Pilz, POS App ile üretimi gerçek zamanlı takip ediyor

01 Nisan 2019 Pazartesi 10:35
Pilz, POS App ile üretimi gerçek zamanlı takip ediyor
Pilz’in, Heliks Teknoloji ile ortaklaşa geliştirdiği gerçek zamanlı MES yazılımı, POS App, abrika düzeyinde yönetme ve izleme süreçlerini kontrol ediyor.

Pilz, fabrika düzeyinde yönetme ve izleme süreçlerini kontrol eden ve gerçek zamanlı olarak robot, makina monitörleri ve ișçilerden tüm üretim bilgilerini alan üretim yönetim sistemi POS App çözümünü piyasaya sundu. POS App, ERP iş emrilerini alarak sahadaki ekipmanları önceden oluşturulmuş akışa göre yerleştiriyor, ardından ekipmanlarda kullanılan tüm kalıp, fikstür vb. temel üretim bileşenlerinin doğruluğunu ve kullanım performanslarını hesaplıyor. Bu hesapları belirlenmiş formüller üzerinden yapan program, yapay zeka içermiyor ve kullanıcı girişi ve takibi gerektiriyor.

Üretimdeki Tüm Bileşenler Tanımlanabiliyor

POS App programına, üretim iş emirlerinin anlık durumun tespiti için; müşteri, depo, operatör, ekipman, ürün, kalıp, aparat, operasyon, tedarikçi, malzeme, tezgah, takım ve yetki gibi sahada kullanılan tüm bileşenler tanımlanabiliyor. Bu yazılım, Heliks suit üzerinden diğer programlar ile yatay haberleşerek veri kaynağı haline geliyor.

POS App Neden Tercih Edilmeli?

POS App, işletmelerde verimliliği arttırırken, ürünlerin üretim sürecini kısaltıyor. Zamanında, uygun maliyetli ve kaliteli teslimat garanti eden ürün, hurda miktarını azaltırken, hammadde tüketimini optimize de ediyor. Ayrıca, envanter kullanım optimizasyonunu da sağlıyor.

Bu haber toplam 3800 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler