Z eksenlerindeki yüksek rijitlikli lineer masuralı kızaklar, ağır hizmetten yüksek hızlı kesmeye kadar çok çeşitli işlemeleri kolaylaştırmak için gerekli olan düşük sürtünmeyi sağlarken, 0.0001˚ değerine kadar doğrulukta konumlandırma sunmak için A- ve C- eksenlerinde ayrıca masuralı helisel kam dişli kullanılmaktadır.

HCR-5000S, standart olarak 12.000 dev/dak 18,5 kW yüksek performanslı freze iş mili ile donatılmıştır, bu iş mili, yüksek hızda çalışma sırasında titreşimi en aza indirmek ve takım ömrünü uzatmak için tasarlanmıştır. Dahili iş mili sıcaklık kontrolü, iş mili rulmanlarının ve işmili gövdesi etrafında soğutma yağını sirküle ederek iş milindeki herhangi bir sıcaklık değişikliğini sınırlar. 18.000 dev/dak'dan 30.000dev/dak'ya kadar değişen diğer iş mili modelleri isteğe bağlı opsiyonel olarak mevcuttur.

Makinayı sınıfındaki diğer modellerden ayıran özelliklerden biri, geniş Ø700 mm ve 500kg iş parçası kapasitesi sunan Ø630 mm beşik tipi döner tablasıdır. Alüminyum işleme yaparken ortaya çıkan talaşların yüksek hacmi göz önüne alındığında, bunların hızlı ve etkili bir şekilde temizlenmesi performansı korumak için çok önemlidir. HCR-5000S, yeni geliştirilen gövde ve -90˚ ile 135˚ arasında kadar A ekseni salınımına sahip beşik tipi döner tablasıyla, yüksek hacimde talaşın sorunsuz bir şekilde atılmasını sağlar. Kesme sırasında soğutma sıvısı, iş mili gövdesi üzerinde bulunan ve talaşları makina yatağındaki merkezi bir yuvaya boşaltarak yatağın altındaki talaş konveyörünü besleyen nozüllerden boşaltılır.

İş parçalarının boyutu göz önüne alındığında HCR-5000S, iş akışı ergonomisi ve çalışma kolaylığının tasarımın ayrılmaz unsurları olduğu durumlarda gerekli işleme kapasitesine sahiptir. Bir tavan vinci, iş parçalarının kolay yüklenmesi / boşaltılması için kullanılabilir ve operatör kapısının önünde yer alan basamak, tabla üzerindeki iş parçası iş milindeki takıma olan operatör yakınlığı sayesinde hızlı kurulumu kolaylaştırır. Üstelik, ayarlanabilir SmoothX CNC kontrol paneli, operatör için optimum konuma getirilebilir.

Bu haber toplam 1905 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler