Güvenli ve fonksiyonel kablosuz vinç kontrolü: HBC-radiomatic

04 Aralık 2018 Salı 11:10
Güvenli ve fonksiyonel kablosuz vinç kontrolü: HBC-radiomatic
Kablosuz vinç kumandası üreten, Alman firması HBC-radiomatic ürünleri, her biri kendi sektöründe lider Dünya devi firmalar tarafından tercih edilmektedir. 70 yıldır bu alanda üretim yapmanın getirdiği tecrübe ile HBC-radiomatic için her zaman öncelik güvenli kontroldedir.

Kablosuz vinç kumandası üreten, Alman firması HBC-radiomatic ürünleri, her biri kendi sektöründe lider Dünya devi firmalar tarafından tercih edilmektedir. 70 yıldır bu alanda üretim yapmanın getirdiği tecrübe ile HBC-radiomatic için her zaman öncelik güvenli kontroldedir.

Avrupa Birliğinin gerektirdiği tüm yönetmelikleri sağlayan ürünlerimizde, kullanıcının iş kazası riskini minimuma indirmek için birçok detay mevcuttur. Örneğin ilk start anında herhangi bir buton basılı olması durumunda kumanda devreye girmez, yani herhangi bir buton daha önceden arızalanmışsa vinç kontrolüne başlanmasına izin verilmez. Bu sayede vinç hareketlerinin birden ve kendi kendine olması engellenmektedir.

Yine bir diğer kullanıcı dostu özellik ise otomatik frekans yönetimi olup, bu sayede ne ilk kumandayı sahada devreye alırken ne de sonrasında herhangi bir frekans ayarı yapılması gerekmez. Böylece herhangi bir frekans çakışması yaşanmaz.

Patlama riski olan bölgelerde çalışma için ATEX, IECEX ve NEC standartlarında kablosuz kumandalar da yine HBC-radiomatic tarafından sunulmaktadır.

HBC-radiomatic, güvenlik detayları yanı sıra kullanıcıların daha fonksiyonel bir kontrol yapabilmesi için her yıl yaklaşık 5 milyon € yatırım ile ar-ge çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda el kumandasında bir arıza olması durumunda yedek el kumandasına geçişi sadece 1-2 saniyede sağlayan radiomatic iLOG anahtar gibi özellikler yer almaktadır.

Bir diğer özellik ise özellikle yetkisiz kullanımların önüne geçmek isteyen işletmeler için faydalı olan KULLANICI TANIMA özelliğidir. Bu uygulama ile her bir kullanıcıya yetkilerinin de sınırlandırılabildiği kullanıcı kartı verilmektedir. Operatör bu kartı el kumandasına okuttuğu zaman vinç kontrolüne başlanabilmektedir.

İlave olarak DATA LOGGER eklenmesi durumunda hangi kullanıcının, ne zaman vinci devreye aldığı; hangi hareketleri ne kadar süreyle, kaç defa yaptığı gibi bilgiler hafızaya alınır. Ve bluetooth ile data logger ünitesine bağlanıp, kayıtlar indirilerek bilgisayar üzerinde inceleme yapılabilir. Bu bilgilerden toplamda vincin ne kadar süredir çalıştığı, çok ve az çalışan motorlar gibi bilgiler incelenerek bakım detayları ve revizyon işlemlerine karar verilebilir.

Ayrıca son gelinen noktada kontrol edilen vinç etrafındaki kör noktaların takibi için KAMERALI GÖRÜNTÜ AKTARIM sistemi müşterilere sunulmaktadır.

Bu uygulama ile vincin veya çalışılan alanın önemli noktalarına monte edilen kameralardan gelen görüntüler, operatöre kumanda üzerinde yer alan 3,5” TFT renkli ekrandan canlı olarak aktarılmaktadır.

İsteğe bağlı olarak kameralarda kablosuz olarak ve altında mıknatısla seyyar olarak bağlanabilmektedir. Böylece çalışma şartlarına göre kamera yeri de değiştirilebilir.

Bu haber toplam 2828 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler