Fritz STUDER AG, Yeni Teknolojilerini İsviçre'de de Tanıttı

13 Mayıs 2016 Cuma 17:00
Fritz STUDER AG, Yeni Teknolojilerini İsviçre'de de Tanıttı
Dünyanın lider Silindirik Taşlama Tezgahları üreticisi olan Fritz STUDER AG; en gelişmiş tezgahlarını, dünyanın birçok ülkesinde sanayicilerin kullanımına sunuyor.

Fritz STUDER AG tarafından üretilen taşlama tezgâhları; Otomotiv, Makina, Savunma ve Havacılık sektörleri başta olmak üzere birçok sektör tarafından öncelikli olarak tercih ediliyor. Özellikle hassas parçaların işlenmesinde kullanılan bu tezgâhlar, STUDER tarafından İsviçre’nin Thun kentindeki fabrikasında üretiliyor. Taşlama tezgâhlarında “Kalite” dendiğinde akla ilk gelen firma olan STUDER, hiç kuşkusuz bu başarısını yapmış olduğu Ar-Ge / Ür-Ge çalışmalarına ve inovasyona verdiği öneme borçlu... Tasarım, Hammadde, Mekanik ve Elektronik aksam tercihleri, tüm detaylar göz önünde bulundurularak gerçekleştiriliyor. Teknolojiye verdiği önemin yanı sıra müşterileriyle kurduğu ilişkilere ve kurumsal iletişime de büyük önem veren firma, dünyanın birçok ülkesinden davet ettiği basın mensuplarını hersene İsviçre’de ağırlıyor ve geliştirmiş olduğu yeni teknolojileri gazetecilerle paylaşıyor.

Bu yıl da 18 Şubat 2016 tarihinde İsviçre’nin Thun kentindeki fabrikasında düzenlediği basın toplantısında; firmanın yeni teknolojileri, proje ve satış hedefleri hakkında önemli bilgiler aktarıldı. Metal Medya Yayın Grubu olarak bizler de Fritz STUDER AG Türkiye Ülke Müdürü Atilla Aydın’ın davetlisi olarak İsviçre’deki organizasyonda yer aldık.

“Tutkunun Alevi”

İsviçre’de düzenlenen basın toplantısında STUDER’in 2015 yılı performansı, hedefleri ve yeni teknolojileri hakkında bilgiler verildi. Toplantı; “Tutkunun Alevi” sloganı konseptiyle gerçekleştirildi. Başarmanın; çok çalışmaktan, işe duyulan tutkudan, inanç, bağlılık ve kazanma hırsından geçtiği, “Tutkunun Alevi” sloganı ile betimlendi.

2015, Zor Bir Yıl Oldu

İlk olarak firmanın 2015 yılı hedefleri, satış rakamları ve piyasalar hakkında bilgiler verildi. 2015 için belirlenen iddialı hedeflerin; zorlu piyasa koşulları ve durgunluk sebebiyle tam olarak gerçekleştirilemediğine değinilirken, mevcut şartlar içerisinde elde edilen satış rakamlarının memnuniyet verici olduğu ifade edildi. Döviz kurlarındaki dalgalanmaların yaşanan durgunluğa önemli ölçüde etki ettiği, buna karşın alınan önlemlerle pazar kaybının minimize edildiği belirtildi.

EMO Milano Fuarı Satışlara İvme Kazandırdı

İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen EMO Milano 2015 Fuarı’nın STUDER açısından oldukça verimli geçtiği ve satışlara önemli bir ivme kazandırdığı dile getirildi. Gerek yeni tezgahların tanıtımı ve mevcut müşterilerle bir araya gelinmesi gerekse de STUDER tezgahlarına sahip olmak isteyen firmalarla sıcak görüşmelerin yapılmış olması, fuarın STUDER açısından verimli hale gelmesini sağladığı anlatıldı.

Almanya, STUDER İçin En Önemli Pazar Konumunda

STUDER’in siparişlerinin coğrafi bölgelere dağılımına bakıldığında en büyük pazar olarak Almanya’nın öne çıktığı dile getirilirken, bu ülkeyi Batı Avrupa ülkeleri, Çin ve düşük petrol fiyatları ile sekteye uğrayan Kuzey Amerika ülkelerinin takip ettiği belirtildi.

STUDER Teknolojisi Göz Kamaştırıyor

Toplantıda STUDER tarafından üretilen tezgahların teknolojilerine de kapsamlı olarak yer verildi. Özellikle yeni nesil tezgahların enerji verimliliği konusunda BluePlus teknolojisi ile yüzde 20’lere varan tasarruf sağlandığı dile getirildi.

Bunun yanı sıra STUDER-WireDress® teknolojisiyle hayal bile edilemeyen performansların elde edildiği vurgulandı. Yine silindirik taşlamada Koordine Taşlama İşlemi konusunda oldukça verimli çözümler sundukları ifade edildi.

Dahili Silindirik Taşlama Tezgahları Konusunda Önemli Adımlar Atıldı

STUDER’in iki sene gibi kısa bir süre içerisinde dahili taşlama portföyünü tamamen revize ettiği ifade edilirken, yapılan çalışmalar şu şekilde özetlendi:

• İlkbahar 2014: Dahili silindirik taşlama makineleri konusunda yeni jenerasyonun lansmanı yapıldı. S141 de uzun miller için uygun olan bir versiyon sunuldu. (merkezler arası mesafe 1300’dir). Dahili taşlama konusunda STUDER için yeni bir Pazar segmenti açıldı.

• Sonbahar 2014: Satış için S141 dahili evrensel makinenin daha uzun versiyonları satışa sunuldu. Aynı zamanda Ø550 mm çapa kadar işlenme parçaları için büyük bir makine olan S151 pazara sunuldu.

• İlkbahar 2015: Küçük evrensel bir makine olan S131 çapı Ø250 mm’ ye kadar olan işleme parçaları yelpazeleri zenginleştirildi. Entegre işleme parçası taşıma sistemi olan S122 piyasaya sunuldu.

• Sonbahar 2015: Maksimum 2 araçlı kompakt S121 ürünü giriş seviyesi makineleri ile evrensel makineler arasındaki boşluğu doldurdu.

• Kış 2015/2016: Aynı zamanda toplantıya katılan basın mensuplarına da gösterilen CT960’ın yeni sürümü piyasaya sunuldu. Bu ürün, modüler sistemlere yarıçap taşlama işleminin entegrasyonu da sağlamaktadır. Üretime Önemli Yatırımlar Yapıldı 2015 yılında, Steffisburg’da Yüzey Taşlama Yetkinlik Merkezi modernize edildi ve çıraklık eğitim atölyesindeki makine parkı zenginleştirildi. STUDER, atmış olduğu bu adımlarla gençlere ve insan kaynağına verdiği önemi bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Bu haber toplam 8208 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler