Mühendislik Alanında Öncü Bir Marka: ÖNDER MÜHENDİSLİK

05 Nisan 2016 Salı 11:52
Mühendislik Alanında Öncü Bir Marka: ÖNDER MÜHENDİSLİK
1974 yılında, Mak. Y. Müh. Duran Önder tarafından kurulan Önder Mühendislik; 1986 yılından bu yana, endüstriyel doğalgaz kontrol, emniyet ve yakma sistemlerinde bir dünya devi olan Alman Elster Kromschröder markasının Türkiye tek yetkili temsilciliğini yürütüyor.

1974 yılında, Mak. Y. Müh. Duran Önder tarafından kurulan Önder Mühendislik; 1986 yılından bu yana, endüstriyel doğalgaz kontrol, emniyet ve yakma sistemlerinde bir dünya devi olan Alman Elster Kromschröder markasının Türkiye tek yetkili temsilciliğini yürütüyor. Önder Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Duran Önder, uzun yıllardır Türk sanayisine hizmet veriyor. Sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu teknolojik çözümleri “Önder Mühendislik” güvencesiyle onların hizmetine sunuyor. Kendisiyle gerçekleştirdiğimiz söyleşide; temsilciliklerini yürüttükleri firmalar ve yapmış oldukları çalışmalar hakkında edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

“Dünyaca Ünlü Firmalarla çalışıyoruz”

Temsilcisi olduğumuz firmaların dünya çapında geliştirdikleri teknolojiler; Önder Mühendislik çatısı altında, müşterilerimize uzun yıllardır sunuyoruz. Bu süre zarfında birlikte çalıştığımız dünyaca ünlü firmaların yaptığı iş ortaklıkları, elde ettiğimiz bilgi birikimi, tecrübe ve sektörün bize duyduğu güven doğrultusunda bünyemize kattığımız çok sayıda marka ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

“Elster Kromschröder’in, Eclipse Şirketini Satın Almasıyla Ürün Yelpazemiz Genişledi”

2015 yılının Kasım ayında Elster Kromschröder; sektörün bir başka büyük kuruluşu olan Eclipse şirketini satın alarak, Elster Thermal Solutions markası altında birleştirdi. Önder Mühendislik, ELSTER Thermal Solutions Grubu’nun Türkiye Temsilcisi olarak, ülkemizde KROMSCHRÖDER, HAUCK ve LBE markalarının gaz yolu kontrol ve emniyet cihazlarını, yakıcılarını ve sıcak hava üreteçlerini, ayrıca ERMAF markasının çiftlik ve sera ısıtıcılarını kullanıcılara özenle sunuyor. Bunlara ek olarak Alman C-Deg şirketiyle yaptığımız işbirliği doğrultusunda, biyogaz ve syngaz üreten tesislere gaz yakma bacası (Flare) üretimini başarıyla sürdürüyoruz.

“Deneyimli Kadromuzla Komplike ve Yaratıcı Çözümler Sunuyoruz”

Firmamızın teknik alt yapısı ve farklı mühendislik dallarında uzmanlaşmış kadrosu; bizlere mühendislikten tasarıma, imalattan devreye almaya, servisten bakıma kadar, doğal gaz ve sıvı yakıtlı endüstriyel ısıtma sistemleri konusunda eksiksiz hizmet verme imkanını sunuyor. Gaz yakma ve ısıtma konularında, geride bıraktığımız 40 yılın kazandırdığı tecrübe ve güven ile çalışmalarına devam eden Önder Mühendislik; günümüzde endüstriyel gaz yakma sistemleri ile ağır sanayi ve metal sanayinde, kombi ve kazan bileşenleri ile domestik ısıtma sektöründe, biyogaz - syngaz yakma bacaları ile enerji sektöründe ve kümes-sera ısıtma alanında faaliyet gösteren firmalara sunduğu başarılı çözümlerle adından söz ettiriyor.

“Eğitim ve Ar-Ge’ye Büyük Önem Veriyoruz

Aynı zamanda Elster Grubu’nun yarı mamul tedarikçisi olan Önder Mühendislik, yıllık cirosunun yaklaşık %40’ını ihracattan sağlamaktadır. Bunun yanında 2012 yılında başlattığı Ar-Ge çalışmalarını, ilgili kurumlardan aldığı desteklerle yürütmekte ve cirosundan Ar- Ge’ye pay aktarmaktadır. Geçtiğimiz 3 yıllık süreçte Ar-Ge faaliyetleri için yaklaşık 300.000 USD harcanmıştır.

Önümüzdeki 5 yıllık süreçte yeni Ar- Ge projeleri ile iş kalitesinin arttırılması, müşteri eğitimlerin daha üst noktalara çekilmesi ve Türk sanayisinin çalışma şartlarına uygun ürün ve süreçlerin geliştirilmesine önemli katkılar sağlamayı hedeflemektedir. Firmamız, Ar-Ge ve Eğitim faaliyetlerinin sürekli olarak yürütülmesini, gelişmenin ve büyümenin en önemli anahtarı olarak görmektedir. Ar-Ge faaliyetleri ile beraber kalite standartlarının yükseltilmesi için iş kolumuz ile ilgili tüm ulusal ve uluslararası standartlara uygun çalışıyor ve sektörlerin talebi doğrultusunda kalite anlayışımızı ilgili kuruluşlar ile çalışarak belgelendiriyoruz.

“Sürekli Gelişim ve Değişim Anlayışı ile Çalışıyoruz”

Önümüzdeki beş yıllık süreçte; mevcut çalışma alanımızın sahip olduğumuz teknik imkânlar ve yenilikçi faaliyetler ile yayılması ve işimizin parçası olan diğer kollarda da ilerleme sağlanması hedeflenmektedir. Mevcut, gaz yolu cihazları, emniyet cihazları, yakıcı portföyü ile endüstriyel doğal gaz yakma sektörünün lideri olan Elster Thermal Solutions’ın Türkiye partneri olarak, emniyet ve güvenliğe maksimum önemi vererek çalışıyoruz. Büyük bir hızla gelişen ülkemizde hâlihazırda, doğal gaz yakma gibi güvenliğin ilk sırada olduğu bu sektörde hizmet veren bütün kuruluşların çalışmalarının regülasyonlara uygun hale getirilmesinin son derece önemli olduğuna inanıyoruz.

“Demir Çelik Sektöründen, Cam-Seramik Sektörüne, Alüminyum’dan Emaye ve Isıl İşlem Firmalarına kadar Türk Sanayisinin Hizmetindeyiz”

Özellikle ağır sanayi ürünlerinde Kalite ve Maliyet performansının hep göz önünde bulunduğu ülkemizde, ÖNDER MÜHENDİSLİK olarak; Demir çelik, Alüminyum, Cam-Seramik, Isıl İşlem, Kağıt, Gıda, Tekstil, Emaye Pişirme başta olmak üzere, doğalgazın veya sıvı yakıtların ısıya dönüştürülerek üretimin yapıldığı, tüm iş alanlarına verim, emniyet, eğitim ve mühendislik esaslarına bağlı kalarak hizmet veriyoruz.

“Enerji Tasarrufu Konusunda Uzmanız”

Enerji maliyetlerinin azaltılması konusunda iki farklı biçimde hizmet vermekteyiz. Ecomax isimli kendinden reküperatörlü yakıcılarımız ile %30’a varan oranlarda gaz tasarrufu mümkündür. Yakma havasının, yakıcı bünyesinde ısıtılması ve bu sıcak hava ile yanmanın sağlanması esasına dayanan bu yakıclar, yukarıda saydığımız sektörlerde, standart yakıcıların yerini hızla almaktadır.

Böylelikle hem Türk sanayisinin rekabet gücünü arttırmakta, hem de enerji ithalatı dolayısıyla oluşan cari açığı azaltmaktadır. Bununla beraber sektörün hızlıca iyileştirme yapılabilecek alanlarından birisi de gaz yakma sistemlerinin hava-gaz ayarlarıdır.

Eksik havalı yanma, ithal ettiğimiz doğal gazın tam olarak yakılmadan atılmasına sebep vermekte, gereğinden fazla havalı yanma ise, ısıtılacak alanı istenmeyen şekilde soğutmakta ve maliyeti arttırmaktadır. Konusunda uzman personelimiz, gerekli ölçümleri yaparak, sistemlerin gaz-hava oranlarını doğru olarak ayarlayarak, üretici firmaların enerji tüketimlerini hızlı ve etkin olarak azaltmaktadır.

Bu haber toplam 15991 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler: ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler