SCHNEİDER ELECTRİC VERİ MERKEZLERİNİ DÖNÜŞTÜRÜYOR

01 Temmuz 2021 Perşembe 15:40
SCHNEİDER ELECTRİC VERİ MERKEZLERİNİ DÖNÜŞTÜRÜYOR
SchneiderElectric, Edge çözümü ile veri merkezlerinin Endüstri 4.0’a geçişlerini hızlandırarak sürdürülebilir olmalarını sağlıyor.

SchneiderElectric, Edge çözümü ile veri merkezlerinin Endüstri 4.0’a geçişlerini hızlandırarak sürdürülebilir olmalarını sağlıyor.

Kanada merkezli sürdürülebilirlik konusunda çalışan medya ve araştırma şirketi CorporateKnights’ın Küresel Sürdürülebilirlik Endeksi’nde dünyanın sürdürülebilirlik lideri kurumu olarak 2021'de zirvede yer alan SchneiderElectricenerji verimliliğinde ülkelerin ve kurumların dijital dönüşümlerine destek veriyor.

VERİ DEPOLAMA SÜREÇLERİNİN BÜYÜK BÖLÜMÜ TAŞINACAK

Gartner tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kurumsal verilerin yüzde 50’sinin 2022'ye kadar geleneksel veri merkezi ya da bulutun dışında oluşturulacağı ve işleneceği öngörülüyor. Söz konusu veri, 2019 ile mukayese edildiğinde yüzde 10’luk bir artışa tekabül ediyor.Araştırma sonucuna göre 2025'e kadar, kurumsal bilgi işlem, işleme ve depolama süreçlerinin yüzde 75’inin modüler ya da mikro veri merkezleri gibi Edge uygulamalarına taşınabileceği belirtiliyor.

GLOBAL İNTERNET TRAFİĞİ İKİ KATINA ÇIKABİLİR

Hibrit bir IT dünyasında, IT altyapısı, bir bölgesel ofis gibi dağıtılmış bir ağ üzerindeki bir uç nokta ya da evden çalışan tek bir personel fark etmeden, bir kuruluşun ihtiyaç duyduğu her yere taşınabiliyor.

Pandeminin getirdiği kısıtlama tedbirleri çerçevesinde, işletmeler yapabildikleri kadar çevrimiçi bir çalışma düzenine geçiş yaptılar. Bu da global internet trafiğinin 2020'nin şubat ve nisan ayları arasında yüzde 40 artış göstermesine neden oldu.

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA)'na göre, 2025'e kadar mobil internet kullanıcılarının sayısı 3,8 milyardan beş milyara ve IoT bağlantılarının iki katına çıkarak 25 milyara yükselmesiyle, global internet trafiği 2022'ye kadar ikiye katlanarak yılda 4,2 zetabayta (4,2 trilyon gigabayt) ulaşabilir.

Bu haber toplam 859 defa okunmuştur
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler