Kren Vinç: Vinç sektörünün öncü isimleri arasındayız

14 Eylül 2015 Pazartesi 10:14
Kren Vinç: Vinç sektörünün öncü isimleri arasındayız
Kren Vinç Genel Müdürü Recep Özdendinler ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Firmanızın kuruluşu ve bugünlere gelişi hakkında da bizleri kısaca bilgilendirir misiniz?

Kren Vinç Makine olarak; 2007 yılından beri geliştirmiş olduğu sistem ve yenilikçi tasarımlar, satış sonrası müşterilerle kurduğu diyaloglar ve sağladığı güvenle hizmet verdiği vinç sektörüne damgasını vurmuş ve kendine haklı bir yer edinmiştir. 2007 yılının başlarında kurulan firmamız; Konya 1. Organize sanayi bölgesinde 2000 m2 kapalı alanda faaliyete başlamış ve şu anda Büsan 3. Özel Organize Sanayi bölgesinde toplam 4100 m2 yeni fabrika binasında faaliyetine devam etmektedir.

Vinç sektörünün önde gelen firmalarından biri olarak ürün yelpazenizi, üretim kapasitenizi ve ürünlerin teknolojik gelişmişliği hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Kren Vinç Makine Sanayi Olarak Ana üretim konularımız;

- GEZER VİNÇ

- 1-10 Ton Arası Yük Asansör Vinçleri

- 1-15 Ton arası Elektrikli Monoray Gezer Vinçler

- 1-80 Ton Arası Çift Kiriş Arabalı Gezer Vinçler

- Kapalı Alan Prefabrik ve Çelik Konstrüksiyon, Tavanda Çalışan, Çift Kiriş Elektrikli Gezer Vinçler

- Açık Alanda Çalışan Portal Çift Kiriş çıkıntısız, tek tarafı çıkıntılı, Çift tarafı çıkıntılı vinçler

- Çelik Konstrüksiyon direk ve yan yollu Çift Kiriş Elektrikli Gezer Vinçler

- Eloksal ve Galvaniz kaplama otomasyon vinçleri

- Yer ve Desendre Vinçleri.

Vinç üretiminin yanı sıra üretimini veya satışını yaptığınız çeşitli ürün ve aksamlar var mı?

Tasarımı ve Projesi tamamıyla Kren Vinç Makine’ya ait olan vinçlerin vazgeçilmez parçası kaldırma grubuna ait redüktörlerin imalatını tamamıyla fabrikamız bünyesinde yapmaktayız.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Referanslarınızdan bazılarını bizimle paylaşır mısınız?

Ürünlerimiz; demir çelik sektörü, makine imalatçıları, dorseciler, damperciler, karasörcüler, inşaat sektörü, dökümcüler, mermerciler ve madencilik sektörü başta olmak üzere tekstil, gıda sanayi ve daha birçok imalat ve ticaret pazarlarına hitap etmektedir. Ayrıca firmalara ve kullanma şekline göre özel vinç ve makinelerde tasarlayıp imal ederek farklı çözümler üretmekteyiz. Yüzlerce referanslarımızdan belli başlıcaları; ALACALI İNŞAAT, PREKAST BETON, ERAN MÜ- HENDİSLİK, HATTAT HOLDİNG, MARMARA BORU, MTN PLASTİK, KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ gibi saygın firmalara yaptığımız ürünler ve teslimi yapılmış firmalardır.

Sektörünüzdeki en büyük sorunun adil rekabet ortamının olmayışı… Gerekli yeterliliğe sahip olmayan firmalar sizlere büyük zarar veriyorlar. Bu haksız rekabetin önüne geçmek için neler yapılmalı? Önerilerinizi alabilir miyiz?

Kaliteye ve işçiliğimize özenle devam edip müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, yeterli donanıma sahip olmayan firmalara gerekli en güzel cevap olacaktır.

Gelişmiş ülkelerdeki vinç sektörleri ile bizim ülkemizdeki sektörü karşılaştırır mısınız?

Gelişmiş ülkelerde yapılan imalatlar uluslararası normlara harfiyen uymaktadırlar. Bu sonucu olarak da üretilen ürünün kalitesine yansımaktadır. Bizim ülkemizdeki en büyük sorun ise standartlara uyulmamasıdır.

2015 yılının ilk yarısı firmanız açısından nasıl geçti, yılın ikinci yarısından neler bekliyorsunuz?

2015 yılının ilk yarısı ülkemizdeki yaşanan gelişmelerden dolayı durağan geçti. 2015 yılının ikinci yarısında ise ülkemiz sanayi sektörü açısından verimli ve bereketli geçmesini ümit ediyoruz.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleri bizimle paylaşır mısınız?

Makine parkurumuzu, imalat alanımızı ve hızımızı daha da genişleterek gerek yurtiçinde gerekse de yurt dışında daha çok müşteriye hitap etmeyi hedefliyoruz. Son olarak; önümüzdeki yılların ülkemiz açısından daha huzurlu ve kazançlı olmasını diliyoruz. Derginizde de bizlere yer verdiğiniz için sizlere de çok teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Bu haber toplam 18016 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler