Vinç Sektöründe 60 Yıllık Tecrübe: ERKUŞLAR Makina

27 Ağustos 2015 Perşembe 11:36
Vinç Sektöründe 60 Yıllık Tecrübe: ERKUŞLAR Makina
ERKUŞLAR Makina Genel Müdürü Reha Agün ile yapmış olduğumuz röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

ERKUŞLAR Makina ve El Aletleri 1957 yılında İstanbul Karaköy’de aile şirketi olarak kuruldu. Kurulduğu günden bu yana her türlü iletim, vinç, calaskar ve diğer taşıma makinaları alanında faaliyetlerini sürdürüyor. ERKUŞLAR markası ile elektrikli halatlı vinçler, zincirli vinçler, mekanik caraskallar, zincirli çektirmeler, istifleme makinaları, sapanlar, zincirler ve diğer ataşmanlar ile ilgili olarak hizmet vermekteyiz. Bunun yanı sıra köprü ve çelik konstrüksiyon sistemleri konusunda da faaliyet göstermekteyiz.

Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda ürün yelpazemiz geliştiriliyor ve genişletiliyor. Özellikle vinç ve konstrüksiyon sistemleri, müşteri talepleri doğrultusunda özel olarak üretiliyor. Onun dışında 0.5 tondan 50 tona kadar istenilen, her türlü yükseklikte çalışan makine imalatları müşteri taleplerine uygun olarak tarafımızdan imal edilmektedir. Şişe ve cam sanayi, Türkiye Kömür İşletmeleri, demir çelik üreticileri, enerji ve tekstil gibi birçok farklı gruptan sektörün liderleri ile çalışıyoruz.

Vinç sektörünün kendi içerisinde ve vinç kullanan sektörlerde işçi sağlığı ve güvenliği oldukça stratejik önem arz ediyor. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

Sektörde iş sağlığı ve güvenliği konusunda kullanıcıların daha bilinçli hale getirilmesi, özellikle vinç ve ağır iş makinaları konusunda çalışanların daha verimli, daha bilinçli olması gerekiyor. Biz firma olarak gerek kendi personelimize gerekse vinç satışı yapmış olduğumuz firmalara gerekli eğitimi vermeye özen gösteriyoruz. Bu alanda gerekli araştırmaları yapıp, iş güvenliğinde riskleri minimize edecek her türlü teknolojiyi kullanıyoruz.

Son dönemlerde yeni ürünler ve ürün geliştirme anlamında çeşitli çalışmalar yaptığınızı duyuyoruz. Bu çalışmalardan bahseder misiniz?

Şu an için piyasada monofaze 220V elektrikle çalışan vinçler konusunda ve uzun metrajlı makinalar konusunda çeşitli yenilikler yapmaktayız. Genel olarak bizim üretim ve satışını yapmış olduğumuz tüm ürünler 60 senelik bir tecrübenin ve birikimin sonucudur. Bu sebeple ürünlerimizde kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak yenilikleri ön planda tutuyoruz. Bu prensibimiz, sektörde bizleri daima ayrıcalıklı bir noktada tutuyor.

Sektörün önemli firmalarından biri olarak, vinç sektörünün ülkemizdeki geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiye gelişen ve büyüyen bir ülke… Gelişmekte olan ülkemizde yeni yatırımlar yapıldığı sürece kaldırma ve vinç sektöründe piyasanın büyüyeceğini ve gerek Türkiye gerekse yakın pazarlarda bu konularda büyümenin devam edeceğini düşünüyoruz. Bu nedenle sektörümüzün önünde parlak günlerin olduğu kanaatini taşıyoruz.

Bu haber toplam 15560 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler