Türk sanayisine yeni bir ivme kazandıracağız

07 Aralık 2017 Perşembe 12:39
Türk sanayisine yeni bir ivme kazandıracağız
Alp Mekatronik Genel Müdürü Alper Durgun ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

“Müşterilerimize satış sonrası 7/24 teknik destek hizmeti veriyoruz”

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1982 yılı Bursa doğumluyum fakat memleketim Erzurum’dur. İlköğretim ve lise öğrenimimi Bursa’da, üniversite öğrenimimi ise Kocaeli’nde tamamladım. Evli ve iki çocuk babasıyım. Sektörde makina, kalıp, beyaz eşya sektörlerinin Ar-Ge departmanlarında görev aldım. Özel sektördeki son yıllarımda ise mühendislik ve satış işi yapan İstanbul merkezli bir firmanın Bursa Şube Müdürlüğünü yaptım. Son üç senedir de kendi şirketimizde sektöre hizmet vermekteyim. Firmamızı 2015 yılı Mayıs ayında kurduk. Faaliyet alanları ise; makina, otomotiv, fixtür ve kalıp sektörlerinde kullanılan mekanik ve elektronik ürünlerin satışı pazarlamasıdır. Firma olarak proje tasarımı ve imalatı yapmaktayız. Bunların yanı sıra müşterilerimize otomasyon çözümleri sunmaktayız. Firmamız her geçen sene % 50 iş artışıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmanızın bünyesinde hangi faaliyetler gösteriliyor, müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Alp Mekatronik bünyesinde müşteri odaklı olarak ihtiyaç doğrultusunda gerekli ürünlerin seçilmesi için mühendislik hesaplarının yapılıp, kullanılması ve en ergonomik ürünü seçip müşteriye önerilmektedir. Seçilen ürünler uygulamalı olarak müşteriye teslim edilmektedir. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda kullanılan standart ürünlerin ise kullanıcıların rakipleriyle rekabet edebilmesi için iyi fiyatlarla alabilmeleri için çaba gösterilmektedir. Müşterimize sunduğumuz ürünler ve hizmetler;

• Linear yataklama sistemleri

• Hareketli kablo kanalları

• Vidalı mil hareket sistemler,

• Kramayer pinyon hareket sistemleri

• Düşük boşluklu Planet Redüktör grupları

• Kaplin grupları

• Servo motor sistemleri

• Step motor sistemleri

• Spindel iş milleri

• Robot redüktörler

• Yataklama rulmanları

• Hazır eksen modülleri

• Otomasyon hizmetleri

• Proje-tasarım hizmetleri

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Ürünleriniz hangi alanlarda kullanılıyor? Mümkünse referanslarınızdan bazılarını öğrenebilir miyiz?

Ağırlıklı olarak makina ve otomotiv sektörüne hizmet vermekteyiz. Ürünlerimiz makina imalatında fixtür imalatında özel hat imalatında kullanılmaktadır. Referanslarımızdan bazıları; Özdilek, Sanko, Elektroteks, Floteks, Özgenç, Kema Makina, Askar, Mecanica, Schnitzer.

Satış ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Satış sırasında öncelikle müşterilerimiz şehir içindeyse ürünü firmalarına teslim etmekteyiz. Ürünü müşterilerimizle beraber kontrol ederek problemsiz bir şekilde teslim etmeyi amaçlamaktayız. Satış sonrasında ise müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ürünlerin kullanımı ve uygulamasıyla ilgili teknik destek sağlamaktayız.

Sektöre sunduğunuz en yeni ürünlerinizden, özelliklerinden ve getirdiği avantajlardan bahseder misiniz?

Piyasaya sunduğumuz yeni ürünlerimiz tasarımı ve imalatı yerli olan eksen modülleridir. Avantajlarından en önemlisi paramızın yurtdışına çıkmaması ve iç piyasada kalmasıdır. Ayrıca maliyetler düştüğü için de müşterilerin alış fiyatları daha da azalmaktadır.

Türkiye’deki makina sektörünün geldiği nokta hakkında bizleri bilgilendirir misiniz?

Türkiye’de makina sektörü bazı alanlarda dünya liderliğine oturmuştur. Öncelikle sac işleme makinalarında öncü firmalarımız dünyada söz sahibidir. Makina sektörü, mekanik ve otomasyon sonuçlarıyla gelinmesi gereken noktaya gelmiştir fakat eksik olan kısmımız elektronik ekipmanların üretilememesidir. Ayrıca büyük bir eksiğimiz de teknolojik üretimlerle ilgili devletimizin konuya Fransız kalmasıdır. Sektörle ilgili acil politikalar üreterek firmalarımızın Çin ve Taiwan örneklerinde olduğu gibi dünya da rekabet edebilir hale getirilmesi gerekmektedir.

Bu haber toplam 3926 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler