Güralp, Vinç Sektöründeki İlk Ar-Ge Merkezi Oldu

22 Eylül 2017 Cuma 14:16
Güralp, Vinç Sektöründeki İlk Ar-Ge Merkezi Oldu
Vinç sektöründe bir İlk!

1991 yılında İzmir’de kurulan Güralp Vinç ve Makine firması yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve projeler neticesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı bir Ar-Ge merkezi haline geldi. Güralp, son yıllarda yaptığı Ar-Ge yatırımları ve çalışmalarıyla bir dünya markası olma yolunda ilerliyor. Sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmalarından olan Güralp, son yıllarda Ar-Ge ve İnovasyon konusuna büyük yatırımlar yaparak Vinç ve Makine sektöründe yaptığı yenilikler ve kalite standartlarına verdiği önem ile gerek yurtiçi gerekse yurtdışı arenada ülkemizi gururla temsil ediyor.

Güralp, 2017 yılının Mayıs ayında başlattığı hazırlıklar ile resmi olarak Ar-Ge merkezi olmak için gerekli adımları atıp, Temmuz ayında resmi başvuru işlemlerini tamamladı. Gerekli incelemeler ve görüşmeler neticesinde 19.09.2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onay alarak Vinç sektöründe resmi olarak onaylı ilk Ar-Ge merkezi haline geldi.

Güralp Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Kurtmen; “Yenilikçi bakış açısı, kendini sürekli geliştirmeyi, sürdürülebilir başarıyı hedefleyen vizyon ile bugüne kadar Ar-Ge’ye yapılan yatırımların sonuçlarını fazlasıyla aldıklarını belirtti. Bundan sonraki süreçte de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteği ile araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.”

Son yıllarda bütçesinin büyük bir kısmını Ar-Ge yatırımlarına ayıran Güralp, 35 Ar-Ge çalışanı ile çalışmalarına hız katarak yoluna devam etmektedir. Bilimin ve yeni teknolojilerin gelişmesi ile yeni robotlar ve makinaları da yakından takip eden Güralp üretiminin önemli bir kısmını son teknoloji robotlardan faydalanarak yürütmekte olup, kalite ve inovasyonda sürdürülebilirlik politikası ile yeni başarılara imza atmayı hedeflemektedir.

Bu haber toplam 6534 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler