PGN-plus Daimi, Parça Tutucu Alanında Yeni bir Kalite

21 Ağustos 2015 Cuma 11:41
PGN-plus Daimi, Parça Tutucu Alanında Yeni bir Kalite
Evrensel bir parça tutucu olan SCHUNK PGN-plus serisi, tutucu modülleri alanında uzun yıllar boyunca öncü olarak kabul edildi. İş bağlama sistemleri ve parça tutucular alanında lider SCHUNK, yeni PGN-plus Daimi serisi ile çıtayı yükseltiyor. Yeni serinin eşsiz ve kalıcı yağlaması, düşük stroklarda bile yağ dağılımı konusunda yüksek hız sunuyor.

Parça tutucu parmaklarının dişli yatakları, sürekli yağlanabilmesini sağlayan gres ceplerine sahip. En az miktarda yağlama özelliği, SCHUNK’un çok satan parça tutucularının zaten uzun olan ömürlerini daha da uzatmakta ve ürünleri bakım gerektirmez hale getirmektedir.

Kesintisiz Yağ Kaynağı

SCHUNK’un Teknoloji Yöneticisi Dr. Markus Klaiber, kullanım maliyetlerini düşüren ve önceki nesillere göre çok daha iyi bir performansa sahip SCHUNK PGN-plus Daimi’nin, güçlü ve uzun ömürlü bir tutucu olduğunu belirtiyor. Ayrıca Klaiber, yeni serinin 0.01 mm’lik mükemmel tekrarlanabilirlik hassasiyeti sağladığının altını çiziyor. PGN-plus Daimi, önceki nesillerde de olduğu gibi sınırlı alanlarda yüksek kuvvet elde edebilmeyi sağlayan oval pis-ton ile donatılmıştır. SCHUNK, 30 yıllık fonksiyonel garantisi ile piyasada eşsiz olan bu çok amaçlı tutucunun olağanüstü perfor-mansını vurgulamaktadır.

PGN-plus ile Kusursuz Uyum

SCHUNK PGN-plus Daimi, kusursuz bir şekilde PGN-plus ailesine dahil edildi. Neredeyse bütün otomasyon uygulamaları çok amaçlı parça tutucular ile güvenilir olarak kontrol edilebilmektedir – metal kesme endüstrisinde makine/sistem yüklemeden, otomotiv ve elektrik endüstrisinde montaj uygulamasına, tıp ve eczacılık endüstrisinde hassas tutuş özelliğine kadar. PGN-plus ailesi; yüksek sıcaklık uygulamalarında, kirli ve talaşlı ortamlarda kullanılmasının yanında temiz oda ve patlayıcı madde uygulamalarında da başarıyla kullanılmaktadır. Talep edildiğinde; modüllere, mekanik tutma kuvvetini koruyan yaylı kilit mekanizması eklenebilmektedir. Ayrıca modüllere, kompanzasyon üniteleri, sıkma kuvvetini arttırıcı ekipmanlar da eklenebilmekte ve modül-ler özel uygulamalar için hassasiyet versiyonu olarak tedarik edilebilmektedir. Bunların dışında endüktif sensör, manyetik sensör ve pozisyon sensörleri ile geniş bir sensör yelpazesi sunulmaktadır. Kullanıcılar birçok bağımsız uygulama yerine, çok amaçlı modüler parça tutucu sistemini kullanarak iç koordinasyon eforlarını düşürmektedirler. Yine kullanıcılar, parça tedariklerini hızlandırabildikleri gibi SCHUNK’un uzun ömür garantisine bağlı olarak, sisteme uzun yıllar sahip olmanın toplam maliyetini hesaplayabiliyorlar. İlk adımda, PGN-plus Daimi, 50 ve 125 arası boyutlarda üretilmektedir. Varolan PGN-plus serisinin ise genişletilmesi planlanmaktadır.

Bu haber toplam 14078 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler