Nevsac Yönetim Kurulu Üyesi Arif Öbekli: Gururluyuz, Türkiye İçin Üretiyoruz

03 Ekim 2016 Pazartesi 16:30
Nevsac Yönetim Kurulu Üyesi Arif Öbekli: Gururluyuz, Türkiye İçin Üretiyoruz
Nevsac Yönetim Kurulu Üyesi Arif Öbekli ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“ Yüzde100 yerli makineler, yüzde 100 yerli hammadde ile yüzde100 yerli üretim yapıyoruz ”

Öncelikle bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz?

Nevşehir Özel Sanayi Bölgesi’nde 77.000 metrekare açık alan üzerinde 45.000 metrekare kapalı alanda kurulan fabrikamız kurulduğu günden bu yana teknolojiyi yakından takip ederek kaliteli ürün ve hizmet anlayışıyla üretimlerine ve yatırımlarına devam etmektedir.

Firmamız Nevsac Metal, 1964 yılından beri Nevşehir sanayisine hizmet vermektedir. Firmamız 2006 yılında Nevşehir Özel Sanayi Bölgesi’ne ilk yatırımını yaparak 10.000 metrekare kapalı, 25.000 metrekare toplam alana ilk Çelik Servis Merkezi’ni ve boru profil üretim fabrikasını kurmuştur.

Bu yatırımı ile firmamız hem Çelik Servis Merkezi hizmeti veren hem de boyuna kaynaklı (ERW) boru profil üretimi yapan firmalar arasına katılmıştır.

Her geçen sene gücüne güç katarak yatırımlarına devam eden firmamız, 2009 yılına gelindiğinde Nevşehir Özel Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımlarını arttırarak toplam alanını 45.000 metrekareye çıkarmış, yeni boru profil üretim hatlarını faaliyete geçirmiştir. Bu yatırımlar ile mevcut üretim kapasitesini ve işlem hacmini de iki katına çıkarmıştır.

Demir çelik sektöründe bölgesel güç olmaktan çıkıp, sektörde söz sahibi olmayı amaçlayan firmamız 2010 yılında Karadeniz Ereğli Bölgesi’ne 12.000 metrekare alana 2’nci Çelik Servis Merkezi’ni kurmuştur. Demir çelik sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olmayı başaran Nevsac Metal, şu anda ürettiği boyuna kaynaklı sanayi boruları ve profil üretimi ile Türkiye’de sektörde söz sahibi firmaların arasında yer alarak Türk ekonomisin ve sanayisinin önemli yapı taşlarından birisi olmuştur.

Nevsac’ın üretim hattının teknolojik özellikleri, üretim aralığı, üretim kapasitesi hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Firmamızın kendine edindiği en büyük misyonlardan birisi de nihai kullanıcıya verdiği hizmet kadar üretici ve imalatçı firmalar için verdiği hizmetlerdir. Üretici ve imalatçı firmalar için de sağladığı hammadde desteği ve yarı mamul temini ile değerli iş ortaklarımızın tedarik zinciri yönetimini kolaylaştırıp onların üretimlerine ve imalatlarına büyük destek sağlamaktadır.

Ereğli ve Nevşehir depolarımızdaki Erdemir ve İsdemir A1 kalite DKP, RKK ve HRP rulolar, müşterimizin üretim durumuna göre yaptığımız dilme işlemleri ve Ereğli A1 levha saclar ile imalatçı ve üretici firmaların en büyük destekçisi olmuştur.

Nevsac Boru Profil olarak firmamız her geçen gün kendini yenileyerek, teknolojik değişimlere uyum sağlamaktadır. Bu aşamada firmamız İskele ve Sera boruları, Endüstriyel Borular, Çelik konstrüksiyon Borularılar, Sanayi Boru ve Profilleri üretmektedir. Üretim aralığı olarak Ø13mm borudan - Ø 219mm boruya kadar 8,00mm et kalınlığına kadar üretim yapılabilmektedir. Bunla beraber 10mmx20mm ebatlarındaki kutu profillerden 200mmx200mm kutu profillere kadar üretim yapabilmekteyiz.

Firmamız dilme ve boy kesme hatlarında, 0,70mm kalınlığındaki sacdan 8,00mm kalınlığındaki saclara kadar her türlü dilme, boy kesme ve paketleme hizmeti vermektedir. Yapılan yeni yatırımlar ve kapasite artırımları ile firmamızın yıllık boru profil üretim kapasitesi 300.000 ton /yıl. dır.

2016 yılında çelik fiyatlarında yaşanan aşağı yönlü dalgalanmalar piyasalara ve firmanıza nasıl yansıyor?

Sektörde geçmiş yıllarda yaşanan krizler, ani fiyat dalgalanmaları ve keskin marj daralmaları sektörde herkesin temkinli ve tedbirli olmaya zorlamaktadır fakat firmamız Nevsac Metal, yaşanan bütün bu krizleri hem bir tehdit hem de bir fırsat olarak algılayarak yatırımlarına ve çalışmalarına ara vermeden devam ederek her kriz döneminde biraz daha büyümüştür. Planlanan ve faaliyete girecek olan yeni üretim hatları ve yatırımlar ile 2017 yılı için büyük beklentiler ve heyecan içindeyiz.

Bunların dışında eklemek istedikleriniz varsa belirtiniz...

Firmamız Nevsac Metal yaptığı bütün bu yatırımlarla bölgesel kalkınmaya katkıları, sağladığı iş istihdamı ve siz değerli halkımızdan aldığı güç ile 2017 yılı için planladığı üretim kapasitesini yıllık 400.000 ton olarak belirlemiştir.

Bu haber toplam 10342 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler