Tecrübe ve Güvenin buluştuğu Nokta: KARDEŞLER VİNÇ

24 Ağustos 2017 Perşembe 09:31
Tecrübe ve Güvenin buluştuğu Nokta: KARDEŞLER VİNÇ
Kardeşler Vinç Operasyon Müdürü Ömer Dündar ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Sorularımıza geçmeden önce kısaca sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Karadeniz Teknik Üniversitesi mezunuyum. Kardeşler Vinçli Nakliyat firmasında 2012 yılından bu yana Operasyon Müdürü olarak görevime devam etmekteyim. Firmamız, Kardeşler Vinçli Nakliyat İnşaat Gıda ve Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. unvanı ile Şahin, Halil ve Ramazan Midilli kardeşler tarafından 13 Eylül 2001 tarihinde aile şirketi olarak kurulmuştur. 1992 yılından bu yana sektörün içerisinde olan firmamız ortakları 2001 yılından itibaren tecrübelerini bu isim altında müşterileriyle paylaşmaktadır.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Firmamız tecrübeli kadrosuyla her türlü işe ve ihtiyaca cevap verebilecek teknik araç, ekipman ve insan kaynağı ile başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her ilinde iş sağlığı ve güvenliğine uygun kalite yönetim sistemini esas alarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Referanslarınızdan bazılarını bizimle paylaşır mısınız?

Hemen hemen tüm sektörlerde Kardeşler Vinci görebilirsiniz; sabahında Ülker’in Fabrikasında akşamında ise Doğuş’un şantiyesinde... Aslında sorunuzun cevabı İnşaat, Şantiyeler vb. olmalıydı ama teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık hemen hemen her sektörde varız.

Nihai kullanıcılar vinç tercihlerinde hangi kriterleri göz önünde bulunduruyorlar? Bu konuda ne kadar bilinçliler?

Vinç tercihi değil, zorunluluğu oluyor. Kullanıcının yaptıracağa işe göre vinç seçiliyor. Vinci kullanıcı değil yapılacak olan iş ister, kullanıcı da bu durumda aracı olur. Nihai kullanıcılar eskiye göre daha bilinçliler tabi ki… Vinç ihtiyacı daha çok olan sektörler bu konuda neredeyse bizim kadar bilgililer.

Ülkemizdeki vinç sektörünün genel durumu ve sektörün sorunları hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Sektörümüz büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Tabii ki burada önemli olan kurumsal bütünlükte bu büyümeyi karşılayabilmek… Aksi halde sektör büyümesi bir anlam ifade etmiyor. Ülkemiz büyüdükçe ve geliştikçe sektörümüzde bu hızda büyüyor ve gelişiyor. Sektörün en büyük sorunu ise sıcak para… Öyle ki, işin yapılmasının üzerinden aylar geçmesinden sonra yaptığınız işin hakkını alabiliyorsunuz. Bu noktada da temelleri yeni atılan, genç firmalar finansman sağlayamayarak, firmalarını ayakta tutamıyorlar.

Kısa veya uzun vadedeki hedefleriniz ya da uygulamaya geçirmeyi düşündüğünüz planlarınızdan bahseder misiniz?

2021 yılında 20. yılına girecek olan firmamız, bu tarihe kadar araç parkurunu yüzde 100 oranında artırmayı hedefliyor. İstanbul firmaları arasında makine parkuru büyüklüğü anlamında ilk 10 firma arasına girmeyi hedefleyen Kardeşler Vinç Nakliyat, kalite yönetim sistemi anlamında ise 1. sırada olmayı hedefliyor.

Bu haber toplam 5282 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler