2014 yılı firmamız açısından çok iyi geçti

02 Şubat 2015 Pazartesi 11:32
2014 yılı firmamız açısından çok iyi geçti
2014 yılı firmamız açısından çok iyi geçti. Satışlarımızı yaklaşık %50 arttırdık.

2014 yılı firmamız açısından çok iyi geçti. Satışlarımızı yaklaşık %50 arttırdık. Yeni üretim hatları devreye aldık. Hem iç piyasa, hem de dış piyasada Pazar payımızı arttırdık. Her türlü ekonomik ve siyasi riske rağmen, iyi sonuçlar ürettiğimizi düşünüyorum. Tabii sevaplarımız kadar günahlarımız da oldu. İyi yönetemediğimiz süreçlerde oldu. Ama hızla büyürken, eksiklerimizi de tespit edip, çok şey öğrendiğimiz bir yıl oldu 2014 yılı. Öğrenen ve kendini geliştiren bir organizasyonumuz var. Hızla değişen ortamda, gerekli değişimi pek çok alanda gösterdik eksik kaldığımız yerlerde de kendimizi geliştirecek öğretiyi edindik.

“2015 yılı içinde en az %25’lik bir büyüme hedefimiz var”

2015 yılının 2014 yılından çok daha iyi bir yıl olacağını düşünüyorum. 2014 yılında çok fazla kontrol edilemez parametre vardı. Ukrayna krizi gibi.. Irak’taki durumlar gibi. 2015 yılının tabii ki bazı gerginlikle yaşansa da, genel olarak daha istikrarlı olacağını düşünüyorum.

2015 yılı içinde en az %25’lik bir büyüme hedefimiz var. Bu sene elde ettiğimiz birikimlerin üzerine bu hedefe varmak için Mart ayında Alman ortağımızla beraber bir sermaye artırımında da bulunacağız. Hem teknik, hem yönetsel, hem de finansal olarak çok daha güçlü bir yıl geçireceğimizi düşünüyorum. Ekonomik açıdan, kur ve fiyat dalgalanmaları olabilir. O nedenle stok yönetimi önemli olacak. Kur risklerini yönetmek önemli olacak. Ekonomik olarak da, enflasyonun düşeceği ve yatırımların artacağı bir yıl olmasını bekliyoruz. Büyüme 2014 yılından daha iyi bir seviyede olacaktır. Çelik sektöründeki talep, her zaman ekonomik büyümekle ciddi bir korelasyon içindedir. O nedenle sektörel olarak da, 2014’e göre daha iyi bir yıl geçireceğimizi düşünüyorum.

Bu haber toplam 16965 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler