Üretim odaklı politikaların çoğalması gerekiyor!

Üretim odaklı politikaların çoğalması gerekiyor! görseli

 

Yılın son çeyreğini geride bırakmak üzereyiz. 2019 yılı başında hedeflediğimiz üretim rakamlarına maalesef ulaşamadık. Gerek ekonomik gerekse de sanayi alanında geçen yıllara nazaran büyük gelişmeler gösteremedik. Yıl içinde yaşanan ekonomik sıkıntılar, döviz kurunun yükselmesi, alım gücünün düşmesi ve işsizlik rakamlarının artması ülkemizin gelişmesine gölge düşürdü diyebiliriz. Yani 2019 yılı için de işler çok da istediğimiz gibi gitmedi. İstediğimiz ekonomik olgunluğa ulaşabilmek ve refah seviyesi yüksek ülkeler arasına adımızı yazdırabilmek için öncelikli olarak üretime odaklanmamız gerekiyor.

Üretim rakamlarımızın artması ve istediğimiz seviyelere ulaşabilmesi için üretim odaklı politikaların çoğalması, devlet desteğinin artması ve insanların daha fazla üretime teşvik edilmesi gerekiyor. Tarıma ve sanayiye dayalı bir ekonomi modelini benimsersek her anlamda gelişeceğimize inanıyorum. Keza genç ve dinamik bir nüfusa sahip bir ülkeyiz. Bu avantajı iyi kullanmalı, üretmeli ve ihracat rakamlarımızı arttırmalıyız.  

Yılın son fuarları…

2019 yılının son fuarları olan BUMATECH – Bursa Makina Teknolojileri Fuarı ve Plast Euraisa Fuarı’nda da yerimizi alacak ve dergilerimizi tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize ulaştıracağız.  Siz değerli okurlarımızı ve sektör temsilcilerini standımıza bekliyoruz.

Sevgiyle Kalın…

 

Mustafa Aslan fotoğrafı

Mustafa Aslan

Mustafa Aslan hakkında bir bilgi yok.

ROBOTLARIN YARATTIĞI YENİ EKONOMİ görseli Önceki Haber

ROBOTLARIN YARATTIĞI YENİ EKONOMİ

TOPLUM 1.0’ dan TOPLUM 5.0’ a görseli Önceki Haber

TOPLUM 1.0’ dan TOPLUM 5.0’ a