Metalik Fikirler 3. Ar-Ge Proje Pazarı yarışmasında kazananlar belli oldu

25 Kasım 2014 Salı 11:21
Metalik Fikirler 3. Ar-Ge Proje Pazarı yarışmasında kazananlar belli oldu
Metalik Fikirler Ar-Ge Proje Pazarı’nda “Vartm Tezgahı ve Karbonfiber Protez Bacak İmalatı” projesiyle Mehmet Eraslan, Hüseyin Sancar, Tevfik Burak Konyalı ve Ozan Akdoğan öğrenci, Ebubekir Koç ve Hasan Al-Jabbouli, “Zeki Yüzey Kusur Tespit Sistemi” projesiyle profesyonel kategorisinde birinci oldular.

Projeler gelecek için yarıştı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin (İDDMİB) düzenlediği “Metalik Fikirler 3. Ar-Ge Proje Pazarı” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. 264 projenin katıldığı yarışmada öğrenci ve profesyonel kategorisinde ilk üçe girenler ödüllerini aldılar. Yarışmada ayrıca 79 proje sergilenmeye değer bulunarak ziyaretçilerin ve sanayicilerin beğenisine sunuldu. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Metalik Fikirler Ar-Ge Proje Pazarında Öğrenci dalında birinciliği, “Vartm Tezgahı ve Karbonfiber Protez Bacak İmalatı” projesiyle Mehmet Eraslan, Hüseyin Sancar, Tevfik Burak Konyalı ve Ozan Akdoğan kazandı. Profesyonel kategorisinde ise Ebubekir Koç ve Hasan Al-Jabbouli, “Zeki Yüzey Kusur Tespit Sistemi” projesiyle birinci oldular. Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen ödül törenine, Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel, TİM Başkanvekili Tahsin Öztiryaki, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan yanında çok sayıda birlik başkanı, sanayiciler ve yarışmacılar katıldılar.

“Sanayi toplumundan bilgi toplumuna dönüşmeliyiz”

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan İDDMİB Başkanı Rıdvan Mertöz, “Türkiye’nin sanayi toplumuna dönüştüğünü ancak sanayi toplumundan da bilgi toplumuna dönüşmesi gerektiğine dikkat çekti.

Melek yatırımcıları, devlet desteği, sanayici – araştırmacı işbirlikleri, eğitim kurumları, teknoparkları, nitelikli elemanları, risk sermayesi ve sanayicinin ilgisi ile fikirlerin önemsendiği, fikirlere değer verilen bir ortama, bir ekosisteme ihtiyaç var. Biz de İDDMİB olarak Metalik Fikirler Ar-Ge proje pazarı ile bu ekosistemin oluşabilmesi için üzerimize düşen payı gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

Bu haber toplam 13377 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler