"Yeni kurulan OSB ve fabrikalar istihdamın desteklenmesine önemli katkılar sağladı"

09 Ekim 2020 Cuma 16:53
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M.RıfatHisarcıklıoğlu'nun da katılımı ile düzenlenen "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı"na Çanakkale TSO da katılım sağladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M.RıfatHisarcıklıoğlu'nun da katılımı ile düzenlenen "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı"na Çanakkale TSO da katılım sağladı. TSO Başkanı Semizoğlu, "Bu süreçte yeni kurulan OSB'ler ve fabrikalar gerek kalıcı istihdamın desteklenmesi gerekse de ülkemizin dışa bağımlılığın azaltılması açısından önemli katkılar sağlamıştır" dedi.


ÇTSO yönetimi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı̀̀̀̀̀̀̀̀na katıldı. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TOBB Başkanı M.RıfatHisarcıklıoğlù̀̀̀̀̀̀̀nun da katılımıyla gerçekleştirilen "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstişare Toplantısı"na katıldılar. "Ülkemizin büyüme hedeflerine ulaşması için iş dünyası olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da fedakarlık yapmaya hazırız" diyerek değerlendirmede bulunan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; "Devletimizin pandemi sürecinde yatırımlarına ve sanayi sektörüne olan desteklerinin devam etmesi, ekonomi çarklarının dönmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu süreçte yeni kurulan OSB̀̀̀̀̀̀̀̀ler ve fabrikalar gerek kalıcı istihdamın desteklenmesi gerekse de ülkemizin dışa bağımlılığın azaltılması açısından önemli katkılar sağlamıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Aşı üretimi çalışmalarından, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve her yıl katlanarak büyüyen Teknofest 2020 ile Yeni Teşvik sistemine kadar birçok konunun gündeme geldiği toplantıda, OSB̀̀̀̀̀̀̀̀lerde son 6 ayda elektrik tüketim rekorunun kırılmasının ve sadece Ağustos ayında 911 yeni teşvik belgesinin verilmesinin üretimde yaşanan artış sürecinin değerlendirilmesi açısından önemli bir veri olduğu ifade edildi. İş dünyası olarak bizler ileriye umutla bakmalıyız. Yeni açıklanan 3 yıllık "Yeni Ekonomi Programı" ile bu ivmenin artarak devam etmesi ve ülkemizin 2021 yılı büyüme hedefi olan 5,8 büyümeye katkı sağlamak için her türlü desteği ve fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha vurgulayarak altını çizmek istiyorum" İfadelerine yer verdi.

 

Bu haber toplam 42134 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler