Büyük iş parçaları için ağır işlere uygun Mazak Tornalama Merkezi

08 Şubat 2019 Cuma 10:53
Büyük iş parçaları için ağır işlere uygun Mazak Tornalama Merkezi
Son derece başarılı INTEGREX i serisinin kapasitesini daha çok artırmak için özel olarak tasarlanan Yamazaki Mazak INTEGREX i-500 tornalama merkezi, daha büyük boyuttaki iş parçalarının işlenmesine yönelik , artan hassas işleme gereksinimi karşılamaktadır.

INTEGREX i-500, oldukça uzun parçaların işlenmesini sağlamak için 3 metreye varan gövde uzunluğu aralığıyla büyük bir işleme alanına sahiptir ve standart olarak 10 inçlik merkezi açık ayna ile birlikte sunulur ancak talep üzerine 12 inç, 15 inç ve 18 inç seçenekleri de temin edilebilir.

Ø700 mm’ye varan parçaları işleme kapasitesine sahip olan i-500, 430 mm’lik büyük Y ekseni kapasitesi ile birlikte 845 mm’lik artırılmış X ekseni hareketi ile donatılmıştır, bu özellikleri sayesinde büyük ve karmaşık iş parçalarını işlemek için idealdir.

i-500, aynı zamanda yüksek güçlü ve torklu 37 kW 2500 dev/dk. ana iş mili ve etkili bir şekilde daha geniş bir işleme alanı sağlamak için çarpışma olasılığını azaltan yeni geliştirilmiş kompakt 24 kW 12.000 dev/dk. iş mili kafası ile donatılmıştır. NC punta standart olarak sunulurken Ø410 mm’ye varan boyut dahil olmak üzere altı farklı boyutta isteğe bağlı ara yatak yapılandırması da temin edilebilir. Diğer model çeşitleri, ikinci mili ve gelişmiş Done-In-One (Tek Tezgahta İşleme) özelliği için alt taret işlevlerini kapsar.

Tüm Mazak 5 eksenli makineleri gibi INTEGREX i-500 de Mazak’ın devrim niteliği taşıyan, dünyadaki en hızlı CNC çözümü SmoothX aracılığıyla yönetilebilir. SMOOTH CNC, işleme perfomansının dokunmatik ekranla kolaylıkla ve hassas bir şekilde ayarlanmasını sağlayan Smooth Machining Configuration (SMC) gibi çok sayıda üstün teknolojili özellik içerir. Ayrıca operatörler; sezgisel dokunmatik ekran arayüzü aracılığıyla programlama, takım verileri, ayar, işleme ve bakım ile ilgili verilere hızlı erişim için beş farklı süreç ana ekranına erişim sağlayabilir.

INTEGREX i-500’ün en çok öne çıkan özelliği ise alt yüklenicilerin dişli üretimi için artan taleplerini karşılayabilmesidir. i-500’e SMOOTH Gear Cutting yazılımının eklenmesi, Çoklu Görev özelliğini, SMOOTH Gear Milling ve SMOOTH Gear Hobbing gibi Mazak’ın dişli üretim süreçlerindeki en son yenilikleri ile bir araya getirir. Ayrıca yazılım, operatörün CNC çözümündeki kullanıcı dostu bir iletişim kutusu aracılığıyla karmaşık dişli işleme programları girmesine olanak tanıyarak kurulum sürelerini azaltır. Makine bileşenlerinin tamamı, maksimum rijitlik göz önünde bulundurularak tasarlandığı için yüksek hassasiyet güvencesi verilir. Ayrıca makine tasarımında operatör için kullanım kolaylığı dikkate alınmış ve takım bakımının çevrim içinde yapılmasını sağlayan 36 kapasiteli takım değiştirici ön tarafa monte edilmiştir.

INTEGREX i-500, insansız çalışma veya tamamen otomatik çalışma sağlamak için tak çalıştır robot arabirimleri ve otomatik ön kapı gibi otomasyon seçenekleri sayesinde zemine monte robotlar gibi fabrika otomasyon çözümlerine kolayca entegre edilebilir.

Bu haber toplam 1241 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler