HMF Makina; Türkiye'nin dört bir yanında, 40'ın üzerinde servis ağı ile faaliyetlerini sürdürüyor

07 Eylül 2015 Pazartesi 12:00
HMF Makina; Türkiye'nin dört bir yanında, 40'ın üzerinde servis ağı ile faaliyetlerini sürdürüyor
HMF Makina Pazarlama, iş geliştirme ve endüstriyel satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Reyhan Uğurlu Yücel ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

20 yılı aşkın süredir Türkiye’de satışı gerçekleşen Hyundai İş Makinaları, 2003 yılından beri HMF Makina tarafından temsil ediliyor. HMF Makina Türkiye’de Hyundai iş makinaları ve forklift distribütörlüğünü başarıyla yönetmiş ve art arda pek çok kez ‘Dünyanın En İyi Distribütörü’ ve ‘Mükemmel Distribütör’ ödülüne layık görülmüş durumda… İş makinaları alanında adından sıkça söz ettiren firma; sektörün liderleri arasında yer alıyor.

Sorularımıza geçmeden önce bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

20 yılı aşkın süredir Türkiye’de satışı gerçekleşen Hyundai İş Makinaları, 2003 yılından beri HMF Makina tarafından temsil edilmektedir. Güvenilir ve yüksek teknolojiye sahip ürünleri ile Güney Kore’nin iş makinası ve forklift sektöründe lider markası Hyundai; HMF Makina ile Türkiye’deki iş makinaları pazarının en önemli oyuncularından birisi. HMF Makina Türkiye’de Hyundai iş makinaları ve forklift distribütörlüğünü başarıyla yönetmiş ve art arda 2004, 2005, 2006 ve 2007 yılında ‘Dünyanın En İyi Distribütörü’ ve 2010, 2011, 2012, 2013 yıllarında ‘Mükemmel Distribütör’ ödülüne layık görüşmüştür. HMF Makina Hyundai markasının ardından 2005 yılından itibaren İsveçli Atlet marka depo içi ekipmanların distribütörlüğünü yürütmeye başlamıştır.

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetlerden bahseder misiniz? HMF’nin ürün çeşitleri ve markaları arasında neler bulunuyor?

HMF Makina Hyundai iş makinaları ve forkliftlerin ardından 2005 yılında Atlet marka depo içi ekipmanların distribütörlüğünü yürütmeye başlamıştır. 10 yıldır başarı ile distribütörlüğü yürüttüğü, Avrupa’nın lider depo içi ekipman markası Atlet tarafından 2006 ve 2012 yılında ‘Dünyanın En İyi Distribütörü’ unvanını almıştır.2009 yılında HMF, Hyundai Asansörlerinin distribütörlüğüne başlamış, 2013 yılında HMF Asansör olarak faaliyetlerine devam etmiştir. 2011 yılında D&A kırıcıların distribütörlüğünü üstlenen HMF Makina aynı zamanda Mantovanibenne yıkım ataşmanı ve Wanco ışık kulelerinin de distribütörlüğünü yapmaktadır. 2013 yılı itibariyle de İtalyan Airo personel yükseltici platform markasının distribütörlüğünü yürütmeye başlamıştır.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Endüstriyel ürünlerimizden forklift ve depo içi istifleme grubu; Yükleme-boşaltma, istifleme, sipariş toplama, yatay taşıma dâhil depo içi ve açık alan operasyonlarda kullanılıyor. Dolayısıyla gıda sektöründen, tekstile, üretimden, liman işletmecilerine kadar birçok farklı sektörden müşterimiz var. Airo Personel yükseltici platformlar ise personelin çeşitli amaçlarla yükselmesi gerektiği durumlarda kullanılıyor. Eski usul merdiven, iskele veya forklift üzerinde insan kaldırmak güvenli ortamları sağlamıyor. Sunduğumuz ürünler iş güvenliği, kalitesi ve performansının arttırılmasına da büyük katkı sağlamaktadır.

Türkiye’nin hangi bölgelerinde kaç noktada hizmet veriyorsunuz? Satış ve hizmet ağınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Türkiye’nin her bölgesine satış yapıyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, Antalya ve Diyarbakır bölge müdürlüklerimize bağlı satış ekiplerimiz var. Bunun dışında pek çok ilde bayi teşkilatımız var. HMF Makina olarak 2’si İstanbul’da, toplamda 3 merkez servisimiz ve 40’ın üzerinde yetkili servisimiz ile müşterilerimize hızlı ve etkili satış sonrası hizmet sunuyoruz. HMF makina olarak satışını gerçekleştirdiğimiz tüm makinaları Türkiye’nin her şehrinde görmeniz mümkün.

Satış sonrası hizmetleriniz neler? Müşterilerinize vermiş olduğunuz servis ve yedek parça hizmetlerinizden bahseder misiniz?

HMF Makina Türkiye’nin dört bir yanında, 40’ın üzerinde servis ağı ile hızlı ve etkin hizmet vermektedir. Profesyonel hizmet prensibi doğrultusunda servis, yedek parça ve garanti konularına verdiği önemle sektörünün lider firmalarındandır. İstanbul merkez yedek parça deposu ile Türkiye’nin dört bir yanına yedek parçaların ulaştırılmasını sağlamaktadır. Satış sonrası hizmetler noktasında öncelikli hedefimiz donanımlı servis ekibi, yüksek yedek parça bulunabilirlik ile herhangi bir arıza durumunda müşterimizin makinasına hızla müdahale etmek ve makinayı en kısa sürede ayağa kaldırmak. Sürekli gelişim amacına bağlı kalınarak aralıksız devam eden eğitimler sayesinde en kısa arıza tespit ve onarım zamanlarına ulaşmaya çalışıyoruz.

İş makinaları sektörü genel durumu hakkında neler söyleyebilirsiniz? Sizce sektörün gelişmesi adına neler yapılabilir?

Forklift ve depo içi ekipman sektörü her sene büyüyen bir sektör. 2014 ve 2015 yılı verilerine göre özellikle akülü forklift satışlarında artış gözlenmektedir. HMF Makina olarak Hyundai forkliftlerimiz ile bu pazarın önemli oyuncularından biri olduğumuzu söyleyebilirim.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeler neler?

2013 yılı sonu itibariyle personel yükseltici platform sektörüne giriş yapmış bulunmaktayız. İtalyan Airo personel yükseltici platformlar, platform pazarında yeni bir oyuncu olmasına rağmen hedeflediğimiz adetlerin üzerine çıktı. Yeni iş güvenliği kanunlarının etkisi ve bu konuda giderek bilinçlenen firmalar ile bu pazarın giderek artacağını düşünüyorum. Her alanda olduğu gibi personel yükseltici platform alanında HMF Makina sektörün aranılan firmalarından biri oldu. Bu başarının artarak devam edeceğine inanıyoruz.

Bu haber toplam 14660 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler