Habib Makina, 2018 Sonunda Yüzde 15 Büyümeyi Hedefliyor

09 Şubat 2018 Cuma 11:10
Habib Makina, 2018 Sonunda Yüzde 15 Büyümeyi Hedefliyor
Habib Makina olarak manyetik matkap, kaynak ağzı açma makinesi konusunda dünyada önde gelen markaların distribütörlüğünü yaptıklarını anlatan Habib Makina Genel Müdürü Rafael Habib, yeni projelerle beraber yüzde 15 büyümeyi planladıklarını söyledi.

Yavuz Sultan Selim, Üçüncü Hava Limanı ve Osmangazi Köprüsü gibi önemli projelerin çelik inşaatı ile ilgili kaynak ağzı açma işlemlerinde rol aldıklarını ifade eden Habib, “Projelerde kaynak ağzı açma makinelerinin tedariki ile ilgili firmalara verdiğimiz destekler hem iç pazarda hem de dış pazarda olumlu bir etki yarattı” şeklinde konuştu. Kuruluşlarını 1980 yılında gerçekleştirdiklerini anlatan Rafael Habib, “Faaliyetlerimizde ilk olarak el aletlerinin tedariki ve satışı ile gerçekleştirdik. Daha sonra ise otomotiv konusunda ve çelik konstrüksiyon ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek bu alanda da faaliyetlere başladık Almanya, İtalya, ABD ve İngiltere’de bulunan bazı firmaların distribütörlüğünü yapıyoruz.

Piyasalar doğru analiz edilmel

i Saç Levhalara ve Boruya kaynak ağzı açma konusunda da ihtisaslaştıklarını ifade eden Habib, “Özellikle bu işlem köprü inşaatları çelik yapılar, enerji santralleri, boru hatları gibi projelerde önem arz ediyor bu işlem yapılmadığı zaman yapılan kaynak tutmaz kendini bırakır. Bu alanda Türkiye’de bir pazar var bu konuda gereken ihtiyaçlara cevap veriyoruz” şeklinde konuştu. 2017’de mevcut seviyelerini koruduklarını belirten Habib, arz-talep dengesizliği ve kur artışından kaynaklanan nedenlerden dolayı hacimsel olarak büyüme gerçekleştiremediklerini bildirdi. Arz - talep noktasında yaşanan dengesizliğin piyasa ihtiyaçlarını doğru okunamadığından kaynaklandığını öne süren Habib, “Herkes kendi ihtisası olduğu alanda faaliyet göstermeli, o yönde piyasada yer almalı, aksi halde arz fazlası nedeni ile firmalar karlılıklarını kaybederek büyüme gerçekleştirmeleri zorlaşır” şeklinde konuştu.

KGF uygulaması 2018’de de devam etmeli

Geçen yıl reel sektörün elini rahatlatmak için hayata geçirilen 218 milyar liralık Kredi Granati Fonun (KGF) piyasayı olumlu yönde etkilediğini ifade eden Habib, KGF’de teşvik yelpazesinin genişletilmesi gerektiğini bildirdi. KGF’den firma olarak kendilerinin de yararlandığını anlatan Habib, “Mevcut uygulamanın devam etmesi hem ithalatçı hem de ihracatçıya olumlu yönde etki edecektir. KGF uygulaması sektörlerin etkinliğini artırması için devam etmeli. Bu tarz uygulamalara firmaların nefes almasını sağlıyor” dedi.

Bu haber toplam 2598 defa okunmuştur
dergi isteği
katalog tasarlıyoruz
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Diğer Haberler