İDDMİB'de yeni Başkan Rıdvan Mertöz oldu

21 Nisan 2014 Pazartesi 15:17
İDDMİB'de yeni Başkan Rıdvan Mertöz oldu
İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği yeni başkanını seçti.

İki listenin kıyasıya yarıştığı seçimi Rıdvan Mertöz'ün listesi 241 oy alarak kazandı. Diğer aday Fikret Kaya'nın listesi ise 148 oy aldı.

İDDMİB eski başkanı Tahsin Öztiryaki bu dönem başkanlığa aday olmadı. Rıdvan Mertöz'ün listesinde başkan vekili olarak seçime katılan Öztiryaki, bu tür yerler kimseye kalıcı değil. Kan değişimine ihtiyaç var. Uzun yıllar severek hizmet ettiğim başkanlık görevini, aynı başarıyla devam edeceğine inandığım Rıdvan Mertöz'e emanet ettim. Ben de başkan vekili olarak aynı heyecanla çalışacağım ve kendisine destek olacağım" dedi.

İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) yeni yönetimini belirledi. 389 üyenin oy kullandığı ve iki listenin yarıştığı seçimi 241 oy ile eski başkan Tahsin Öztiyaki'nin de yer aldığı Rıdvan Mertöz'ün listesi kazandı. Son derece heyecanlı ve düzeyli geçen seçimde Fikret Kaya'nın listesi 148 oy aldı.

Seçimin ardından bir konuşma yapan Rıdvan Mertöz, İDDMİB bünyesinde yer alan tüm sektörlerin eşit oranda temsil edileceğini söyledi. İhracata dayalı büyüme modeline uygun olarak geçmişte başlattıkları çalışmalara hız vereceklerini kaydeden Mertöz, "5 bin 469 üyesi bulunan İDDMİB'in ihracattaki payını daha da artırmak için başka mesleki eğitim olmak üzere; Ar-Ge, İnovasyon ve tasarımdan vazgeçmeyeceğiz. Bünyemizde bulunan küçük işletmemelerin de yurtdışına açılmaları, yeni pazarlara ulaşmalar için desteklerimiz sürecek" diye konuştu.

Tahsin Öztiryaki ' neden aday olmadı?

Uzun yıllar İDDMİB başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Tahsin Öztiryaki bu kez aday olmayarak herkesi şaşırttı. Rıdvan Mertöz'ün listesinde başkanvekili olarak yer alan Öztiryaki, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi.

"Uzun yıllar büyük bir heyecan ile İDDMİB Başkanlığı görevinde bulundum.

Yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte birçok projeye imza attık. Sektörümüzün ihracatını 6,99 milyar dolara kadar çıkardık. Daha çok üretip ucuz satma alışkanlığını, Arge, inovasayon ve tasarımla katma değeri yüksek ürünlere yönlendirmek için çalışmalar başlattık. Bunun da sonuçlarını görmek bizi mutlu ediyor. Artık nöbet değişime ihtiyaç olduğuna inandığım için uzun yıllar birlikte görev yaptığım ve benden aldığı bayrağı başarıyla taşıyacağına inandığım Rıdvan Mertöz'e görevi devrediyorum. Ben de onun yönetiminde başkanvekili olarak çalışacağım ve yine aynı heyecanla kendisine destek vereceğim."

Yönetimde kadın üye sayısı ikiye çıktı

Rıdvan Mertözün Listesinde iki kadın üye yer aldı. Önceki yönetimde de görev yapan Ayşegül Çapan ile birlikte Denetim Kurulu Üyesi olan Aynur Ayhan'da yeni dönemde yönetim kurulunda görev yapacak. İDDMİB'in yeni yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

"Rıdvan Mertöz (Başkan) Tahsin Öztiryaki ( Başkanvekili) Çetin Tecdelioğlu, Sevgür Arslanpay, Serdar Urfalılar, İsmail Erdoğan, Ali Bakaner, Ayşegül Çapan, Bekin Yelken, Ayhan Yerebakan, Mehmet Öncel, Cemil Tayman, Zeki Sarıbekir, Aynur Ayhan"

Bu haber toplam 26705 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler