Pandeminin sosyal hayata Ve çelik sektörüne etkileri…

06 Mayıs 2021 Perşembe 15:29
Pandeminin sosyal hayata Ve çelik sektörüne etkileri…
“Kaplamalı yassı demirçelik ürünlerindeTürkiye’nin en büyük Çelik Servis Merkeziyiz”

 

 

“Kaplamalı yassı demirçelik ürünlerindeTürkiye’nin en büyük Çelik Servis Merkeziyiz”

 

Galva Metal İç Satış Müdürü Elif Yalgı ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Covid Pandemisi ile birlikte son bir yılda hayatımızda çok aşikâr olmadığımız şeylerle tanıştık; karantina, online eğitim, evden çalışma, maske… bunlarla tanışırken korku, endişe, gelecek kaygısı gibi birçok duyguyu da beraberinde yaşadık. Geçen sene bu zamanlar tüm dünya evine kapandı. Okullar kapandı, işyerleri kapandı, üretim durdu. Sonraki süreçte pandemi kuralları çerçevesinde kısım kısım geri dönüşler başladı. İdari olarak evden çalışma devam ediyordu zaten. Ancak üretimin yani arzın dönüş hızı talebin hızından daha geç ve yavaş olduğu için tüm dünyada emtia sıkıntısı yaşanmaya başladı. Demir çelik sektöründe bunun sonuçlarını fazlasıyla hissettik. 2020 Haziran ayında yaşanan talep artışı ile birlikte sipariş borçları ile durmuş olan üreticiler yavaş yavaş üretime başladığında yeni ve yüklü bir talep ile karşılaşınca fiyatlar yükseldi, terminler uzadı. Karantina döneminde satınalma yapmayan sanayiciler sac bulma konusunda zorluk çektiler. Fiyat artışını gözetmeksizin hattını durdurmadan üretimi besleyebilmek mücadelesi başladı. Ve bu süreç devam etmekte. Üretim talebin gerisinde. Üretim verimliği ve tonaj odaklı olan fabrikaların yanında hızlı, zamanında ve esnek üretim imkânı sunan satış odaklı Çelik Servis Merkezlerinin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Galva Metal olarak bağlantılı çalıştığımız müşterilerimizin, bu zor zamanda, siparişlerini zamanında teslim ettik. Gerektiğinde programlarını birlikte yeniden planladık. Esnek üretim imkanımızla onlarda da gerçekleşen ani talep artışlarına cevap vermelerini kolaylaştırdık. Üreticiler fiyat vermezken uzun dönemli bağlantılarımıza devam ettik. Üretim hala talebin gerisinde. Termin süreleri kısalana kadar ilk şiddetinde olmasa da fiyat artışlarının devam edeceğini ön görüyoruz.

 

“Ürün çeşitliliğimizi arttırdık”

 

Kaplamalı yassı demir çelik ürünlerinde Türkiye’nin en büyük Çelik Servis Merkezi olan Galva Metal bu dönemde ürün gamına HR, CR gibi kaplamasız yassı demir çelik ürünlerini ekleyerek ürün gamını arttırmıştır.

 

Aynı zamanda yeni yatırımlar gerçekleştirdik. Galva fence, metal çit ürünümüz, estetik görünüm, kolay montaj, sağlamlık ve bakım gerektirmeyen özellikleriyle büyük beğeni topladı.

 

Pres hattımız ile alçıpan aksesuarı üretimimiz başlamış olup, mevcut alçıpan profili üreticisi müşterilerimize ek ürün tedarik etmekteyiz. Pres ile birlikte ileride farklı projeler de planlarımızda bulunmaktadır.

 

Gözyaşı desenli sac; soğuk pres baskı ile galvaniz, soğuk ve sıcak sacda 0.70-4.00mm kalınlık aralığında üretim gerçekleştiriyoruz.

 

Katma değerli yeni ürünlerimizle birlikte 3 dilme hattı, 2 boy kesme hattı, 2 gofraj hattı, 2 trapez hattı, 1 oluk hattı, 1 soğuk hadde ile büyümeye ve yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.

 

Müşterilerimize daha hızlı hizmet verebilmek için pandemi döneminde 4. Vardiya sistemini kurduk. 7 gün 24 saat üretim yapmaktayız. Sevkiyatta 3. Vardiyayı kurarak 24 saat müşterilerimize sevk gerçekleştirmekteyiz.

 

Sağlık, termin, fiyat, kur, finans gibi zorluklarla geçen bu süreçte müşteri odaklı yapımızla, güler yüzümüzle, yüksek stok gücümüzle, hızlı ve esnek üretimimizle müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2573 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler