İstikrarlı Büyümemizi Sürdürüyoruz

19 Ekim 2017 Perşembe 11:51
İstikrarlı Büyümemizi Sürdürüyoruz
Ayhan Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Turan Dere ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“İhracat rakamlarımızı son 2 senede yüzde 100 arttırarak Ortadoğu’ya önemli ihracatlar gerçekleştirdik”

Firmanızın kısa tarihçesi, organizasyon yapısı ve faaliyet alanları hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

1980 yılından bu yana çelik ve takım çeliği sektöründe hizmet veren firmamız; tecrübesi, kalitesi ve profesyonel kadrosuyla her geçen gün kendinden emin adımlarla ilerleyişini sürdürerek sektörün öncü firmalardan biri olmayı başarmıştır.

Firmamız, gelişen çelik sektöründe ve maliyetlerin önem kazandığı şu günlerde uygun fiyatı kalite ile buluşturarak müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır. Ürün yelpazemiz içerisinde bulunan takım çelikleri, üretici firmanın bize sağlamış olduğu bütün garanti koşulları altında değerli müşterilerimize kaliteli ve hızlı bir şekilde sunulmaktadır.

Ayhan Çelik, 2006 yılında yaptığı atılımlarla kalitesini belgelendirmiş (ISO 9001 - 2008), kurumsallaşma yönünde büyük adımlar atmış, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak güçlü kadro, hızlı ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Yüklü stok hacmiyle çalışan firmamız, stoklarında yer alan; seri çap, standart lama ve büyük ölçülerdeki kütük malzemeleriyle öncü tedarikçi firma olma başarısını sağlamıştır. Bünyemizde yer alan her ebattaki şerit testereyle müşterilerimize kaliteyi en kısa zamanda sunabilmek, mevcut müşteri memnuniyetini muhafaza edip ve her geçen gün daha da yukarılara çıkarabilmek için tüm çalışanlarımızla özverili hizmet vermekteyiz. Malzeme kesimlerinde göstermiş olduğumuz önemle birlikte kesilen her parça yetkili operatör tarafından hem ağırlık hem de ölçü bakımından kontrol edilerek sevk için hazırlanmaktadır.

Bünyemizde bulunan metalürji mühendislerinin takibinde sunmakta olduğumuz ısıl işlem hizmetiyle müşterilerimize satışını yaptığımız malzemelerin, kullanım yerine ve çalışma şekline göre doğru ısıl işlem prosesi seçilerek vakum fırınlarında ısıl işlem uygulanmaktadır. Firmamız 2017 yılında unvanını Ayhan Takım Çelik A.Ş. olarak yenileyip büyüyerek yoluna devam etmektedir.

Demir çelik sektörüne yönelik vermiş olduğunuz hizmetler ve çelik servis merkeziniz hakkında bilgi verir misiniz?

Ayhan Takım Çelik A.Ş. olarak biz müşterilerimize her zaman en iyi kalitede çelikle kesintisiz hizmet vermeyi ilke edinmiş bir firmayız. Satmış olduğumuz takım çelikleri tamamen yerli sermaye ile Avrupa’dan ithal etmekteyiz. Ayrıca müşterilerimizin istekleri doğrultusunda özel ölçü üretimleri de yapan tam anlamıyla güçlü bir tedarikçi konumundayız. Takım çeliği konusunda üretimini yaptıramadığımız ölçü veya ithal edemediğimiz herhangi bir kalite mevcut değildir.

Hangi firmalara ne tür ürünler üretiyorsunuz? Var ise ihracat çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Stok ve ithalatımızın tamamı takım çeliği olduğu için müşteri portföyümüz kalıp imalatı yapan üretici veya kalıpçı firmalarıdır. Kalıp sektörüne hitap eden firmamız, makineci müşterileriyle doğrudan olmasa da dolaylı olarak çalışmaya devam etmektedir. Çelik ihracatı konusunda son 3 - 4 yıldır önemli atılımlar yapan firmamız, ihracat rakamını son 2 senede yüzde 100 arttırarak Ortadoğu ülkelerine önemli ihracatlar gerçekleştirmiştir.

Geçmiş yıllara oranla ülkemizdeki demir çelik ve diğer metal mamullerinde üretici firma sayısı arttı. Bu durum size ve sektöre nasıl yansıdı?

Ülkemizde takım çeliği konusunda henüz üretim gerçekleşmediği için takım çeliği dışındaki metallerin veya demir dışı metallerin üretiminde ve üretici firmalarda gerçekleşen artış elbette firmamızı ve beraberinde tüm Türkiye’yi olumlu yönde etkilemektedir. Türkiye’de sanayide üretim artarken tedarikçi sayısında da önemli artışlar olduğu için tedarikçi başına düşen yüzdelik dilim çok fazla değişmemiş ve rekabet oldukça kızışmıştır. Firmamız, rekabet eden değil rekabet yaratan bir yönetim sistemine sahip olduğu için ani piyasa dalgalanmaları bizi olumsuz etkilememektedir.

Kısa ve uzun vadede hayata geçirmeyi düşündüğünüz projeleri bizimle paylaşır mısınız?

Firmamız, 2010 yılında aldığı kararla İstanbul Anadolu Yakası’na şube açmış ve açılışından 6 ay sonra Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde yerini alarak daha büyük bir yere taşınmıştır. Son olarak 2017 yılının başında unvanını Ayhan Takım Çelik A.Ş. olarak yenileyen firmamız, sahip olduğu bilgi birikimiyle doğru yatırımlar yaparak istikrarlı büyümesine devam etmektedir.

Bu haber toplam 3012 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler